qydko

KnihonošKnihonošCarsten Henn

Knížka, co pohladí. Ideální na teplé letní večery.

Pálivé Mexiko: Indiánkou po moravskuPálivé Mexiko: Indiánkou po moravskuZdeněk Hrabica

Knize by hodně prospěla jazyková korektura. Ze slova "slyna" se mi udělalo fyzicky zle. Informací spousta, ale pro mě kniha málo čtivá, nudná, i když ze zajímavé lokality.

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

(+ SPOILER) Z knihy přímo křičí, že ji napsala bioložka, která svoji práci dělá srdcem. Popisy přírody jsou to, co dělá z Raků výjimečnou knihu. Příběh osamělého lidského života je dojímavý, citlivě popsaný, ale bez přírody v bažinách by byl tuctový.
Na rovinu přiznávám, že závěr knihy mne zastihl nepřipravenou.

Šťastní lidé čtou a pijou kávuŠťastní lidé čtou a pijou kávuAgnès Martin-Lugand

Nějak jsem podle názvu čekala od knihy víc. Tuhle s klidným svědomím mrsknu do knihobudky. Hrdinka nesympatická, děj předvídatelný, nuda.

Vyměnit vodu květinámVyměnit vodu květinámValerie Perrin

Kniha o vině a lásce. Krásná a navzdory své tragičnosti hřejivá a lidská.

PlyšákokalypsaPlyšákokalypsaCarlton Mellick III

Začala jsem Plyšákokalypsu číst spíš ze zvědavosti. Navzdory předvídatelnosti poslední čtvrtiny knihy mě bavila a čtení jsem si užila. Až jsem byla sama ze sebe překvapená. Autorovi dám ještě další šanci. :) A rozhodně bych tohle chtěla vidět jako film.

Nejsem mrtváNejsem mrtváA. Frasier (pseudonym)

Konečně detektivka/thriller, která mi sedla. Super čtivá, hezky to odsýpá, baví až do konce. A že je trochu nereálná? No a? To je i Perníková chaloupka nebo Zlatovláska.

1984: grafický román1984: grafický románMatyáš Namai

V komiksové podobě mi tento román přijde ještě mrazivější.

Život v půdě - Příručka pro začínající půdní biologyŽivot v půdě - Příručka pro začínající půdní biologyHana Šantrůčková

Kniha přehledná, plná obrázků. Jen mohla být psána trochu čtivější formou. I když mám nějaký biologický přehled, louskala se mi velice těžko.

Mluví k vám kapitánMluví k vám kapitánMartin Moravec

S Davidem Heclem sdílíme rodné město, takže tahle kniha byla jasná "must read". Byla jsem se mrknout i na besedě s autory v naší místní knihovně a to mě ještě víc navnadilo. Kniha je skvělá, doteď jsem si myslela, že mě to lítání vlastně až tak nezajímá, ale chyba lávky. Hltala jsem každou novou informaci.

PandemiePandemieRobin Cook

(+ SPOILER) Děj se trochu vlekl, ale konec mě vyloženě zklamal. Jasný prohřešek proti desateru pátera Knoxe. Když nevíš, jak to vyřešit, prskni tam Číňana.

Není únikuNení únikuTaylor Adams

(+ SPOILER) Poněkud překombinované, těžko uvěřitelné, nesympatická hrdinka. Celou dobu jsem čekala, že se ukáže, že Jay je členka gangu. Ale čtivé.

Zpověď knihkupceZpověď knihkupceShaun Bythell

K této knize jsem přistupovala zcela bez jakýchkoliv očekávání, četla se mi dobře, jako náhled do života někoho jiného byla zajímavá, postavy sympatické. Taková reality show bez sexu s inteligentními aktéry.

21.11.2021

Záhadná zoologieZáhadná zoologieVojtěch Alberto Sláma

První půlka knihy fajn, ale druhá příšerná.

03.11.2021

Hotel Poslední nadějeHotel Poslední nadějeNicki Thornton

(+ SPOILER) Detektivka? Dost nuda. Sirotek, kterého terorizují manželé, u kterých žije, a jejich dcera zrovna tak. Dělá všechny práce, dokonce ho zavírají do skříně s košťaty. A pak se najednou přimotají do děje kouzelníci a on zjistí, že je po matce asi jeden z nich a nabídnou mu studium magie... co mi to jenom připomíná.

04.10.2021

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Moc jsem nevěděla, do čeho se to pouštím... ale proč ne, na léto fajn čtení - stará dobrá Anglie, čtivě napsáno... to pak ani člověk moc neřeší, jak je to vlastně blboučké.

26.07.2021

Dětské zoubkyDětské zoubkyZoje Stage

(+ SPOILER) Celý děj byl docela fajn, ale závěr mě totálně zklamal. Čekala jsem nějaké "wow" rozuzlení a houby houby, zlatá rybko. A pořád dumám, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje.

24.05.2021

Dinosauří peříDinosauří peříSissel-Jo Gazan

Neskutečně mě iritovaly faktické i pravopisné chyby, ale jinak fajn.

25.03.2021

Kyjovský bigbítKyjovský bigbítMatěj Černý

Skvělý počin. Autorovi skládám hold a blahopřeju k super knize.

14.03.2021

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

(+ SPOILER) Čtivá kniha to je, o tom žádná, ale jinak nevím. Děj tak nějak nudný, předvídatelný a ta epizoda na konci, co má být jako zásadní šok a dějový zvrat... no nevím, mě přišla nějak navíc a trochu divná. Taková honba za finálovou tečkou za každou cenu, i když se tam moc nehodí.

13.03.2021

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaHarper Lee

Už dlouho jsem se na ni chystala, ale pořád se nemohla dokopat. Teď se mi šikla do výzvy. Překvapilo mě, jak dobře se mi četla a jak mě bavila. Vážné téma pohledem malé holky. Člověku se až nechce věřit, že se něco takového mohlo odehrát ve dvacátém století.

28.02.2021

Tajemství a záhadyTajemství a záhadyArthur Conan Doyle

Super kniha pro milovníky klasických duchařských historek z pera jednoho z nejlepších vypravěčů.

18.02.2021

Poslední rodina v AngliiPoslední rodina v AngliiMatt Haig

(+ SPOILER) Tak nevím, zezačátku jak pohádka pro děti a pejskaře a pak takový temný konec. Začínám se trochu bát svého psa.

10.02.2021

Atlas literárních místAtlas literárních místCris F. Oliver

Příjemná procházka známými světy. Jen mě trochu iritoval český překlad, který ne vždy korespondoval s překladem knihy z daného světa (Hunger games: Hladové hry x Hry o život).

31.01.2021

Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán!Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán!Olga Minaříková

Po zkušenosti s Gumpem jsem se trochu bála, ale zbytečně. Kniha je bezva, příjemný nadhled, historky nepřitažené za vlasy a trocha osvěty. Fajn jednohubka pro milovníky chlupáčů.

14.01.2021

Kalibův zločinKalibův zločinKarel Václav Rais

Trochu jsem se bála, jestli mě bude taková kniha bavit a světe, div se, byla fajn. Evidentní důkaz, že tchyně jsou největší zlo už desítky let. :)

14.01.2021

Chlapidárium - deník otrlé holkyChlapidárium - deník otrlé holkyKarolína Vrbasová

Autorka je mi příšerně nesympatická, tak se mi s ní těžko soucítí. Když někdo loví chlapy v nočních klubech na dlouhé nohy v minisukni, nechápu, proč se diví, že to je banda povrchních pitomců. Připadá mi, že autorka je sebestředná káča, o kterou by si normální, slušný chlap ani kolo neopřel, proto tolik materiálu na knihu o exotech.
I žánr poněkud pokulhává - když už dám něčemu podtitul deník, necpu do toho pasáže o rozdělení mužů do různých kategorií, na mě to působilo spíš rušivě a taky tak, že autorka vlastně neví, co chtěla napsat.

07.01.2021odpad!

Divné počasíDivné počasíJ. Hill (pseudonym)

Neměla jsem velká očekávání, King mi moc nesedí, tak jsem se bála, že se autor "potatí". Naštěstí se tak docela nestalo a sbírka novel se mi moc líbila.

30.12.2020

IluzeIluzeJeffery Deaver

Tak to byla jízda, místy jsem skoro nestíhala sledovat děj.

04.12.2020

Tanec skalpelůTanec skalpelůJenny Milewski

Nalákala mě obálka, tak jsem po Tanci skalpelů v knihovně sáhla, i když jsem předtím o knize neslyšela. Krev tekla proudem, četla se dobře, ale děj mi nějak neseděl. Vše bylo tak předvídatelné a nudné.

18.11.2020