Alenčina noční můra v Říši divů

Mnoho let po událostech Alenčina dobrodružství v Říši divů a za zrcadlem se Alenka ocitá zpět v Říši divů. Je na ní, aby zachránila svět hracích karet a mluvících zvířat od stále více a více pomatené Srdcové královny. Co by se stalo, kdyby se Alenka nenapila z lahvičky popsané cedulkou “Vypij mě“, nebo kdyby si nedala s Kloboučníkem, Březňákem a Sedmispáčem čaj? Nyní to můžeš zjistit! V knize totiž budeš právě ty rozhodovat, kterou cestou se Alenka dá, které riziko podstoupí a se kterými podivnými obyvateli říše divů bude bojovat. Jsi připraven znovu vstoupit do králičí nory?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362624/alencina-nocni-mura-v-risi-divu-Wcj-362624.jpg 4.518

Alice's Nightmare in Wonderland Colouring Book (2015)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Mytago

Kniha Alenčina noční můra v Říši divů

Lea
16.08.2018

Můj první gamebook a jsem nadšená! I když mám pocit, že jsem určitě nemohla hrát přesně podle pravidel, stejně jsem si to užila a někdy to bylo vtipné a vyčerpávající zároveň (hlavně se dva dny motat v bludišti - jak to ten Šklíba safra myslel? :D ). Ne, doopravdy. Jestli váháte, protože to není zrovna váš styl, tak tuhle knihu já můžu doporučit. Je správně zvrácená a napínavá a budete se možná občas i Alence omlouvat, co jste jí to zase provedli... ale stojí to za to.

Dragell
14.04.2018

Tak mám první čtení za sebou. Přiznám se, že jsem se pohihňávala, když jsem se neohroženě probojovávala příběhem k vorpálovému meči a pak najednou konec, chybělo heslo. Tak dobře, už chápu počáteční slova, že tuhle knihu nepůjde jen tak dokončit, takže výzva přede mnou.

Velmi se mi líbí zpracování, máte možnost volby využít vícero schopností na řešení situace. Mimo jiné je vzadu jedna strana s variacemi kostky, takže můžete hrát i v mhd a postupně brát kostky z této strany jako hody. V příběhu se opakovaně objevují hesla, bez kterých se dál moc dobře nedostanete, takže je potřeba šmejdit ve všech koutech (což když jste v bludišti, je to pěkná motanice).

A co je úplně luxusní třešničkou na dortu? Jsou to ilustrace stylizované stejně jako ta na obálce, které prochází celým příběhem.

Tak schválně, jak dopadne další čtení a změní můj názor?

makynka911
11.04.2018

Moje první setkání s gamebooky. Knihu jsem louskala čtyři měsíce, ale stálo to za to. Několikrát se mi podařilo umřít, když už jsem si myslela, že se díky vyřešené hádance dostanu dál, tak jsem opět umřela o tři odstavce dál. Nakonec se mi to podařilo až poté, co jsem vyřešila šachovnici. Nicméně mě kniha dost bavila, sedla jsem k ní jednou za nějaký ten týden a na šestý pokus jsem ji zdolala.

Krásný příběh, skvělé zpracování a kvalitní přísun zábavy a nervů :)

Hania932
24.03.2018

Pro mě asi nic moc. Strašně se mi zalíbil obal a říkám si to musí být úžasná knížka, ale jak se říká nesuď knihu podle obalu.A když mi knížka přišla tak jsem se těšila až si jí přečtu ale po přečtení z ní upřímně moc nadšená nejsem. Tento typ knížky není nic pro mě. Ale musím uznat že je to moc pěkný nápad a jsou tam krásný obrázky. Ale třeba se někdy ke knize za nějakou tu dobu vrátím.

rarášek
25.12.2017

Skvělá knížka. Miluju ji! :D Velmi nápadité, kreativní, možnost se rozhodovat, jak bude Alenka v příběhu pokračovat bylo skvělé. A na rozdíl od jiných knížek podobného tématu tady můžete vybrat Alence na začátku, jaké bude mít vlastnosti a výdrž, kterou bude opravdu potřebovat (zvlášť, když se jí ujme někdo, jako já :D).
Musím říct, že si tu volbu v ději rozhodně užívám (až na to bludiště, které mě dohánělo k Šílenství). Často jsem myslela třeba na Dračí doupě (kvůli házení kostek) a na Until Dawn (kde si, podobně jako v této knize, vybíráte, jak bude pokračovat děj a každá volba může děj změnit nějak jinak).
O této knize jsem vůbec nevěděla a jsem proto ráda, že jsme ji dostali k Vánocům. Pořád se ještě s Alenkou snažím dojít ke šťastnému konci a doufám, že se mi to povede. Knihu velice doporučuji! :)

Spahejtle
13.12.2017

Velmi originální kniha a velmi zajímavá. Doporučuji

gamebooky

Autor knihy