Ivan je jen jeden

Ivan je gorila. Žije v obchodním domě a videoherně Šapitó u exitu osm dálnice I-85. Rád si povídá se svou kamarádkou Stellou, moudrou slonicí z vedlejšího teritoria, a toulavým psem Bobem, který nejradši ze všeho spí Ivanovi na břiše. Jednoho dne ale do Šapitó přijde slůně Ruby a s ním i příslib změny. Otázkou je, zda se Ivanovi podaří tuhle šanci využít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/201932/ivan-je-jen-jeden-3ED-201932.jpg 4.628
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)

The One and Only Ivan (2011)

Kniha Ivan je jen jeden

rarášek
05.09.2018

Na to, že je tato kniha označována za dětskou knížku v sobě obsahuje víc, než jen obyčejný příběh gorily Ivana z obchodního centra. Je to také příběh plný vět, které té donutí zamyslet. ❤❤❤

petuzla5591
30.07.2018

Moc krásná kniha.

qydko
25.07.2018

První slza mi ukápla na straně 76, sice kniha pro děti, ale tak strašně pravdivá, moudrá a výstižná, že se stydím za svůj živočišný druh.

LenkaKT
20.10.2016

Úvodní kapitola přepsaná na obálce mi připadala nádherně zenová:

Jmenuji se Ivan.
Jsem gorila.
Není to tak jednoduché,
jak to vypadá.

A ta knížka je milá. Autorka drží gorilí vyprávění, odhaluje silný, i když nereálný příběh a klade si stejné otázky, jako každý empatický člověk před gorilí klecí. Moc pěkná knížka pro děti, která není hloupá, jednoduchá, podbízivá - která má dobrý styl a myšlenku. Jasně, je to trochu pohádka. Však je to pro děti a ty dobrý konec potřebují.

Katherine Applegate

Katherine Applegate
americká, 1956

všechny knihy autora

Kniha Ivan je jen jeden je: