Transport za věčnost

Jendova otce právě zatklo gestapo a dvanáctiletý kluk nemůže tušit, co přijde dál: vyloučení jeho židovských přátel ze studia na gymnáziu, žluté hvězdy na kabátech, transport do Terezína… Kniha Františka Tichého je inspirovaná skutečnými událostmi a příběhy chlapců, kteří žili v Praze i v Terezíně, nezříká se dobrodružství a fantazie, ale zároveň je tak pravdivá, až z ní mrazí... Příběh dětské party kamarádů z let 1940-1943 se odehrává v Praze a později v koncentračním táboře Terezín...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344650/transport-za-vecnost-MpM-344650.jpg 4.747
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Baobab

Elion
předevčírem

Silný příběh v podání malého kluka, který ač Němec, se z vlastní vůle dostal do Koncentračního tábora aby zjistil, proč mu tam byli odvezeni jeho spolužáci a kamarádi.
Kniha která mě velmi dojala a opravdu ji doporučuji si přečíst.

ttpnkov

Silný příběh. O to víc, že je vyprávěn dospívajícím chlapcem. Nemám slov, jen doporučuji.

capricornus

Kniha krásná, dojemná, poučná. Škoda jen zbytečné pravopisné chyby na straně 221 ve vydání z roku 2017.

Countee

Plným právem získala kniha cenu Magnesia Litera. Baobab je jedno z top nakladatelství pro děti a mládež, kniha je opravdu skvěle zpracovaná, vhodné ilustrace, doslov, medailonky postav nacházajících se v knize (jejich skutečný příběh) a zahrnuje taktéž časovou přímku historických událostí ruku v ruce s událostmi vylíčenými v knize. Pokud někoho zajímá tematika šoa, najde tu i několik tipů na další knihy k přečtení.

qydko

U málokteré knihy mi vychladne ranní káva... Transport za věčnost je sice určený mládeži, ale když si člověk uvědomuje, že autor vychází z historických pramenů, musí ho tato kniha zasáhnout.

KristýnaMy

Napínavá, ilustrovaná, krásná i smutná. V této knize se skrývá příběh o pravém přátelství v době 2.světové války. Klidně bych řekla, že by tato kniha zasloužila zfilmování.

Janniska

krásná kniha , silný příběh , ikdyž všechny knihy s tématiou holokaustu jsou silné.Rozhodně mě zaujal celý projekt , který se skrývá za částěčně smyšleným příběhem.Je super že si stále tuhle stinnou stránku naší historie připomínáme.Jen se poučit z chyb dávna.

rarášek

Takovéto knihy mě utvrzují v přesvědčení, že válka je pro děti nejhorší a vyprávění z pohledu dítěte je opravdu silné. Kluci Honza a Matouš najednou netuší, proč jejich kamarádi Petr a Jakub nemůžou chodit do stejné školy, musí nosit žlutou hvězdu a nemohou dělat to, co dřív dělali úplně běžně. I přesto ale i nadále zůstávají spolu, i když je to v takové době velmi nebezpečné. Právě to mě na celé knize dojímalo nejvíc. Síla přátelství a schopnost udělat pro své kamarády co se jen dá.
Líbí se mi, jak autor propojil skutečné postavy z minulosti (Petra Ginze, Hanuše Hachenburga) a kluky ze současnosti, které sám zná (Honza, Matouš) pomocí terezínské republice Škid a jejich časopisu Vedem. Za velmi užitečné pokládám závěrečné informace o postavách, časovou osu, internetový odkaz, kde si lidé mohou přečíst Vedem atd.
Kniha rychle ubíhala, obsahuje silný příběh a určitě se k ní vrátím. :)

jansdsd

Velmi čtivé, napínavý příběh pro i děti i dospělé. Doporučuji!

lencin
08.10.2017

Krásně napsaná kniha o tuze smutném období. Pro děti,ale i pro dospělé. Terezín a 2.světová válka očima dvanáctiletého kluka. Výborné. A záslužné.

jxr
09.09.2017

krásná, smutná kniha, která je pěkně ilustovaná...čtenáři připomene, co všechno neuvěřitelného se může na světě stát...

Nielada
22.08.2017

Napsáno srozumitelně, poutavě, napínavě a řekla bych skoro "foglarovsky". Obdivuji autora, jakou práci a pečlivost věnoval sestavení příběhu, vyhledávání informací a také za to, jakým způsobem se věnuje dětem. Příběh je informacemi doslova nabit, někdy trochu na úkor reálnosti (některé části příběhu působí účelově - aby na nich autor něco vysvětlil, poukázal - tento pocit jsem nedokázala při čtení vypnout, trochu mě to rušilo) Uričtě doporučuji čtenářům na druhém stupni, dcera v 8. třídě byla nadšená, ale i mě jako dospěláka to bavilo.

děti a válka židovské děti holokaust Magnesia Litera

František Tichý