radus radus komentáře u knih

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Knížku jsem četla nyní poprvé, jako dítěti se mi do ruky nedostala. Začátek byl výborný, ale jak nastoupili novináři a ministři, tak mě to přestalo bavit. Závěr byl napsán dobře. Dávám čtyři hvězdičky, ale nevím, jestli by knížka ještě něco říkala dnešním dětem.

13.11.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Knížka se mi líbila, dobře se četla a bylo zajímavé sledovat stejnou situaci z pohledu matky i dcery. Všichni mi byli sympatičtí, chvíli mě štvali, pak zase pobavili a občas i dojali. Doporučuji přečíst, je to takové nenáročné, trochu předvídatelné, ale zajímavě napsané čtení.

10.11.2021 4 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Přečteno znovu cca po třiceti letech a musím uznat, že mě knížka nezklamala. Styl psaní je proti dnešnímu samozřejmě odlišný a trochu krkolomný, ale obdivuju autorovu fantazii a musím uznat, že Verne byl na tehdejší dobu dost pokrokový.

12.10.2021 4 z 5

Najdeš mě ve tmě Najdeš mě ve tmě Vlastina Svátková

Mě přijde, že se v knížce pořád opakuje to samé dokola, a proto ji odkládám....

05.10.2021 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Je zajímavé, jak autorka z pár postav na malé odlehlé vesničce dokáže vymyslet tak zašmodrchaný případ. Klevisová mě opět nezklamala, její detektivky jsou vždycky čtivé, napínavé a s překvapivými závěry.

05.10.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

To byla teda zas jízda! Tolik brutality a přitom vás to nutí číst dál a dál, hltáte každé slovo, bojíte se, nervy napnuté jak špagáty... Skvěle napsaná knížka, která nemá žádné nezáživné místo. Ti autoři jsou snad čím dál lepší!!!

12.09.2021 5 z 5

Slib Slib Táňa Keleová-Vasilková

Dobrá odpočinková knížka, která se pěkně četla.

08.09.2021 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Dávám dvě hvězdičky, ale jenom pro to, že vím, že Třeštíková píše dobře. Po přečtení jedné třetiny končím, myslela jsem si, že se to nějak pohne, ale je to stále stejný chaos...

31.08.2021 2 z 5

Hledám manžela…děti vítány Hledám manžela…děti vítány Alena Jakoubková

Trošku červená knihovna, byla mě sympatická jak Sandra, tak Kovboj, i když to byli paličáci jak se patří. Zábavné a odpočinkové čtení a dokonce ubylo i receptů na vaření, i když je vidět, že autorka o jídle píše ráda.

26.08.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Na začátku jsem si říkala: ó bóže, to zas bude co kapitola, to pět nových postav. Jsem ráda, že jsem vydržela a četla dál. Z knížky s vyklubala pěkná a čtivá detektivka se zajímavým závěrem. Trošku mi to připomínalo Agathu Christie... určitě stojí za přečtení.

18.08.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knížka se mi líbila, ale hodnotit pěti hvězdičkami nemůžu. Oceňuji zajímavé téma i autorčino nastudování a pátrání v historii, ale hlavní hrdinové pro ně byli takoví odtažití, chladní, nikdo z nich mi nebyl nijak moc sympatický. Jejich životy byly místy popsány tak nějak povrchně, že mě to nedokázalo vtáhnout. Moc chválím obal knihy i mapu uvnitř knihy.

11.08.2021 4 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Knížku jsem si rozečetla a pak jsem se k ní za pár dní vrátila a měla jsem pěkný zmatek v postavách - Hurtig, Holger, Hunger ... Téma mi moc blízké nebylo, mladí lidé, kteří ještě nic
životě nezažili a sebepoškozují se nebo páchají sebevraždy, to mi není moc po chuti. Knížka napsána podobným stylem jako Vraní dívka, vážné téma, nechutné způsoby sebevražd a musi se dost přemýšlet, takže oddechovku určitě nečekejte.

23.06.2021 3 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Většinou si povídky nechávám na čtení do čekárny u lékaře nebo k vodě, ale tyhle jsem shltla doma na jeden zátah. Bavily mě, i když byly dost depresivní. Nutí člověka se zamyslet, chvílemi šokují a určitě si budu pamatovat hlavně povídky Zbytečný člověk a Pozůstalost.

10.06.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Docela vtipně napsaná oddechovka, která se rychle četla. Doporučuji jako nenáročné čtení na dovolenou nebo do čekárny u lékaře.

30.05.2021 3 z 5

Děti s hvězdou Děti s hvězdou Mario Escobar

Námět by vůbec nebyl špatný, ale čekala jsem, že příběh bude pojat trochu jinak. I když se jednalo o děti, Židy, válku... tak jsem z toho necítila strach a napětí, příběh mě tolik nestrhnul, protože byl moc zidealizovaný. Kluci vlastně pořád naráželi na hodné lidi, kteří jim pomáhali, každý jim řekl svá moudra a oni se z toho poučili... prostě na mě moc pohádka. A pro rodiče, kteří opustili v takové situaci své děti, taktéž nemám moc pochopení, proto hodnotím jako průměr ***

28.04.2021 3 z 5

Zakázaná píseň Zakázaná píseň Laura Walden

Taková romantická pohádka, ale nebylo to úplně špatný. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se příběh odehrával.

22.04.2021 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Zatím odkládám, téma mě nezaujalo. Není mi blízké ani Španělsko ani doba, ve které se příběh odehrává.

23.03.2021 2 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Musím přiznat, že to bylo dobré, což jsem ani nečekala, protože autorku vůbec neznám. A jak tak koukám, napsala toho už dost, takže se směle můžu vrhnout na další díla :-D

17.03.2021 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Příběh na mě působil dost zvláštně, bylo to hodně temné, ponuré, děsivé. Autorka skvěle dokázala vykreslit osamocený švédský venkov, samotu lidí žijících v pustině i různé podivínské existence. Divím se, že Liv dokázala tolik let přežít na tomto místě se svým despotickým otcem Vidarem.

11.03.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Knížka byla moc dobrá, líbila se mi stejně jako Kříďák. Přečetla jsem ji během jednoho dne, nešlo se od ní odpoutat. Autorka skvěle vytvořila všechny postavy a jak se nakonec taky ukázalo, i propojila... Čtivé, napínavé, zajímavé, už se těším na další knihu!

28.02.2021 5 z 5