radus radus komentáře u knih

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Knížka byla moc dobrá, líbila se mi stejně jako Kříďák. Přečetla jsem ji během jednoho dne, nešlo se od ní odpoutat. Autorka skvěle vytvořila všechny postavy a jak se nakonec taky ukázalo, i propojila... Čtivé, napínavé, zajímavé, už se těším na další knihu!

28.02.2021 5 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Za mě trošku nuda, musela jsem se do čtení nutit, ale určitě ještě zkusím od této autorky něco dalšího.

24.02.2021 3 z 5

Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Taková normální kniha pro puberťačky, která nenadchne ani neurazí. Postava Viki se mi líbila, darovat vlasy pro nemocné lidi byl hezký čin a chtělo to odvahu.

21.02.2021 3 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Nebavilo mě to číst, v půlce knihy odkládám, ale třeba ještě za čas tomu dám druhou šanci.

09.02.2021 2 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Těšila jsem se na pokračování Shawa, nejsem nijak nadšená, ale zklamaná taky ne. Téma mi sice přišlo zajímavé, jenže nějak mě to nedokázalo strhnout. I když na druhou stranu už jsem taky přesycená těch sice akčních ale překombinovaných Deaverových akcí, takže dobře, že se autor vydal trochu jiným směrem. Uvidíme, co nám ještě Colter předvede ;-)

09.02.2021 3 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Docela mě mrzí, že jsem nečetla první díl. Z počátku jsem se těžko orientovala v členech rodiny, ale jinak mě knížka bavila a všichni mi byli sympatičtí. Už se těším na pokračování.

10.01.2021 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Většinou se těším na každou chvilku u knížek od Moyesové, tady tomu tak nebylo. Žádná z postav kromě Sabine mi nebyla moc sympatická. Nakonec matka s dcerou k sobě našly cestu, ale i tak byl příběh takový nedotažený, něco tomu chybělo. Snad jen kvůli tomu vyústění příběhu a nalezení vzájemného pochopení dávám ****

28.12.2020 4 z 5

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Mě v knížce chybělo napětí, více akce, přišlo mi to malinko naivní, nedotažené... Asi jsem čekala něco jiného.

15.12.2020 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Autorčiny knížky mě baví, ale tahle měla trošku těžkopádný rozjezd a musela jsem se do čtení maličko nutit. Závěrečné kapitoly měly spád a konec byl překvapivý. Budu se těšit na další spisovatelčiny knihy.

14.12.2020 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Do knížky jsem se pouštěla s nadšením, akorát jsem se bála, aby tam nebylo moc podrobností a zeměpisných názvů. Ale toho se fakt bát nemusíte, z některých míst se nedozvíte skoro nic, ale zato jsou v knížce krásné fotografie. Chápu, že Tereza knížku pojmula spíš jako deník z cest, ale těch myšlenkových pochodů a pocitů je tady zbytečně moc, protože některým věcem může rozumět jen ona a nikdo jiný. Proto už jsem ke konci trošku přeskakovala kapitoly Láska. Ale jinak si knížku každý zkuste přečíst a udělat si vlastní názor.

26.11.2020 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

První knížka od Hartla, která se mi celkem líbila. Naštěstí není tady tolik zbytečných vulgarit ani sexuálních výplodů hodných puberťáka, které mi vždy vadily. Tak jsem zvědavá, jak dopadne film.

24.11.2020 4 z 5

Temné matky a jejich dcery Temné matky a jejich dcery Lucie Jandová

Zajímavé a smutné příběhy žen, které to vůbec neměly se svými matkami lehké. Nápad dobrý, ale nějak se mi nelíbilo chaotické zpracování a psychologické pasáže od odborníků za jednotlivými příběhy jsem pak už jen přeskakovala.

21.11.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Začátek se mi trochu vlekl, bylo tam docela hodně ženských jmen, takže jsem v nich měla zmatek. Pak se kniha pěkně rozjela, dostala spád. Nelze se divit dítěti, které spáchá násilí, když za celý život nic pěkného nepoznalo. Závěrečných pár vět nemělo chybu...

17.11.2020 4 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Nejsem nějaký velký znalec Fieldingové, ale musím říci, že tahle knížka patří k těm lepším, které jsem od ní četla. Vždycky dokážu ocenit konce jejích knih, které jsou velice zajímavé a dokáží překvapit.

03.11.2020 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Nějak neumím posoudit, jestli byla knížka dobrá či špatná, ale určitě zvláštní, nic na podobné téma jsem zatím nečetla. Líbilo se mi, že vlastně každému "ozdravný pobyt" nějak prospěl.

01.11.2020 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Velice smutná knížka, ale pěkně napsaná. Emilka měla velice těžký život plný dřiny a byla léta hodně nemocná. Jana brzo přišla o maminku, vyrůstat bez otce pro ní muselo být velice kruté. Možná ale už proto měla být v dospělosti silnější, vymanit se z vlivu rodiny a zahrnovat svoje děti láskou. Nechápu, proč Jana neměla ráda svoji dceru Johanu? V téhle části je knížka taková nevysvětlená, nepochopila jsem, co se dělo kolem Jany a Ivana. Konec vypadá optimističtěji, snad najde Johana lepší život v jiné zemi... Je tu hodně otázek na přemýšlení, ale je tu vidět jak jeden despota dokáže ovlivnit další generace. Myslím, že knížka mi v paměti chvíli zůstane.

08.10.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Překvapivě dobrá knížka, bavila mě víc než Loutkář. Wolf i Baxterová jsou sympatičtí, fandím jim ;-)

27.09.2020 4 z 5

Deník Dory Grayové Deník Dory Grayové Naďa Reviláková

Nejsem cílová skupina, proto asi nedokážu knihu tolik ocenit. Budu čekat, co na to řekne moje puberťačka :-)

21.09.2020 4 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Vcelku zajímavá knížka o mladé Němce, která sloužila jako ochutnávačka v Hitlerových službách. Příběh je inspirovaný skutečnými událostmi, i když podle mě je řada historických údajů založených pouze na domněnkách. Zbytek dotváří autorova fantazie a knížka je tak velmi čtivá.

21.09.2020 4 z 5

Tri sestry Tri sestry Táňa Keleová-Vasilková

Příjemná oddechová knížka, která se dobře četla. Klidně by mohla mít i pokračování...

04.09.2020 4 z 5