Alenčina noční můra v Říši divů

Mnoho let po událostech Alenčina dobrodružství v Říši divů a za zrcadlem se Alenka ocitá zpět v Říši divů. Je na ní, aby zachránila svět hracích karet a mluvících zvířat od stále více a více pomatené Srdcové královny. Co by se stalo, kdyby se Alenka nenapila z lahvičky popsané cedulkou “Vypij mě“, nebo kdyby si nedala s Kloboučníkem, Březňákem a Sedmispáčem čaj? Nyní to můžeš zjistit! V knize totiž budeš právě ty rozhodovat, kterou cestou se Alenka dá, které riziko podstoupí a se kterými podivnými obyvateli říše divů bude bojovat. Jsi připraven znovu vstoupit do králičí nory?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362624/alencina-nocni-mura-v-risi-divu-Wcj-362624.jpg 4.240
Literatura světová, Fantasy, Gamebook
Vydáno, Mytago

Kniha Alenčina noční můra v Říši divů

Cleonka

Tak jsem tu noční můru konečně pokořila! Na šestý (nebo sedmý?) pokus a to ještě s tím, že už jsem na konci podváděla, jinak bych tu knihu už asi nikdy znovu neotevřela. Byl to můj první gamebook a většinu času mě dost bavil, ale poslední třetina byla vyloženě za trest... V kombinaci s tím, kolikrát už jsem začínala znovu, mě to opravdu donutilo na konci asi 3x vyloženě podvádět. To mě na jednu stranu celkem mrzí, ale jsem ráda, že jsem se díky tomu alespoň dobrala toho správného konce.

Shinju

Gamebook jsem nedohrála, takže tedy seš mrtvá holčičko, mrtvá, mrtvá.... Tak snad je zachráním někdy příště...

blackoutzuzi

Můj druhý gamebook, který mě upřímně zase až tak nebavil. Asi milionkrát jsem se musela rozhodovat jen v tom, zda půjdu na sever, na jih, na západ, na jih, na východ, na sever a pořád dokola :D
Hrála jsem ho jenom jednou a samozřejmě jsem to projela a Alenka umřela :D :( Možná mu dám ještě jednu šanci a snad to napodruhé dopadne lépe!

Budicek51
05.11.2020

Mé první setkání s gamebooky. Ale do háje, já tu Alenku pokaždé poslala do věčných lovišť. :-( :D

JohyCz3chy
15.10.2020

Můj první, ale rozhodně ne poslední gamebook, mohu jedině doporučit i jako milovník originální Alenky v Říši divů

cziss
15.04.2020

Jak tak čtu komentáře, tak mám pocit, že spousta čtenářů tohoto gamebooku, stejně jako autor, nikdy předtím gamebook v ruce neměli. Tím ale nechci napsat, že se mi to nelíbilo, naopak. A po pravdě je to celkem těžké v porovnání s jinými, což je také plus. Neubráním se ale nějaké té kritice. Průvodní list je navržen vyloženě špatně - spousta místa pro atributy Alenky, žalostně málo místa pro vybavení a výdrž. Bez bloku se neobejdete. Některé hádanky jsou poměrně dost těžké a hodila by se malá nápověda. Taky chybí potvrzení, např. poznámkou pod čarou, že tento odkaz je skutečně odpovědí na hádanku. Místy se mi zdálo, že musíte bezpodmínečně něčím projít, abyste došli k cíli a zároveň k tomu jste navedeni pouze náhodou. To je takové vynucené opakování knížky a to osobně nemám moc rád. A párkrát postup nedával smysl, že by zatím nevydaná errata? A samozřejmě bludiště, to je unikát, který jsem nikde neviděl. Určitě je to fajn nápad, na druhou stranu to byla dost nuda a i když jsem poctivě kreslil plánek, tak se bludiště nespojovalo jak by mělo. Nápověda ve formě toho, že existují nějaké bludiště (jako např. Krétské) je k ničemu, protože se to samo o sobě zobrazuje všelijak a pak správná cesta neodpovídala ani jedné této historické "formě".

Celkově to hodnotím tak, že bych knížku doporučil a s občasnými nedokonalostmi bych si hlavu nelámal. Vždycky se dá trochu švindlovat... :)

Lea
16.08.2018

Můj první gamebook a jsem nadšená! I když mám pocit, že jsem určitě nemohla hrát přesně podle pravidel, stejně jsem si to užila a někdy to bylo vtipné a vyčerpávající zároveň (hlavně se dva dny motat v bludišti - jak to ten Šklíba safra myslel? :D ). Ne, doopravdy. Jestli váháte, protože to není zrovna váš styl, tak tuhle knihu já můžu doporučit. Je správně zvrácená a napínavá a budete se možná občas i Alence omlouvat, co jste jí to zase provedli... ale stojí to za to.

Dragell
14.04.2018

Tak mám první čtení za sebou. Přiznám se, že jsem se pohihňávala, když jsem se neohroženě probojovávala příběhem k vorpálovému meči a pak najednou konec, chybělo heslo. Tak dobře, už chápu počáteční slova, že tuhle knihu nepůjde jen tak dokončit, takže výzva přede mnou.

Velmi se mi líbí zpracování, máte možnost volby využít vícero schopností na řešení situace. Mimo jiné je vzadu jedna strana s variacemi kostky, takže můžete hrát i v mhd a postupně brát kostky z této strany jako hody. V příběhu se opakovaně objevují hesla, bez kterých se dál moc dobře nedostanete, takže je potřeba šmejdit ve všech koutech (což když jste v bludišti, je to pěkná motanice).

A co je úplně luxusní třešničkou na dortu? Jsou to ilustrace stylizované stejně jako ta na obálce, které prochází celým příběhem.

Tak schválně, jak dopadne další čtení a změní můj názor?