Myšlenky vraha

Myšlenky vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488686/bmid_myslenky-vraha-9cY-488686.jpg 4 63 19

Celých čtrnáct let jsou unášeny dívky ve věku šesti až deseti let. K jejich mrtvolám ukazují cestu červené stuhy přivázané na stromech. Policie se pachateli dlouhou dobu nemůže dostat na stopu. Nakonec jednoho večera zatkne Waltra Lesniaka, mezinárodně proslulého profesora filozofie a antropologie. Je obviněn z deseti vražd nevinných dětí a bulvární média mu dají přezdívku „Profesor smrt“. Jeho dcera Ann je přesvědčená o otcově nevině a rozhodne se ji prokázat. Vydává se na pouť do nejtemnějších zákoutí lidské duše…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Perfect Day , 2022

Dandulka
10.04.2024 4 z 5

Zajímavý příběh, ale od autorky zatím asi nejslabší. Opravdu nemám ráda když se dnes do každého příběhu ze současnosti musí namontovat lesbický vztah, třeba by to bylo i násilně. Proč? Protože je to dnes moderní? Tohle asi nikdy nepochopím!

Dell
22.02.2024

Kolísání po všech možných úrovních kvality a uvěřitelnosti. Po literární stránce je kniha celkem slušně propracovaná, příběh ale místy působí vykonstruovaně a jako celek není přesvědčivý. Když si na konci čtenář shrne děj do pár stručných vět, těžko si řekne, že se to muselo stát právě tak a ne jinak.

radus
28.10.2023 4 z 5

Mě se knížka četla dobře a místy mě úplně pohltila. Je zvláštně napsaná, vlastně od začátku víte, kdo je pachatelem, ale zároveň chcete, aby tomu tak nebylo. A aby Ann očistila svého otce a našla jiného vraha...

mikika
29.09.2023 5 z 5

oblíbené téma dcery sériového vraha zase trochu jinak, překvapivě originálně a nepředvídatelně. úplně jiný hloubkový ponor do mysli někoho, kdo odmítá přijmout nepříjemnou realitu. depka až na půdu.

L.Helena
01.08.2023 3 z 5

Do knížky jsem se celou dobu nemohla vůbec začíst. Bylo to vše takové hodně zaobalené a samotný příběh se vlastně vyloupl až v samotném závěru.

Lenka_S
14.07.2023 3 z 5

Tahle kniha mi moc nesedla. Vhled do duše hlavní hrdinky, které se ze dne na den změní celý život tím, že mu zatknou nejbližšího člověka. Procházíte s ní její duševní rozpoložení od naprostého popírání až po smíření se se skutečností je jistě výborný nápad, ale ja se nejak nemohla začíst. Něco tomu chybělo, ale neumím říct co.

Duchoslp
24.06.2023 3 z 5

Docela mi trvalo se knížkou prokousat. Úplně mě to nechytilo. Neochota Ann uvěřit ve vinu svého otce a její amatérské vyšetřování nemá úplně spád a chybí tomu náboj.

PolBara
06.05.2023 4 z 5

Kniha mě bavila. Zajímavý nápad začít knihu zatčením podezřelého a zaměřit se na jeho dceru, jak vše vnímá. Líbil se mi i konec - odhalení motivu hrůzných činů.

sahunka
17.04.2023 5 z 5

Skvělá knížka, celou dobu jsem četla s obrovským napětím, mám za sebou už celkem dost detektivek/thrilleru, ale tohle je jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Žádná omáčka kolem a vlastně pořád si jen říkáte, tak sakra, jak to Teda je? Kdo je vrah? A musíte číst dál a dál:).

micha-ella
15.04.2023 2 z 5

Já se u této knížky nutila do čtení stejně jako u knížky Marta spí, protože Milé dítě se mi líbilo. Ale v půlce jsem to vzdala.

Pavlína2019
31.03.2023 3 z 5

Kniha není špatná, ale trochu hůř se mi četla, chtěla víc soustředění.
Možná tím, že tam nebyl jen jeden záporák.

Trochu nebylo jasné, kdo vlastně mluví... Jinak toto střídání mám ráda.

Možná na mě trochu moc rozborů a psychologie.

Zase taková bomba a překvapení, jak jsem čekala, to nebyla.
Ale rozhodně své čtenáře má, posuďte sami....

adela2233
18.02.2023 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka přečtená téměř jedním dechem!
Na začátku mi trochu trvalo než jsem si uspořádala co a jak je protože se tam střídá časová linka. Pak mě kniha naprosto dostala a nešlo se od ní odtrhnout!! Naprosto 10/10!

LenDa70
29.12.2022 5 z 5

Hledám vhodná slova..... úplně mě děj pohtil. Četlo se to jedním dechem. I když nemám příliš ráda skákání v ději a čase, tak taky mně to nevadilo. Bylo to napínavé až do samého konce. Jsem ráda, že v závěru knihy byl motiv vražd psychologicky vysvětlen a krátce byly popsané následující osudy ostatních lidí, což v knihách obvykle nebývá. Skvěle napsaný trihler!!!

postrach
26.12.2022 5 z 5

Nejpovedenější díl.

MichaelaS081
24.12.2022 5 z 5

První kniha a tato super. Četla se dobře.

Evule *
15.12.2022 2 z 5

Tak za mě tedy ne, nedokázala jsem se do knihy začíst. V podstatě jsem tak nějak přeskákala na konec, abych zjistila, jak to vlastně bylo.

Butterfly340
12.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Tak jo, čekala jsem od knihy něco jiného a byla zklamaná. Bohužel.
Zase jeden z thrillerů, kde je všechno to napětí a strach na sílu a takové až prvoplánové. Plot twisty za každou cenu...

Ne, nebavilo mě to.

Celý je to takový random psycho, člověk pořád nedočkavě čeká na nějaký to skutečný pátrání, ale to se nedostavuje. Místo toho se pořád motáme v pocitech, vzpomínkách, halucinacích... Má to být asi děsivý, ale ono to bylo jen otravný.

Ke všemu je hlavní hrdinka psychicky labilní hysterka, která se celou knihu chová na přesdržku. Permanentně hysterčí a ke všemu je vlezlá, což mě taky iritovalo.

SPOILER

Zajímalo mě, jak se rozvine vztah mezi Ann a Jakobem, kterýho jsem si dost oblíbila. Z nějakýho důvodu autorka považovala za lepší spárovat Ann se Zoe, o které se v průběhu knihy sice mluví, ale sama do děje nijak nezasáhne. Tohle mě taky zklamalo. Jako vážně, proč? Nedává to ani smysl.

KONEC SPOILERU

Jsem ráda, že mám knihu za sebou. Styl autorky je vcelku přijatelný, proto dávám tři hvězdy. Bohužel děj dobrý není a hlavní postava také ne.

Danago
09.11.2022 3 z 5

Od autorky jsem četla dvě předchozí knihy. Milé dítě mě nadchlo , ale Marta spí už ne. Bohužel ani tato kniha není nic, co by mi vyrazilo dech. Zajímavé téma , ale poněkud příliš rozvláčné zpracování. Místy jsem se do čtení musela nutit.

mtea
12.10.2022 2 z 5

za mě nic moc,kniha Milé dítě byla skvělá, měla děj, tohle je pokus o něco... taková slátanina

sérioví vrazi odsouzení nevinného thrillery pro ženy

Romy Hausmann
německá, 1981