Pavilón polozapomenutých snů

Pavilón polozapomenutých snů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15733/pavilon-polozapomenutych-snu-15733.jpg 4 34 4

Neobvyklý poetický dialog klauna a šarlatána o životě vznikl po opakovaných setkáních J. Wericha s autorem. Oba staří pánové si vyprávějí o nejpodstatnějších věcech člověka vážně i nevážně, s hlubokou lidskostí i znalostí čínské filozofie a literatury. 1. vydání.

asakz
asakz
10.08.2023 5 z 5

"Měsíci šeptat naslouchat jak v mlze rybář si zpívá" Unikátní spojení werichovské zemitosti a zasněné čínské poetiky. Kniha o ničem a o všem. O půvabu. O přátelství. O duši květu motýla člověka...

Hobo
Hobo
30.09.2018 5 z 5

Popravdě řečeno nevím, jak tuto krásnou knihu charakterizovat. Vím jen, že stojí za čtení několikrát opakované.

qydko
qydko
12.02.2016 5 z 5

Tato kniha byla láskou na první přečtení. Nádherná poezie, mnoho krásných myšlenek. V mojí knihovně rozhodně chybí. Jdu prozkoumat antikvariáty.

silhy
silhy
03.04.2014 5 z 5

Když jsem začal číst první řádky této knihy, tak jsem byl hodně naštvanej, jelikož první dvě strany jsou téměř identické jako jiná kniha Jaroslava Hovorky Balada z domu V + W, kterou mám moc rád. Na dalších stranách se "děj i myšlenky" plynou výrazně jiným směrem, ačkoliv si drží stejný styl vyprávění jako u známější knihy Balada z domu W+V. Po přečtení této knihy můžu sklidným svědomí všem doporučit. Podle mého názoru Pavilón s Baladou mají pouze cca 10% společného textu.
S drobným odstupem musím uznat, že Pavilón je více mytologičtější s porovnáním s Baladou, ale o proti ní není tak čtivá.
Kdyby mi někdo mohl doporučit podobný styl knih, tak budu jen rád díky:-)

rozhovory

Jaroslav Hovorka
česká, 1925 - 2009
1989  85%Pavilón polozapomenutých snů
1983  100%Údolí jaků
1990  80%Čínská masáž
1995  91%Balada z domu V + W
1986  80%Oranžová noc

Kniha Pavilón polozapomenutých snů je v