Římská děvka

Římská děvka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165235/bmid_rimska-devka-Erm-165235.jpg 4 38 16

Antonia Benderová série

2. díl

V dubnu 1552 je Řím vzhůru nohama. Byla zavražděna papežova milenka. Stopy vedou až do nejvyšších kruhů Vatikánu a do ponurého podsvětí města. Vraždu vyšetřuje na papežův příkaz mladý jezuita Sandro Carissimi. Přitom se mu dostává nečekané pomoci. Případ probudí zvědavost v malířce na sklo Antonii Benderové, kterou Sandro od jejich setkání při vzrušených událostech v Tridentu beznadějně miluje. Antonie se pustí do pátrání na vlastní pěst – rozhodne se prozkoumat svět děvek a zločinců, což ji vžene do náruče muže, který by pro ni i Sandra mohl být velice nebezpečný…... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Hure von Rom , 2008

roman5403
13.07.2020 5 z 5

Je ostuda, že začínáme druhým dílem a třetí opět není přeložen.

broskev28
18.12.2018 3 z 5

Zajímavá historická detektivka. Postava jezuitského vyšetřovatele se mi moc líbila, věčné město už méně - horší doupě neřesti by asi člověk stěží pohledal. V knize se to hemží odkazy na Sandrův první vyřešený případ v Tridentu, ale samostatná kniha na tohle téma neexistuje, což je pro nás čtenáře škoda.
Každopádně doporučuju a přeju příjemné čtení!

akina
04.05.2018 5 z 5

Přečteno za jeden den a jediná otázka zní: Kde je další díl?

karolina7748
28.11.2017 5 z 5

Fajn,čtivá detektivka,že zajímavého prostředí

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

Zajímavý příběh na historickém pozadí,uspokojí i čtenáře detektivek.

Schamila
17.06.2017 5 z 5

Tato knížka je moc fajn, oddechová, kdo má rád historie, neznámá prostředí, pletky, napětí, vše v ní najde, mě se tato kniha moc líbila, podle komentářů vidím, že asi není pro hodně náročné, ale já ji doporučím, je zvláštní a je fajn .....

Elisbooks
16.02.2017 3 z 5

Zajímavá kniha z italského světa papeže a konkubín. Detektivka, která se četla dobře :-)

Lenka1386
10.02.2017 4 z 5

Za mě supr. Zajímavý detektivní příběh s nádechem historie, postavy byly (každá svým způsobem) sympatické, takže jsem jim fandila. Začetla jsem se hned, knížka byla tak akorát dlouhá, prostě fajn po všech stránkách.

soukroma
03.11.2016 5 z 5

Výborná kniha, která osloví nejen milovníky historie, Říma a Vatikánu, ale i dobrých románů se vším všudy. Autor má velmi vytříbený jazyk, nabídl skvělé popisy míst, osob i atmosféry, ale i slušně propracovaný (komplikovaný) příběh. Ten byl sice detektivní, ale hlavní na něm spíš než vyšetřovací metody bylo chování hlavních hrdinů a jejich duševní pochody a znatelný vývoj. Velice oduševnělé čtení, na samotný závěr s asi nevyhnutelnou předzvěstí věcí příštích pro hlavního hrdinu, který byl na jezuitu (ještě ve svém mládí a s krátkým působením poblíž papeže) až příliš morální.

Kalina
12.04.2016 4 z 5

Příběh z šestnáctého století by se dal v pohodě vyprávět jako ze současnosti. Pěkně čtení.

fajvka
11.04.2016 3 z 5

Pohodové čtení detektivního zaměření.

qydko
29.01.2016 4 z 5

Příjemně čtivá historická detektivka. Jen jsem možná čekala trochu víc.

Anosilka
15.08.2015 5 z 5

Poutavý a čtivý. Určitě se k ní za čas vrátím.

pavlina361
27.02.2014 4 z 5

Četlo se mi krásně, už se těším na další knihu od tohoto autora :-)

fraste
15.12.2013 4 z 5

knížka se četla dobře,detektivní příběh ze 16,století,záměně Francesky za Porcii jsem nevěřil, ale bez toho by tento příběh nemohl existovat. Salome od téhož autory byla lepší....i když kdo ví....

vaili
18.11.2013 4 z 5

Nečekaně dobrá kniha, napínavá a ten konec, že by s chystalo pokračování.. nebo jen netypický závěr knihy..

16. století Řím Itálie historické detektivky historické romány

Eric Walz