rarášek rarášek komentáře u knih

Rudý měsíc Rudý měsíc Erin Hunter

,, Všichni si myslí, že ve mně dřímá zuřivá bestie, která se může každou chvíli probudit. Myslí si, že je to jen otázka času. A proto mi nikdy nebudou důvěřovat. "
Knihy Erin Hunter miluji už od základky, kdy jsem začala číst Kočičí válečníky (u kterých jsem ráda, že je po dlouhé době rozhodli všechny přeložit a v září vyjde 5. díl) ❤️❤️ Zákon smečky je stejně skvělý a tato druhá řada Zákon smečky: Soumrak se zvrtla v pořádnou psí detektivku! Tento díl byl opravdu plný akce a napětí, kdy jsem si musela dávat pauzy, abych to rozdýchala.
SPOILER!! Nakonec to zase odnesla Bouře, hrdinka této řady, a jsem zvědavá, jaký bude další díl (i když to, co se jí v tomto díle stalo, celkem spoileroval název pátého dílů) ☺️❤️❤️ KONEC SPOILERU!!

05.09.2018 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

,, Tehdy se mi hlavou honily divné myšlenky. Přemítal jsem o poslání. Na to psi obvykle nemyslí, ale já si nemohl pomoct. Proč? Proč jsem zase štěně? Proč dumám nad takovými věcmi? K čemu je to dobré? "
Znova jsem se pustila do čtení Psího poslání, než se pustím do Psího domova. Opět to bylo veselé, roztomilé, dojemné, smutné, atd. Kniha je určitě pro pejskaře i nepejskaře. Miluji pana spisovatele zato, že napsal tento úžasný příběh . :)

05.09.2018

Wendy mezi Zemí a Nezemí Wendy mezi Zemí a Nezemí Melissa Jane Osborne

,, Rozdíl mezi ní a ostatními dívkami bylo v tuhle chvíli to, že oni věděli, že je to JEN JAKO, zatímco pro NI bylo jen jako a Pravda jedno a TOTÉŽ."
Petr Pán není moje nejoblíbenější pohádka, ale tenhle grafický román jsem si zamilovala ❤️ Má velice zajímavý, občas velmi smutný, děj a nádherné ilustrace, kde se mísí černobílá s jasnými barvami. Přečteno za chvíli a určitě se k tomu ještě vrátím. ☺️

05.09.2018 5 z 5

Cesta domů Cesta domů Bobbie Pyron

Kniha s nádhernou obálkou a příběhem. Příběh o naději a neskutečném poutu mezi psem a jeho dívkou Betty. Líbili se mi ilustrace a příběh vyprávěný jak z pohledu psa Tama, tak z pohledu jeho paničky Betty. :)

08.07.2018 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Lauren Brooke (p)

Už uplynulo mnoho let od té doby, kdy jsem tuto knihu otevřela poprvé a teď se k příběhům z útulku Srdíčko vracím, protože na Prima LOVE právě vysílají seriál, který je inspirovaný právě sérií Srdíčko.
Trochu mi trvalo, než jsem se zabrala do děje, ale brzo jsem byla hluboce zabraná do četby. Příběh byl plný lásky, přátelství, naděje, ale i smutku, pocitů viny a jak pokračovat dál a několikrát jsem se rozplakala. První díl slouží hlavně k seznámení s hlavními postavami, místem děje, obsahuje strašlivou tragédii a jak se s ní všichni musí vyrovnat. Miluji Srdíčko a miluji koně. Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla si to všechno znovu připomenout.
Kdybych měla porovnat seriál a knihu, tak oba pro mě vyjdou jako vítězové. Kniha má skvělou atmosféru a stejně tak seriál, který dokáže svou výpravou velmi často zahřát u srdce. Na Prima LOVE nyní vysílají 2. řadu a jsem zvědavá, jak to půjde dál. Kniha je jinak skvělá, romantická i napínavá, a už se vrhám na druhý díl. :)

27.04.2018 4 z 5

Továrna na debilno Továrna na debilno Dominik Landsman

Už od vydání knížky jsem na ni byla zvědavá a nemohla jsem se dočkat, až si ji přečtu. Když jsem teda knížku spatřila v knihovně, byla jsem nadšená a ihned jsem si ji půjčila.
Abych řekla pravdu, moc jsem se pobavila u koláží a novinových článků, byli úžasné a skvěle se povedli. Články byli místy silnější a jindy zase slabší, ale byli pořád parádní.
Jediný, co se mi moc nelíbilo, byl Antonínův příběh. Byl strašně nudný (pobavila jsem se snad jednou nebo dvakrát), nezáživný a dost možná i zbytečný. Já bych si to určitě užila jen s těmi články a kolážemi. Proto nakonec dávám jenom čtyři hvězdičky a jsem zvědavá, s čím dalším autoři přijdou. :)

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Moc pěkná a milá knížka, která se mi velmi zalíbila. Její děj mi rychle ubíhal před očima, až jsem se najednou ocitla na konci. Skvělé bylo doplnění o e-maily a SMSky, ta věc s 3 věcmi a že Jessie je Jessie je Jessie a Ethan je Ethan je Ethan.
Kdo je ta záhadná osoba, která si s ní psala a byla jí oporou v prvních dnech školy a i dál, jsem tušila už po pár kapitolách na začátku, uprostřed knihy jsem si byla jistá, že moje tušení je správné a držela jsem se ho až ke konci, kde se mě některé okolnosti rozhodli zvyklat, ale já se nedala a zjistila jsem, že jsem měla pravdu. Přece jen mi ale přišlo, že ti dva kluci tam byli až trochu moc násilně naroubováni.
Zase tak moc klišoidní ten příběh není, za což jsem moc ráda. Z ní a její nové nevlastní mámy se hned nestaly nejlepší kamarádky vůbec. To všechno chce vždycky čas, ale důležité je, že se naučili vycházet. Stejně tak s jejím novým bráchou. :)
Protože se mi 3 věci líbili, tak jsem se rozhodla vytvořit vlastní 3 věci.
3 věci, které mám ve svém životě ráda:
1. Knihy - bez nich by to ani nešlo. Knihy jsou brány do jiných světů a příběhů, které svým čtením otevíráme a já jsem ráda, že mohu tyto brány otevírat a prozkoumávat stále nové světy a příběhy.
2. Hudba - musím napsat, že kdyby neexistovala hudba a knihy, svět by byl opravdu smutné místo k žití. Hudba mě dokáže naplnit a uvolnit. Občas některou hudbu vyhledávám sama, jindy nechám, ať si ona najde mě.
3. Moje rodina, přátelé a mazlíčci - tohle snad ani nemusím moc rozebírat, jen to, že je mám moc ráda a nic by bez nich prostě nešlo. ❤
Kniha se mi líbila a určitě se k ní někdy znovu vrátím. Je to skvělá odpočinková četba, u které se dá skvěle relaxovat. :) ❤

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Po zkušenosti se Všemi malými zázraky jsem se rozhodla pustit i do Tíhy vesmíru, ale brala jsem ji s rezervou, abych nebyla zklamaná, kdyby to nebylo stejně dobré jako zázraky. A je pravda, že zázraky to překonat nemůže, ale i tak to bylo úžasné. Měla jsem ráda Libby i Jacka, i když jsem občas měla touho dát jim facku, aby se vzpamatovali.
Pomocí postavy Jacka jsem se dozvěděla o nemoci, která se jmenuje prosopagnosie a co to všechno obnáší. Stejně jako Libby jsem si zkusila představit, jaké to asi je a moc příjemné mi to nebylo. A co teprve s tím žít! U Libby jsem si uvědomila, že každý jsme krásný, někdo mě určitě chce a že si mám věřit. Moc dobře jsem Libby chápala, protože jsem taky tlustá a zažila jsem posměšky.
Příběh je plný pozitivní energie ze strany Libby, lásky, naděje a víry v lepší zítřky. Četl se lehce díky krátkým kapitolám a zanechal ve mně určitý emocionální otisk. :)

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Takovéto knihy mě utvrzují v přesvědčení, že válka je pro děti nejhorší a vyprávění z pohledu dítěte je opravdu silné. Kluci Honza a Matouš najednou netuší, proč jejich kamarádi Petr a Jakub nemůžou chodit do stejné školy, musí nosit žlutou hvězdu a nemohou dělat to, co dřív dělali úplně běžně. I přesto ale i nadále zůstávají spolu, i když je to v takové době velmi nebezpečné. Právě to mě na celé knize dojímalo nejvíc. Síla přátelství a schopnost udělat pro své kamarády co se jen dá.
Líbí se mi, jak autor propojil skutečné postavy z minulosti (Petra Ginze, Hanuše Hachenburga) a kluky ze současnosti, které sám zná (Honza, Matouš) pomocí terezínské republice Škid a jejich časopisu Vedem. Za velmi užitečné pokládám závěrečné informace o postavách, časovou osu, internetový odkaz, kde si lidé mohou přečíst Vedem atd.
Kniha rychle ubíhala, obsahuje silný příběh a určitě se k ní vrátím. :)

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Po zkušenosti s Papírovými městy a Příliš mnoho Kateřinami (hlavně s nimi) jsem se dlouho zdráhala k přečtení Willa Graysona. Ale jakmile jsem začala číst, nešlo se odtrhnout. Po dlouhé době se mi líbila kniha od Johna Greena, jo! Možná to bylo tím, že na knize nepracoval sám? Nebo jsem narazila na příběh, který plně zaujal mou pozornost. Moc dobré mi přišlo střídání pohledů obou Willů Graysonů (myslím, že je naprosto jasné, kdy napsal jednoho a kdo toho druhého :))
Příběh byl plný lásky, přátelství a štěstí, ale i zloby, žárlivosti a smutku. Hlavně jsem často měla chuť profackovat všechny vystupující postavy.
Moc dobrý byl v knize závěr, kdy probíhal Drobkův muzikál a celá ta záležitost s Willy Graysony. Také se po knížce chystám na přečtení scénáře muzikálu Drž mě pevně, tak jsem zvědavá. :)

21.04.2018 4 z 5

Prošli jsme peklem...a v pekle se ušpiníte Prošli jsme peklem...a v pekle se ušpiníte Martin Doerry

O holocaustu už jsem leccos přečetla, ale ještě nikdy jsem nečetla knihu plnou rozhovorů s lidmi, kteří to zažili, ať už na vlastní kůži nebo jen tak pocitově (věděli, že se děje něco špatného). Na knihu jsem narazila v LK a do té doby jsem o ní vůbec nevěděla. Investice do ní se určitě vyplatila.
Tyto rozhovory byly udělané ještě dlouho předtím, než u nás byla v roce 2016 přeložena, takže většina z těch lidí už je bohužel dávno po smrti. Díky této knize jsem také objevila jiné knihy, které jsem si zapsala do už tak dlouhého seznamu knih k přečtení. Rozhovory to byly opravdu zajímavé. Pokaždé, když jsem četla další rozhovor, narazila jsem na jiný příběh, jiné zkušenosti, jiný charakter. Nikdo z nich neměl do slova a do písmene stejný příběh (i otázky nebyli všude úplně stejné), ale každý z nich svůj vlastní příběh, který se lišil od toho předchozího. Někteří přežili díky tomu, že včas emigrovali, že se schovávali nebo že byli houževnatí a zvládli hrozné zacházení v koncentračních táborech.
Kniha byla odlišná od jiných, které jsem četla právě formou rozhovorů s těmito lidmi. Doporučuji každému, koho zajímá toto téma a komu nejsou jejich příběhy ukradené. :)

Sen noci svatojánské (komiks) Sen noci svatojánské (komiks) Richard Appignanesi

Samotné dílo jsem ještě nečetla, ale po přečtení tohoto komiksu to napravím. Asi nejvíc mě pobavil ten chlápek, co mu narostla oslí hlava, to bylo fakt dobrý. Kresba opět nádherná a velmi jsem si čtení užila.
Zatím byl z edice Manga Shakespeare Hamlet můj nejoblíbenější, ale teď k němu přidám i Sen noci svatojánské. Podle všeho jsem tuto komedii viděla už kdysi dávno v divadle, což je buď lež (ale podle programu, který mám, asi těžko :D) nebo už jsem to dávno zapomněla. Budu se na to muset podívat, protože tohle bych vážně ráda viděla v divadle. :)

Hamlet (komiks) Hamlet (komiks) Richard Appignanesi

Být či nebýt? Tahle slova se mi vryla od hlavy a vždy se mi vybaví, když spatřím název tohoto díla. Hamlet mě jako jedno z nejznámějších Shakespearových děl velmi zaujal a ráda se k němu vracím. Proto jsem věděla, že se mi určitě zalíbí i toto manga zpracování a měla jsem pravdu. Nádherná kresba, zajímavé zasazení děje do budoucnosti a prostě skvělé zpracování díla (i když mi občas trochu vadilo, že tam chybí nějaké monology atd.). Pomsta je jako jed, který zaplaví tělo mstitele a nakonec otráví i spoustu dalších lidí.
Tohle je zatím můj nejoblíbenější díl z edice Manga Shakespeare a uvidíme, jaký budou ostatní. :)

Richard III. (komiks) Richard III. (komiks) Richard Appignanesi

Co na tenhle komiks můžu říct. Byl opravdu skvěle nakreslený, to se musí prostě uznat. Jinak tohle byla moje první historická hra od W. Shakespeara. Nikdy jsem Richarda III. nečetla v psané podobě a možná tak učiním, ale musím říct, že to nebylo úplně špatný. I když se o anglickou historii nezajímám, a i když většina toho, co Shakespeare o Richardu III. napsal, může i nemusí být přehnaně vyhrocené, překroucené nebo dokonce smyšlené. To už je práce historiků.
Když budu hodnotit sérii Manga Shakespeare, tak nejvíce se mi líbili Hamlet a Sen noci svatojánské, nejméně potom Romeo a Julie, ale to bude spíše tím, že tenhle příběh už snad každý, i já sama, zná nazpaměť. Richard III. rozhodně za přečtení stojí. :)

21.04.2018 3 z 5

Motýlek 5 Motýlek 5 Yu Aikawa

Rozhodla jsem se shrnout celkový dojem z celé této manga série po přečtení posledního dílu. Tohle byla moje první zkušenost s japonskou mangou a bylo to vážně zábavné a úžasné, najednou to celé číst zprava doleva. Zprvu to bylo nezvyklé, ale rychle jsem si zvykla.
Celá ten příběh jsem si velmi oblíbila, zamilovala jsem si Agehu i Gindžiho, moc dobré téma spiritismu a víře nebo nevíře v duchy. Od četby ani jednoho dílu se nedalo dost dobře odtrhnout a tento poslední díl byl nejlepší, byla to síla (proto dávám oproti ostatním dílům pět hvězdiček). Bylo to velmi napínavé, vzrušující a konečně plné odpovědí na všechny ty otázky.
Já sama v duchy a nadpřirozeno vůbec částečně věřím, protože, a to si musíme všichni přiznat, na tomto světě existuje mnoho věcí, které nejde úplně vysvětlit logickou cestou, ať se o to snažíme sebevíc. Myslím, že na tuhle sérii nikdy nezapomenu a doufám, že někdy narazím na nějakou stejně dobrou nebo ještě lepší. :)

21.04.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Když jsem si tuto knihu kupovala, věděla jsem, že to bude dobré, ale ono to bylo ještě mnohem lepší. Bylo to milé, krásné, nádherné a hřejivé.
Daniela a Kita (Cristiana/Kittyho) jsem si zamilovala, po celou dobu příběhu mi na nich záleželo, prožívala jsem s nimi všechno, co prožívali oni a to, co se dělo ke konci mě bolelo, brečela jsem a chtěla jsem, aby se to zlepšilo. Konec knihy mě velmi potěšil.
Kniha mě zaujala už když jsem viděla, že ji Yoli vydá a vůbec mě nezklamala. Četla se mi velmi dobře a jsem ráda, když vidím, jak je úspěšná. Přeji autorovi, ať se mu dále daří a doporučuji. :)

21.04.2018 5 z 5

Cesta ke svobodě Cesta ke svobodě Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Nalezeno v Levných knihách a jsem ráda za její pořízení. Je plná užitečných mouder a rad, které se mohou opravdu hodit. Dá se jim opravdu dobře porozumět a podněcuje to k zamyšlení. Jsem zvědavá, jestli v LK vyjdou další knihy od Dalajlamy a knihu doporučuji všem, kdo se o toto téma zajímají a rádi by praktikovali buddhismus. :)

08.04.2018 5 z 5

Kámošky jak kráva Kámošky jak kráva Maryse Dubuc

Opět skvělý Pupíky, tak jak je známe. Jednotlivé příběhy se odehrávají v době před událostmi předchozí řady komiksů. Karin je opět otloukánkem a slouhou Jenny a Vicky, opět se objevuje John John a Dan se snaží o první nesmělé kontakty.
Bylo to dobrý, ale od autorů mi přijde opravdu ošklivé, že začnou novou řadu místo aby pokračovali tam, kde skončili u posledního dílu (a ten díl skončil tak, že opravdu doufám, že na tom pokračování pracují :D). Ale stejně jsem jsem si tenhle díl užila, pobavila jsem se a doufám, že se opět pobavím, až vyjde další díl. :)

06.04.2018 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Tento díl mě opět zasáhl na to správné místo. Válka pro děti musela být velmi těžká, ať už bylo židovské nebo nebylo. Mnoho dětí muselo předčasně dospět, což je případ Felixe, Dova nebo Amona.
SPOILER! Hodně o tom vypovídá jedna chvíle v knize, kdy Dob vytáhne svoji zbraň a Felixovi dochází, co chce udělat. Felix je vyděšený a pomyslí si:,,To nemůže myslet vážně. Jsme ještě děti." To hodně vypovídá o tom, jak děti rychle dospívali. v to době. KONEC SPOILERU!
Stejně, jako už jsem si dřív zamilovala Felixe se Zeldou, jsem si i nyní zamilovala Géniů. Její odvahu, laskavost, štědrost a milou povahu. Obdivuji každého, kdo pomáhal Židům se ukrýt před nacisty i přes riziko, že je může stihnout krutý trest. Tolik jsem si přála, aby zde Felix se Zeldou mohli přežít válku a žít si s Geniou a jejím manželem v jejich stavení i po válce.Jenže čím víc jsem se blížila ke konci, byla jsem čím dál smutnější a ubrečenější. Konec knihy má i přesto v sobě nádech naděje.
Kniha se četla sama od sebe, nešlo se od ní odtrhnout. Čtení bylo opravdu těžké, ale to je vždy, když se jedná o tak vážné téma. Vždy si ale připomenu, že tyto příběhy mají být čteny, aby se na tyto hrůzy nezapomněly a neopakovali se. Tento i předchozí díl velmi doporučuji. :)

18.03.2018 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Četla jsem toho už hodně na toto téma, ale můžu s jistotou napsat, že nejsilnější příběh je ten, který je vyprávěn z pohledu nevinného dítětě.
Felixe jsem si zamilovala. Statečný, laskavý, rozhodný, velký čtenář a výborný vypravěč příběhů s velikou fantazií. Občas mě na začátku štvala jeho naivita, ale postupem času, kdy viděl hrůzy války a začalo mu všechno docházet, musel předčasně dospět a kvůli tomu mi ho bylo líto a chtěla jsem vše vrátit na začátek, do horského sirotčince, kde do té doby žil docela bezstarostný život. Líbilo se mi, jak se ujal Zeldy a stal se jejím ochráncem. Zelda mi ze začátku přišla hrozně protivná, ale s postupem času mi i ona přirostla k srdci a doufala v to nejlepší pro oba dva.
Byl to pro mě silný první díl a ke konci jsem byla velice napjatá. Knihu doporučuji a hned se přesouvám na druhý díl. :)

16.03.2018 5 z 5