Z neznámého světa a další příběhy

Komiksová adaptace povídek H. P. Lovecrafta. Sugestivní, atmosférické černobílé kresby nizozemského malíře Erika Krieka dokáží uchopit a nést temné poselství hororových příběhů klasika žánru H. P. Lovecrafta. Navodit hrůzu, strach a blízkost neznámé prázdnoty, ze které člověk nakrátko vystoupil a je si vědom, že se musí dříve nebo později ponořit zpět. Nejvlivnější hororový spisovatel 20. století se tak dočkal fascinujícího výtvarného ztvárnění svých temných vizí. Z neznámého světa a další příběhy holandského kreslíře Erika Krieka je komiks s jedním z nejdokonalejších vizuálních provedení, jakých se zatím král hororu H. P. dočkal. Původní chuť, ba nebojme se v tomto případě říci i pachuť, zůstává dokonale zachována, i když se autorovi daří vyhýbat se přílišné doslovnosti. V jeho černobílé kresbě zůstává čirá esence strachu nezměněna a stejně intenzivní. Adaptaci Erika Krieka docení všichni milovníci žánru hororu, ale i milovníci komiksů. Pro české vydání autor osobně připravuje novou variantu obálky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378569/z-neznameho-sveta-a-dalsi-povidky-kpZ-378569.jpg 4.494
Horory, Komiksy, Povídky
Vydáno, Argo

Het onzienbare en andere verhalen, 2012

Kniha Z neznámého světa a další příběhy

666Jitka

Krásný komiks zpracovaný k poctě hrůzy nahánějícího děsivého světa H.P.Lovecrafta ...

Lenka.Vílka
29.11.2019

"Scavengers Of The Damned - Aiden"

Nebudu lhát, od Lovecrafta jsem nic nečetla. Chápejte, na věci se musí pomalu. Ale mám ráda komiksy a taky jsem viděla trailer adaptace Barvy z kosmu, a tady ta povídka je.

Jako vždy a logicky hodnocení povídek u povídek, tam i pár blábolů (čti můj názor).

Hodnocení knihy je průměr hodnocení povídek. Tak od oka, mě počítání nikdy moc nešlo ;)

Leč jednotlivé povídky a jejich zpracování bylo dobré, něco mi v knize ke spokojenosti chybělo. A možná jdem i byla ráda, že kousků není víc.

Bohužel jsem z toho jako celku neměla "ten pocit", který byl autorem zamýšlen v rámci spojení příběh, kresba. Kresba v každém příběhu vyhrála na plné čáře a byla nádherná.

Co mě mrzí na zpracování? U jedné povídky jsem nepochopila, že začala. Nejde jenom o absenci znalosti původní látky. Proč tomu tak bylo, u povídky. A taky stránkově se neshodující výpis obsahu na začátku knihy a obsahu knihy. Pokud to bylo schválně, aby i toto bylo tajemné jako zbytek obsahu knihy, tak "ha ha ha". Jinak bych předpokládala, že na tak málo stránkách není moc prostoru na chyby. No, je...

Ale i tak...škoda, že nevyšlo ve Velké řadě. Hodně kresbám by to slušelo ještě víc.

Shaxx
01.11.2019

Prostě Lovecraft ♥ Nádherně zpracované, boží grafika, pro fanoušky HPL povinností :)
Skvělý přírůstek do mé sbírky s tématikou Lovecrafta ♥

Pigface
08.10.2019

Já Lovecrafta nikdy nemusel. Zdlouhavé, málo dynamické, jen pomalu gradující povídky mně vždy dokázaly spolehlivě uspat než zaujmout. A tak jsem přivítal možnost vzít ho zkratkou. Komiks perem Erika Krieka a Lovercraft je pro mne optimální kombinace. Eriku Kriekovi se podařilo osobitým ztvárněním příběhů to, co Lovercraftovi ne - zaujmout mně a seznámit s částí tvorby otce hororu a sci-fi. Lovercraftova tvorba je depresívní, postavená na skepsi, že člověk je pouhou hříčkou, zrníčkem mezi mlýnskými kameny fantaskních a bizardních vesmírů a není v jeho silách to změnit, jen podvolit se. Kriekova kresba je smutně podmanivá a i když nezabíhá do detailu, povídkám sluší. Líbilo, doporučuji.

vencamf
31.08.2019

Jedním slovem... fantastické :-)

Svica
29.07.2019

Skvěle graficky zpracované příběhy jednoho z nejlepších hororových spisovatelů své doby. Stojí za přečtení.

Cryptkeeper
16.05.2019

Parádně vybrané příběhy. Naprosto úžasná kresba,která umocnuje atmosféru,kterou jsem si v Lovecraftových knihách vždy představoval. Tohle si prostě zamiluješ :)

Morbidus
12.05.2019

Skvělá černobílá kresba (prostě wow!). Děj je srozumitelný i pro toho, kdo dosud po Lovecraftovi nesáhl, takže chcete-li své přátele a známé svést na scestí kosmických hrůz, zde máte jedinečnou příležitost. Za mě tedy paráda... ovšem povídková forma vyprávění mi k tomuto typu vyprávění svou atmosférou prostě sedí o chlup více. :-)

lovecraftovský horor komiksy

Autor knihy

Erik Kriek
nizozemská, 1966

Kniha Z neznámého světa a další příběhy je v

Právě čtených2x
dalších seznamech4x