rarášek rarášek komentáře u knih

Rodinné tajemství Rodinné tajemství Eric Heuvel

Velmi dobrý komiks se zajímavými informacemi. Výborně to kombinuje historii se zábavou. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. :)

19.01.2018 5 z 5

Snoopy po škole Snoopy po škole Charles Monroe Schulz

Moje první seznámení se Snoopym! Při čtení jsem se hodně zasmála a často mi i přišlo, jak moc se s některými stripy dokážu ztotožnit. :D

19.01.2018 4 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Joey je báječný, chytrý a moc šťastný kůň a prostřednictvím jeho pohledu můžeme vědět, co všechno zažil během 1. světové války. Přátelství, ztrátu, strach, naději a shledání. Na tak útlou knížku velmi čtivý, silný a emotivní příběh. Miluji jak knížku, tak film, který jsem viděla před knihou.
Knihu doporučuji a mělo by se přeložit víc autorových knížek. Tento příběh dokazuje, že pouto mezi koněm a jeho přítelem může překonat i hrůzy války. :)

07.01.2018 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Moje první komedie od Shakespeara. Velmi se mi líbila. :D

06.01.2018 4 z 5

Ježek v kleci Ježek v kleci Pavel Maurer

Velice jsem si jejich rozhovory užila. Foglarovy knihy pro mě znamenají hodně, na základce jsem jich přečetla opravdu hodně a velmi jsem si je užívala. :)

06.01.2018 4 z 5

Charlie - kotě, které zachránilo život Charlie - kotě, které zachránilo život Sheila Norton

Úžasné volné pokračování Olivera - kocoura, který zachránil Vánoce. Nyní se ocitáme v příběhu malého kocourka Charlieho a prožíváme ho jeho kočičím pohledem. Charlie by udělal pro svou holčičku Karolinku cokoliv na světě a když je potřeba jí pomoci, neváhá a pomůže jí. Poté zažije spoustu dobrodružství, ale láska ke Karolíně ho dostane zpět domů, kde jeho práce ještě nekončí.
Velice jsem si knihu užila, i když mě někdy jeho chování trochu vytáčelo, ale podle toho se dá poznat, co z otcovi strany podědil. :D Líbil se mi také výskyt starých známých postav z minulé knihy. Miluji ji a vřele doporučuji!
PS.: Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost tuto knihu komentovat jako první. :)

06.01.2018 5 z 5

Velká psí láska - Příběhy, rady a úžasné fotografie psích bytostí Velká psí láska - Příběhy, rady a úžasné fotografie psích bytostí Marty Becker

Nádherná knížka plná milých, úsměvných, legračních, ale i smutných příběhů lidí, kteří kdy byli vlastněni psem. Hodně mi to připomnělo Slepičí polévku pro duši. Kniha moc dobře ukazuje, že pro každého z těch, co se rozhodli svěřit se svým příběhem svěřit, je jeho pes velmi jedinečný, ten jediný na světě, který nelze nahradit.
Naše Betyna byla obrovské číslo a i pro mě byla tou jedinou na celém tomto světě. Byla plná energie a lásky. Když kolem projížděl traktor, běhala kolečka po celé zahradě jako blázen a párkrát se jí dokonce podařilo přeskočit plot a běžet za ním! :D Nejhorší pro mě bylo zjištění, když oslepla. Moc mi chybí. :(
Knihu velmi doporučuji! :)

Velká kočičí láska Velká kočičí láska Marty Becker

Nádherná knížka plná milých, úsměvných, legračních, ale i smutných příběhů lidí, kteří kdy byli vlastněni kočkou. Hodně mi to připomnělo Slepičí polévku pro duši. Kniha moc dobře ukazuje, že pro každého z těch, co se rozhodli svěřit se svým příběhem svěřit, je jeho kočka velmi jedinečná, ta jediná na světě, kterou nelze nahradit.
Náš Bart je velký mazel, často se chová jako by byl pes v těle kočky. :D A Líza je velmi inteligentní s chováním veliké dámičky. Ale i ona se občas chová jako by se ocitla ve špatném těle. Když jí to chytne, tak začne vyvádět jako divoká kobyla. :D
Velmi tuto knihu doporučuji milovníkům zvířat a také těm, co už četli Slepičí polévku. :)

Alenčina noční můra v Říši divů Alenčina noční můra v Říši divů Jonathan Green

Skvělá knížka. Miluju ji! :D Velmi nápadité, kreativní, možnost se rozhodovat, jak bude Alenka v příběhu pokračovat bylo skvělé. A na rozdíl od jiných knížek podobného tématu tady můžete vybrat Alence na začátku, jaké bude mít vlastnosti a výdrž, kterou bude opravdu potřebovat (zvlášť, když se jí ujme někdo, jako já :D).
Musím říct, že si tu volbu v ději rozhodně užívám (až na to bludiště, které mě dohánělo k Šílenství). Často jsem myslela třeba na Dračí doupě (kvůli házení kostek) a na Until Dawn (kde si, podobně jako v této knize, vybíráte, jak bude pokračovat děj a každá volba může děj změnit nějak jinak).
O této knize jsem vůbec nevěděla a jsem proto ráda, že jsme ji dostali k Vánocům. Pořád se ještě s Alenkou snažím dojít ke šťastnému konci a doufám, že se mi to povede. Knihu velice doporučuji! :)

25.12.2017 5 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Nemám k samotnému příběhu co říct. Bylo to velice silné. Může to taky pomoci ukázat lidem, co uvažují o sebevraždě, jak moc by to ranilo jejich nejbližší a že nejsou sami a lidem, kteří odsuzují sebevrahy, ukázat, jak se cítili a proč udělali to, co udělali. Protože nemůžeme někoho soudit, když ho vůbec neznáme, jako to v dnešní době dělá kdekdo, převážně média.
Seriál jsem viděla předtím, než jsem si přečetla knihu a musím říct, že obojí má něco do sebe, ale o něco víc se přikláním k seriálu, protože nám umožňuje nahlížet na příběh z více úhlů. Doporučuji! :)
Ještě musím dodat, že ani kniha, ani seriál sebevraždu neromantizují a nechápu ty, co tohle tvrdí. Je potřeba o těchto věcech mluvit a psát, aby lidé věděli, že to existuje a že je potřeba s tím něco dělat. :)

17.12.2017 5 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Miluji kočky, miluji Pusheen! Je tak rozkošná. Přečtení celé knížky mi nezabralo ani pár minut, ale šíleně jsem se pobavila. Je to skvělé pro odlehčení nálady a pozvednutí mysli. Doporučuji. :)

05.12.2017 5 z 5

Simpsonovi Libová literární nalejvárna Simpsonovi Libová literární nalejvárna Matt Groening

Tihle Simpsonovi se mi opravdu líbili. Sedlo mi jejich vlastní vyprávění klasických příběhů a pohádek. Moc mě to bavilo. :D

03.12.2017 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Tahle knížka byla opravdu, jak název napovídá, o všem. Smála jsem se, dojímala, přemýšlela, občas i pobrečela a myslím si, že mi tahle knížka opravdu něco dala. Kovyho videa ráda sleduji, protože jsou vtipná i rozumná a věděla jsem, že tahle kniha bude totéž. To nekonečné čekání, než mi ji pošta doveze, se vyplatilo.
Gratuluji Kovymu k vydání jeho vlastní knížky a přeji mu hodně štěstí v budoucnu. :)

Bouře přichází Bouře přichází Erin Hunter

Opět povedené pokračování. Ohnivous si vede dobře, Mrak měl namále, ale vypadá to, že z něho přece jen něco bude. Zajímá mě, jak se to bude vyvíjet mezi Ohnivousem a Bouří. Modrá hvězda mi dělá starosti a celkově budoucnost celého Hromového klanu.
Znovu jsem se neudržela a párkrát si u knížky pobrečela. Mísilo se ve mě vzrušení a pocity štěstí, když se zrovna zadařilo. Události ke konci knížky byli opravdu napínavé a konec byl velkým překvapením (i když jsem přece jenom něco tušila :)). Právě konec mě nutí nedočkavě vyhlížet další díl. Už aby to bylo. :)

Ve stínech Ve stínech Erin Hunter

Jsem ráda, že jsem první, kdo k tomuhle dílu může napsat svůj názor. :D
Přišlo mi velmi smutné, že smečka má rozepře a problémy, protože na konci minulé řady to vypadalo tak nadějně. Několikrát jsem při čtení měla na krajíčku.
SPOILER!!! Je mi velmi líto, že smečku opustili Bella s Šípem, to si opravdu nezasloužili. Navíc Bella čeká štěňátka! Zajímavý zvrat. :) Co mi líto není je, že smečku opustili Střela, Jespa, Hrab a Hvoz, kteří akorát způsobovali rozepře. KONEC SPOILERU!!!
Bríza, Bouře a Brouk se ke konci knihy zachovali opravdu statečně. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Bude smečka opět držet pohromadě? Napomůže tomu nějak Bouře? Uvidíme v dalším díle, už se nemohu dočkat. Bouři mám opravdu ráda. A štěňata taky. :)

Se psem mě baví svět Se psem mě baví svět Igor Chaun

Nádherná knížka s příběhy a básněmi, které mě rozesmály, dojaly, potěšily, ale i rozesmutnily a rozplakaly. Líbilo se mi, že jsem se něco dozvěděla o Máně z Ulice, nebo že Geňa má psy. :D Ilustrace jsou také moc povedené a jsou krasným doplňkem knížky. Psi jsou nádherná stvoření, měli bychom si jich velmi vážit. :)

Ozvěny života Ozvěny života Barbora Dvorecká

Cítím se stejně, jako když jsem četla Doteky života. Příběhy mě dojaly, rozplakaly, rozesmály i donutily přemýšlet, jak můžou na světě existovat kromě tak dobrých a hodných lidí i lidé zlí, kteří by bez váhání dokázali ublížit zvířeti. Opět doplněné krásnými ilustracemi. Doporučuji ji stejně tak, jako první díl. :)

30.11.2017 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Velmi zajímavé podání zombie apokalypsy. Kniha se díky krátkým kapitolám četla rychle a děj jsem si užívala. Zajímavé bylo podání příběhu, kdy jsem měla možnost nahlédnout do mysli všem hlavním postavám. Nejvíc ze všech postav se mi líbila Melanie, byla velmi moudrá, statečná, milá a lstivá. Ten konec byl zajímavý a myslím, že Melanie měla pravdu v tom, co říkala.
Rozhodně se ještě musím podívat na film, jaký nakonec je, abych mohla srovnávat. :D

30.11.2017 4 z 5

Jen zvířata Jen zvířata Ceridwen Dovey

Mám ráda zvířata a proto jsem po této knize sáhla. Nejvíc se mi líbily povídky o duši kočky, psa, slonice, papouška a želvy. Nejvíc mě dojala povídka Pohádka od duše medvědice a nejmíň se mi líbila povídka duše šimpanze (hodně mi připomněla svým stylem Kafku). Povídka duše velblouda je pro mě taková rozporuplná. Každá povídka měla něco do sebe. :)

23.11.2017 4 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Byla to velice zajímavá knížka s pomalým rozjezdem. Během čtení knížky jsem si o Aokigahaře zjišťovala různé informace a koukala na videa, kde se někteří lidé v tomto lese rozhodli strávit noc. Bylo zajímavé rozkrývat minulost postav a záhady, co se jim začala v lese dít. Zajímavý byl konec, kde se všechno nakonec logicky vyřešilo. Rozhodně si přečtu i další knížku, Paříž-Katakomby. :)

23.11.2017 4 z 5