Ivan je jen jeden

Ivan je gorila. Žije v obchodním domě a videoherně Šapitó u exitu osm dálnice I-85. Rád si povídá se svou kamarádkou Stellou, moudrou slonicí z vedlejšího teritoria, a toulavým psem Bobem, který nejradši ze všeho spí Ivanovi na břiše. Jednoho dne ale do Šapitó přijde slůně Ruby a s ním i příslib změny. Otázkou je, zda se Ivanovi podaří tuhle šanci využít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201932/big_ivan-je-jen-jeden-3ED-201932.jpg 4.641
Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

The One and Only Ivan, 2011

Kniha Ivan je jen jeden

evelýny

,,Dobrá ZOO je způsob, jak lidi napravují, co zpackali."

Příběh Ivana, gorilího samce, který se mohl stát, a možná také ne.
Příběh smutný, přesto plný laskavosti.
Příběh velkého přátelství, ale i bezohlednosti.
Možná příběh o naději s kapkami moudrosti, s doznívající patinou hořkosti.

P.S.: Já četla jen ze zvědavosti.

IamReader
07.04.2021

Kdyby byla kniha stále normálně k sehnání, cpu ji snad každému, koho potkám. Takhle aspoň budu na všechny apelovat, aby si ji půjčili v knihovně, našli v antikvariátu, stáhli jako e-knihu nebo přečetli anglicky (ačkoliv to by byla škoda, protože překlad Petra Eliáše je skvělej).
Krásný, melancholický, smutný i veselý příběh, který rozhodně ocení děti i dospělí - já sama jsem s ní zůstala vzhůru do 2 do rána a pak jen tiše seděla na posteli s tekoucími slzami.
MUST READ!!!!

SputnikV
27.03.2021

mimořádná kniha, které porozumí dítě i dospělý

Vladka2205
17.10.2020

Kniha je skvělá i když je smutná. Změnila můj pohled na cirkusy.

Anetidlo
15.12.2019

Nádherná kniha! Nádherný příběh! :') V člověku se po dočtení podobné knihy něco hne. Lehce se četlo, plánuji si knihu pořídit v angličtině. Velké doporučení. :)

Jaehyun
11.09.2019

Nádherná i když velice smutná knížka. Rozhodně má potenciál.

rarášek
05.09.2018

Na to, že je tato kniha označována za dětskou knížku v sobě obsahuje víc, než jen obyčejný příběh gorily Ivana z obchodního centra. Je to také příběh plný vět, které té donutí zamyslet. ❤❤❤

petuzla5591
30.07.2018