qydko qydko komentáře u knih

Trajekt Trajekt Mats Strandberg

Podle anotace jsem tak nějak čekala víc. Začátek byl slibný, ale když se objevil Adam, začala to být nuda.

02.01.2019 3 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Knížka je mile nostalgická s krásným grafickým zpracováním, ale jinak není ani příliš zábavná ani zajímavá.

01.01.2019 3 z 5

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Za mě nejlepší díl celé pentalogie.

18.11.2018 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Wow, bylo to vážně děsivé. Kam se hrabe Strach...

11.11.2018 5 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

To byla ale slátanina...

04.11.2018 1 z 5

Papíří Papíří Magdalena Wagnerová

K této knize mě přivedla čtenářská výzva a nelituju. Lépe jsem si vybrat nemohla. Nádherným jazykem psaná kniha s až surrealistickými výjevy ze života milovníka knih.

23.10.2018 5 z 5

Opravdu jsem se bavila. Po trošičku slabším třetím dílu jsem si grotesku se zmatenými zloději fakt užila. Ani mi nevadilo, že hlavní hrdinové pouze sekundovali jiným zoufalcům.

22.10.2018 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Nové vydání se současnými ilustracemi jsem musela mít. Ta kniha je pořád stejně super, jako když jsem ji četla poprvé.

02.10.2018

Z neznámého světa a další příběhy Z neznámého světa a další příběhy Erik Kriek

Skvostné :)

24.09.2018 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Troufnu si říct, že by tato kniha mohla být povinnou četbou.

13.09.2018 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Něco povědomého... že by Mlčení jehňátek...

25.08.2018 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Skvělá kniha, zaujala mě její anotace, ale vážně jsem nečekala, že se nebudu moct odtrhnout. A mám ještě hodně dlouho o čem přemýšlet.

10.08.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Vypadalo to na slušný, ale nijak převratný thriller... ale ten konec... brrrr, děsivé, fakt děsivé.

01.08.2018 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Jodi je jedna z mých oblíbených autorek, leč nevím, jestli se mi tohle zakončení líbilo. Rozhodně však nepopírám, že to bylo fakt překvapení. Osobně mě napadá jeden film... Šestý smysl.

29.07.2018 5 z 5

Ivan je jen jeden Ivan je jen jeden Katherine Applegate

První slza mi ukápla na straně 76, sice kniha pro děti, ale tak strašně pravdivá, moudrá a výstižná, že se stydím za svůj živočišný druh.

25.07.2018 5 z 5

Miluju ty ilustrace. Harry v této verzi je ještě o level lepší.

18.06.2018 5 z 5

Peříčko v bouři Peříčko v bouři Emily Wu

Velmi působivé...

14.06.2018 5 z 5

Hřbitovní hlína Hřbitovní hlína Máirtín Ó Cadhain

Dalo mi trochu práce se zorientovat v postavách, ale pak už to bylo příjemné čtení.

04.06.2018 4 z 5

Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství Tomáš Prokůpek

Na Rychlých Šípech jsem vyrostla a nad touto knihou příjemně zavzpomínala a taky se pobavila.
Nejlepší byli Jarkovi imaginární kamarádi :D

31.05.2018 5 z 5

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

U málokteré knihy mi vychladne ranní káva... Transport za věčnost je sice určený mládeži, ale když si člověk uvědomuje, že autor vychází z historických pramenů, musí ho tato kniha zasáhnout.

27.05.2018 5 z 5