Peříčko v bouři

Světový bestseller – neuvěřitelné vzpomínky ženy, která strávila dětství a léta dospívání v chaosu Velké kulturní revoluce v Číně. Kniha začíná dnem jejích třetích narozenin, kdy se poprvé setkává s otcem v koncentračním táboře. Otec byl uznávaný akademik a překladatel americké klasické literatury, avšak „doba“ jej označila za ultrapravicového třídního nepřítele a v přeneseném slova smyslu ho smetla z povrchu zemského. Otcovo odsouzení znamenalo pro rodinu nekonečné roky ponižování, útrap; tělesného i duševního týrání. Emily Wu vypráví příběh skrytého holocaustu, který v Číně prožily i miliony dalších dětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45422/big_pericko-v-bouri-H7h-45422.jpg 4.753
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Nava

Feather in the storm, 2006

Kniha Peříčko v bouři

PavlaA
07.12.2021

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout a s hrůzou si uvědomovala co lidé, celé rodiny a i malé děti, které byly na dlouhou dobu odloučeni od svých rodičů, museli vytrpět za dlouhé kulturní revoluce. Vyprávění mě stalo spoustu slz.

petr4927
09.07.2019

Kniha, která pojednává o Velké kulturní proletářské revoluci v Číně není po literární stránce to úplně nejlepší, co jsem kdy četl, ale ohromila mě svou syrovostí.

Během čtení jsem se neubránil ve své hlavě srovnání s tím co se dělo v Československu v 50. letech. V 50. letech jsem samozřejmě nežil a vše, co o nich vím, mám od svých prarodičů a knih a filmů (výborná je Zdivočelá země od pana Stránského nebo knihy od pana Padevěta), nicméně jako již poněkolikáté - jsem rád, že žiju v kulturním okruhu, v kterém žiju. Tahle kniha totiž nepopisuje jen komunistická zvěrstva, ale také pro Evropana naprosto nepochopitelné smyšlení čínských venkovanů.

Rozhodně knihu doporučuji.

gab72
03.01.2019

Neuvěřitelné!

MirijamFrankl
02.01.2019

Neuvěřitelný příběh o lásce, přátelství, utrpení, houževnatosti, odvaze a soucitu v rozličných podobách, ale bohužel hlavně o ztrátách, které si v našich podmínkách jen stěží dovedeme představit. To vše podané prostě, leč poutavě. Myslím, že tuto knihu by si měl přečíst opravdu každý.

qydko
14.06.2018

Velmi působivé...

Katka2382
06.02.2018

Krásná a silná kniha při jejímž čtení až běhá mráz po zádech.Nikdy mě nepřestane udivovat jak k sobě navzájem lidé dovedou být krutí.

rajen
15.02.2017

Knihu jsem četla už před velmi dlouho dobou, abych si pamatovala detaily, takže můj komentář nebude takový, jaký bych napsala hned po dočtení. Nicméně, kniha mi stále vězí v paměti. Je podle skutečné události a vykresluje život jedné dívky a to, jak jí režim změnil život. Je to kruté a drsné čtení, ale taková ta doba byla. Kdo se zajímá o období kulturní revoluce v Číně, tak mohu silně doporučit.

mgeisselreiter
26.08.2016

Velmi zajímavé a poutavé čtení, které je podáno prostým, jednoduchým vyprávěním mladé dívky, vlastně nejdřív malé holčičky. Čtenář si může udělat slušný obrázek o Číně v době 1958-1976. Kniha se čte velice dobře, ale jednoduché podání má i své nevýhody: mnohdy čtenář pozná předem, co se stane a není tak nutné líčení na dvou stranách, stačil by i odstavec. Poutavé čtení tak zhruba od poloviny knihy přechází k mechanickému vstřebávání dalších podobných, už nijak nepřekvapujících událostí. A najednou je konec a chybí mi dodatek, kde by autorka stručně shrnula, zrekapitulovala, co zažila a jak její život pokračoval dál. Za první půl knihy 95%, ale nakonec celkově 80%, 26.8.2016. Přesto velmi dobré a důležité čtení především pro mladou generaci čtenářů - další kandidát na "povinnou" (doporučenou) školní četbu.