qydko qydko komentáře u knih

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Sherlock nikdy nezklame.

18.02.2016 5 z 5

Návrat čistých radostí Návrat čistých radostí Jan Šmíd

Vlídná, krásná kniha o tom, co je v životě opravdu důležité. Líbila se mi navzdory tomu, že je trošku jiná než první díl.

16.02.2016 5 z 5

Pavilón polozapomenutých snů Pavilón polozapomenutých snů Jaroslav Hovorka

Tato kniha byla láskou na první přečtení. Nádherná poezie, mnoho krásných myšlenek. V mojí knihovně rozhodně chybí. Jdu prozkoumat antikvariáty.

12.02.2016 5 z 5

Krásná snová kniha. Zezačátku jsem měla pocit, že Zaječín je usměvavé pohádkové městečko, které později nabylo poněkud temnějších odstínů. Román je hravý, překvapující, tajemný. Sice na konci zůstává mnoho otázek, ale proč ne?

11.02.2016 5 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Asi nejtemnější příběh dítěte, který jsem četla. A ty otazníky nakonec? Asi teď nějakou dobu nebudu úplně klidně spát.

09.02.2016 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Mrazivé. Měla jsem trochu problém se čtením večer, sama doma... Napínavé, překvapivé.

08.02.2016 4 z 5

Po přečtení anotace jsem se na knihu opravdu těšila. Obálka mne také navnadila. Proto byl pro mě příběh trochu zklamáním. Staré fotky a vůbec nápad jimi doprovodit příběh byl geniální, ale realizace trochu pokulhávala.
Anotace slibovala temné dobrodružství, ale připadalo mi to jako další fantasy v řadě. Slušné, ale výjimečné jen oním nápadem s fotkami. Slovo "temné" pokládám v tomto případě také za nemístné, možná šedivé, ale víc tmy ani náhodou.

06.02.2016 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Mám knihy od Deavera ráda, tak jsem zkusila i tohle. Nápad s detektivkou psanou od konce mě zaujal, tak jsem čekala, co bude. Zezačátku jsem se trochu ztrácela, pak jsem se zorientovala a asi od půlky knihy jsem začala tušit konec... tedy pardon, začátek. Možná z toho mohl takový pan spisovatel dostat trošku víc... proto jenom čtyři hvězdičky.

05.02.2016 4 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Knihy od Torey Hayden zbožňuju. Tato byla moje čtvrtá a pořád mi připadají úžasné. Cit a pochopení, které u této dámy nalézají "trochu jiné" děti, mě dojímají až k slzám. S dětmi pracuju celý život a tyto knihy mě utvrzují v tom, že není nic krásnějšího než dítě, kterému dáte do života trochu štěstí a naděje.

03.02.2016 5 z 5

Hvězdná hodina vrahů Hvězdná hodina vrahů Pavel Kohout

Pavel Kohout je pro mě Pan spisovatel. Kniha je výborně živě napsaná. Příběh se vám odvíjí před očima a ani já, která Prahu příliš neznám, jsem neměla problém si jednotlivé scény představit. Všechny scény jsou popsané naprosto dokonale. Děj je strhující a atmosféra Prahy na konci druhé světové války je vystižena neuvěřitelně.

02.02.2016 5 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Něco takového je radost číst. Milý humor, krásný životní postoj hlavního hrdiny a zvířátko jako bonus navíc ...

29.01.2016 5 z 5

Na dno duše Na dno duše Ben Dolnick

Nalákala mě anotace, kniha se dobře čte, rychle odsýpá. Po úvodní slibné zápletce jsem asi čekala něco víc. Celou knihu jsem se nesmírně těšila na to, jak to dopadne, na konci jsem tudíž byla trochu zklamaná. Ale když člověk leží doma s nohou v sádře, tak je to optimální četba.

29.01.2016 3 z 5

Římská děvka Římská děvka Eric Walz

Příjemně čtivá historická detektivka. Jen jsem možná čekala trochu víc.

29.01.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Knihu jsem přečetla jedním dechem :) A každou chvíli si vzpomněla na McGyvera :D

29.01.2016 5 z 5

Láskominy Denisy Bartošové Láskominy Denisy Bartošové Denisa Bartošová

Milá a inspirativní kniha. Jen jsem tak nějak čekala více receptů.

29.01.2016 4 z 5