Pavilón polozapomenutých snů

Neobvyklý poetický dialog klauna a šarlatána o životě vznikl po opakovaných setkáních J. Wericha s autorem.
Oba staří pánové si vyprávějí o nejpodstatnějších věcech člověka vážně i nevážně, s hlubokou lidskostí i znalostí čínské filozofie a literatury.
1. vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15733/pavilon-polozapomenutych-snu-15733.jpg 4.223
Literatura česká, Umění
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Pavilón polozapomenutých snů

Hobo
30.09.2018

Popravdě řečeno nevím, jak tuto krásnou knihu charakterizovat. Vím jen, že stojí za čtení několikrát opakované.

qydko
12.02.2016

Tato kniha byla láskou na první přečtení. Nádherná poezie, mnoho krásných myšlenek. V mojí knihovně rozhodně chybí. Jdu prozkoumat antikvariáty.

silhy
03.04.2014

Když jsem začal číst první řádky této knihy, tak jsem byl hodně naštvanej, jelikož první dvě strany jsou téměř identické jako jiná kniha Jaroslava Hovorky Balada z domu V + W, kterou mám moc rád. Na dalších stranách se "děj i myšlenky" plynou výrazně jiným směrem, ačkoliv si drží stejný styl vyprávění jako u známější knihy Balada z domu W+V. Po přečtení této knihy můžu sklidným svědomí všem doporučit. Podle mého názoru Pavilón s Baladou mají pouze cca 10% společného textu.
S drobným odstupem musím uznat, že Pavilón je více mytologičtější s porovnáním s Baladou, ale o proti ní není tak čtivá.
Kdyby mi někdo mohl doporučit podobný styl knih, tak budu jen rád díky:-)

rozhovory

Jaroslav Hovorka
česká, 1925 - 2009

všech 17 knih autora

Kniha Pavilón polozapomenutých snů je v

Právě čtených1x