Raada Raada komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Příjemná oddychová kniha, autorčin styl psaní se mi líbí, ráda si přečtu i knihy další.

24.04.2021

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Knihu jsem jako malá měla ráda, teď jsem se k ní po letech vrátila. Stále se příjemně čte, příběh snadno vtáhne do děje.

27.07.2020 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Příjemná kniha, přečetla jsem ji takřka jedním dechem. Střídá se policejní akce s osobními peripetiemi. Příběh je vyvážený a zajímavý. Doporučuji.

16.04.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha mě velmi mile překvapila. Není to žánr, který by mi byl blízký, přesto jsem se zaujetím knihu přečetla a ráda doporučím i dále.

08.02.2019 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Četla jsem takřka jedním dechem, výborně napsáno, jak už je u Browna zvykem i s nečekaným vyústěním. Oceňuji propracovanost příběhu. A příjemná změna byla, že tam tentokrát nebyl pan profesor :D

08.06.2018 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kniha, do které se začtete a chcete jí přečíst na jeden zátah. Cilčin příběh mě oslovil ještě o něco více tež tatér. Rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení.

16.04.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knížka i film jsou krásné. Přečetla jsem jedním dechem. Ráda se ke knize zase vrátím. Příběh je smutný a krásný zároveň.

29.08.2018 5 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Kniha je napsána velmi příjemně, první půlka z pohledu jedné z dívek, druhá pak, jak ty samé situace vnímala dívka druhá. Zajímavý formát, ráda bych si výhledově ještě knihu přečetla jednou a to tentokráte na střídačku po kapitolách :).

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Další z knih od této autorky. Dějová linie již v zásadě osvědčená, jen s drobnými obměnami. Prostředí popsáno opět více než lákavě, člověk má hned chuť být v parku a vidět rozkvetlé sakury a pak jít do časjovny :).

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Jak již psal někdo přede mnou - klasický Vondruška. Jeho knihy mám ráda, i tato se četla příjemně, příběh promyšlený, vtáhne do děje.

27.07.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Knihu mě zcela pohltila. Pojednává o tématu, o kterém se nemluví, co se dělo po 2. sv. v. a jaký dopad to mělo na lidi, kteří za nic nemohli. Vřele doporučuji.

15.02.2019 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Kniha nezklamala, ráda se k ní znovu vrátím. Příběh opět člověka pohltí.

08.02.2019 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Velmi příjemná oddychovka, ostatně jako všechny knihy této autorky. Dějově nepřekvapí, kostra všech knih autorky je v zásadě stejná, to, co se mi líbí jsou popisy míst a atmosféra, kterou knihy navozují. Hned bych se tam vydala :)

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymistu jsem četla mnohokrát a ráda se kněmu zase vrátím. Byla to kdysi první kniha od Coelha, kterou jsem přečetla, od té doby jsem od něj četla skoro vše. Styl psaní mi sedí, vždy najdu v jeho knihách i něco, nad čím lze více popřemýšlet, inspirovat se.

24.04.2021 5 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Příjemně se čte, co se vlastně stalo dlouho není zřejmé, takže pro mě jedna z knih, kterou potřebuji číst skoro v kuse ????

12.11.2020 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Kniha pojednává o událostech, které se děly poměrně nedávno a o kterých se ani dnes příliš nemluví - dívkách, co otročily v prádelnách, aby "napravily své hříchy". Kniha je psána velmi čtivě, doporučuji.

11.07.2019 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Kniha se čte příjemně, zajímavý nápad a pojetí. Co mi na knize vadilo bylo tykání si mezi všemi, sic je to v úvodu vysvětleno, ale i tak to pro mě bylo rušivé. Ráda mrknu i na další knihy této autorky.

08.02.2019 3 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Laskavý milý humor. Kniha se čte velmi příjemně, taková oddychovka na večer :).

14.01.2019 5 z 5

Úplně mi nevyhovovala forma - scénář. Preferuji psaný příběh, toto pro mě bylo rušivé. Příběh samotný byl hezký, ale asi i díky scénářové formě to nemělo ten šmrnc jako předchozí knihy o HP.

04.01.2018 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Po předchozí knize tato měla větší spád, zajímavou zápletka. A i jako ostatní knihy této série se velmi dobře četla.

12.11.2020 4 z 5