radus radus komentáře u knih

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Začátek knihy byl dobrý, ale zhruba od půlky mě to přestalo bavit. Nevím čím to bylo, nějak jsem se v tom plácala, že jsem si myslela, že to ani nedočtu. Hodnotím jako průměr a dávám ***

24.04.2024 3 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Tahle kniha komentář moc nepotřebuje. Na tehdejší dobu dost odvážné dílo!!!

14.02.2024 4 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Kromě Glorie a Lva v bráně se mi všechny povídky moc líbily, tyhle dve byly jen průměrné. Nejlepší byla pro mě povídka Konec plavby, ta by si zasloužila přepracovat v román.

21.01.2024 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Z mého pohledu zajímavá knížka, i když nejsem zrovna příznivcem fantasy a scifi. Pořád se divím, kam ten King na ty nápady chodí, je to prostě "pan spisovatel", který dokáže vždy překvapit. Myslela jsem si, že 700 stran ji nepřelouskám ani za měsíc, vůbec se mi do knížky nechtělo, ale byla velice čtivá a zábavná.

01.01.2024 5 z 5

Sběratel skleněnek Sběratel skleněnek Cecelia Ahern

Z knížky mám docela rozporuplné pocity. Líbila se mi spíše dějová linka s Fergusem, když byl ještě malý kluk a také jeho bratrská láska k Hamishovi. Pozdější jeho život plný záletů mě až tolik nezajímal, nechápala jsem jeho útěky z domu a proč musel tajit svoji hráčskou vášeň. I když jsem čekala trošku více, nakonec hodnotím příběh 4*, kvůli pěknému konci.

09.12.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Předchozí díly jsem nečetla, ale tohle byla docela zajímavá detektivka s dobrou zápletkou. Fandila jsem Lauře a Adamovi, ale dopadlo to trošku jinak. Možná dobře, protože dlouhé a umělé natahování sérií není ku prospěchu žádné knihy.

23.11.2023 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Mela jsem moznost videt i film, ten se mi vubec nelibil, takze jsem rada, ze knížka takove zklamani nebyla. Posledni kapitola se povedla nejvic, to jsem se zasmala.

09.11.2023 4 z 5

Babičkou proti své vůli Babičkou proti své vůli Eva Dolejšová

Pěkný odechový příběh, který se dobře četl. Obdivovala jsem Danielu, že tak dlouho s takovým manipulátorem vydržela, to bych nedala.

05.11.2023 4 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Lincoln a Amélie opět nezklamali. Mě se líbí, že autor do každé knížky nastuduje téma úplně z jiného soudku a dokáže ho mistrovsky popsat. Je taky zajímavé, jak si spousta lidí neuvědomuje, kolik informací o sobě pouští na internet a kolik lidí toho může zneužít.

31.10.2023 4 z 5

Myšlenky vraha Myšlenky vraha Romy Hausmann

Mě se knížka četla dobře a místy mě úplně pohltila. Je zvláštně napsaná, vlastně od začátku víte, kdo je pachatelem, ale zároveň chcete, aby tomu tak nebylo. A aby Ann očistila svého otce a našla jiného vraha...

28.10.2023 4 z 5

Pět set mil od tebe Pět set mil od tebe Jenny Colgan

Po dlouhé době sáhla po romantické knížce a nezklamala mě. Byla to příjemná oddechovka z hezkého prostředí.

26.09.2023

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Já tuhle detektivku beru jako průměrnou, nenadchne ani neurazí, moc dlouho si ji pamatovat nebudu.

13.08.2023 3 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

(SPOILER) Chválím tuto knihu, je napsaná zajímavě, to se nedá autorce upřít. Je zvláštní, jak jedna generace dokáže ovlivnit tu další. Líbila se mi tady hlavně postava Vládi, který všechno ustál, dokázal se o Ludmilu postarat a nehledal jiné ženy. Naopak Ludmila byla trošku naivní, když kvůli jednomu muži dokázala zanevřít na celý svět. A on si po letech ani nevzpomněl na její jméno.

01.08.2023 5 z 5

Kočičí oko Kočičí oko Margaret Atwood

Čtu tady jen samou chválu na tento román, ale musím říci, že není pro každého. Mě třeba neuchvátil. Začátek mě nebavil vůbec a ani později se to nějak valně nerozjelo. Autorka má opravdu zvláštní styl psaní, je tam moc informací, spousta slov, vět a všelijakých podrobností, ale pro mě to nemá šťávu, je to takové unylé a zdlouhavé.

01.08.2023 3 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Zajímavé, napínavé, hlavní hrdinové sympatičtí. A jak tak koukám, je to série, takže se budu těšit na další díl.

17.07.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Nejprve jsem myslela, že knížku ani nedočtu, protože mi to přišlo trošku sci-fi. Ale zároveň jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Teď už to vím :-)

27.06.2023 3 z 5

Vůně nebe Vůně nebe Ivana Ondriová

Začátek mi přišel zdlouhavý a pořád tak nějak o ničem. Pak bylo napětí dost, ale možná zas trošku překombinováno jak v americkém filmu. Konec na farmě byl nejlepší, troška romantiky neuškodí

03.06.2023 3 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Moc příjemná oddechovka z takového normálního běžného života. I když mít doma takového zabedněnce a dceru, co jen natahuje pracku na peníze, bych asi nedala. Autorka mě mile překvapila a určitě Vesničanka nebude poslední knihou, kterou si přečtu.

19.05.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Zajímavá knížka, krásně popsaná zahrada, úplně jsem se do toho prostředí vžila. Nikdy by mě nenapadlo na tento problém nahlížet z pohledu hlavního hrdiny. On to nechce, je takový a nemůže za to, ale zároveň s tím bojuje. Moc dobře napsáno, knihu doporučuji.

06.05.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Moc pěkná knížka, která se dobře četla, měla spád i zajímavou zápletku. Příběhy s Josii Quinnovou mě bavi, fandím jí i Noahovi. I když je to už šestý díl, tak na kvalitě rozhodně neztrácí.

05.05.2023 5 z 5