Transport za věčnost

Jendova otce právě zatklo gestapo a dvanáctiletý kluk nemůže tušit, co přijde dál: vyloučení jeho židovských přátel ze studia na gymnáziu, žluté hvězdy na kabátech, transport do Terezína… Kniha Františka Tichého je inspirovaná skutečnými událostmi a příběhy chlapců, kteří žili v Praze i v Terezíně, nezříká se dobrodružství a fantazie, ale zároveň je tak pravdivá, až z ní mrazí... Příběh dětské party kamarádů z let 1940-1943 se odehrává v Praze a později v koncentračním táboře Terezín...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344650/big_transport-za-vecnost-MpM-344650.jpg 4.6199

Kniha Transport za věčnost

Patane

Na knížku jsem narazila náhodou. Příběh, který se zakládá na skutečných osudech židovských kluků, kteří skončili v Terezíně. Kniha o síle přátelství, nezdolnosti ducha a vlastně i smíření se smrtí. Krásné ilustrace od S. Setínského. Na konci jsou krátké medailonky kluků. Postavy z knihy získají reálný obraz, jejich osudy tragické.

Jarka_rybář

Smutný příběh, ale vlastně je i hezký. Je totiž plný kamarádství, odvahy, síly a pokory.

angelak
06.11.2022

Kniha o přežívání v Terezíně - viděno dětskýma očima - smutný příběh.

Elena_Dark
01.08.2022

Tohle byl strašně strhující příběh. Vzal mě za srdce. Společně s hlavními hrdiny jsem po celou dobu sledovala děj z velice nepříjemné doby. Je někdy neuvěřitelné, že musíme trpět za něco, za co nemůžeme.

Tobolka
26.07.2022

Kniha se po pár stránkách stala mou srdcovkou. Krásně zpracovaný příběh dětskýma očima, vše naprosto uvěřitelné - postavy, dialogy, prostředí. Autor má krásný styl vyprávění a i když celé téma knihy je smutné, až z toho mrazí, pan Tichý má můj obdiv, jak si dokáže hrát s textem.

jasminecka
05.05.2022

Kdybych mela dospivajicim doporucit knihu o zivote nejen Zidu za protektoratu a 2. sv. v., zvolim tuhle - na pribehu mladeho kluka ozivaji ty abstraktni informace, ktere jim diktuje ucitel dejaku.
Mne bavila i dojimala.

lilly1
24.03.2022

Knihu velice doporučuji ,zejména mádeži...Život- vlastně přežívání- v Terezíně v období holokaustu je zde přiblížen díky příběhu chlapce Honzy,který pro záchranu přítele Petra pronikne do Terezína.Každodenní útrapy ghetta jsou líčeny a popisovány na základě vyprávění přeživších,zachovalých dokumentů a my se tak díky tomu setkáváme se smutnou a tragickou realitou té doby.Osobně jsem v Terezíně byla s přáteli několikrát a děkuji Lukáši ( průvodce Lukáš Lev) za jeho znalosti a velice zajímavé prohlídky bývalého ghetta.Knihou jsem si vše "připomněla" .Autentičnost prostředí a života vyniká tím,že-jak sám autor píše většina epizod má reálný základ v tom,co se u nás v té době dělo.

Miska737
13.03.2022

Upřímně... Tohle budu rozdýchávat dýl než jsem si myslela.
Z počátku se může kniha zdát nudná, ale ke konci vás rozhodně nepustí. Je to nádherně napsaná kniha o lidech, kteří neměli to štěstí, aby se dožili dnešních dní, o dětech, kterým byli sebrány sny a o zmařených talentech. Rozhodně doporučuju pokud vás zajímá život za druhé světové války v Praze a v Terezíně.