prestiggio prestiggio komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Radšej počúvam knihu ako hudbu. Napr. aj pri behani. Našťastie v tomto pochmúrnom jesennom počasí sú všetci zalezení doma. Celú dobu som sa bud usmievala, alebo nahlas smiala. Zbožňujem túto sériu.

19.11.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na jednu stranu istota v živote, ale aku obrovskú cenu za to človek musel zaplatiť. Desivá predstava ze by sme žili v takomto svete.

26.02.2022 5 z 5

Obhliadka bytu Obhliadka bytu Fredrik Backman

Knihu radím medzi mojich Top 10. Skvelá.

31.01.2021 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Vynikajúca. Jedna z najlepších od autorky a aj v tomto roku.
Dejiny ktoré sa dotýkali istým spôsobom aj nás. Nepredstaviteľne v akom strachu žili.
Aj keď som bola malá na popravu si pamätám.

05.04.2024 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Nádherná, smutno-krásná kniha. Niektoré veci mozno nedávají zmysel, ale nie je kniha miestom fantázie?
Mne sa to veľmi páčilo. A tým ako sa príbehy postupne prepajali, mi to výrazně připomínalo Babička pozdravuje a omlouvá sa.

30.12.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak toto bola sila. Naozaj desiva kniha. A nie len pre ten dej. Na niektorych miestach som skutocne bola. Na Gymes sme podnikali rodinne vylety s rodicmi, pochadzam z jednej dedinky pod Kanibalkami, na Zlatno a do Mankoviec som sa chodievala bicyklovat s kamaratkou. Poznam aj cestu od Velkych Uheriec do Zlatych Moraviec a z balkona vidim na Javorovy vrch.
A kniha zo zaciatku ma to az tak nebralo, potom to bolo ako droga.

05.03.2017 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nezvyknú ma knihy dojímať. No toto bola kniha, ktorá má po dlhej dobe rozplakala.

19.02.2021 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Mám syna, jedináčik. A táto kniha bude pre mňa vzor ako sa nesmiem správať, keď vyrastie a bude chcieť vlastnú rodinu.

07.08.2018 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Život na slepačej farme určite nebol ľahký, no vďaka opisom a vtipným prirovnaniam autorky by som tam možno aj chcela chvílku stráviť.

03.08.2018 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) Skvelá kniha. Jemná, nenasilná a predsa človeka niečo naučí.
A to, že môžete skúsiť milión rôznych verzií života, ale najlepší je iba ten jeden ktorý žijete. A je iba na vás, ako ho svojimi rozhodnutiami a vôľou budete viesť.

03.05.2024 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Úžasná kniha. Myslím že od tohoto spisovateľa som inú knihu ako úžasnú asi ani necitala.

28.12.2023 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

ÚŽASNÉ! Aj keď na začiatku pozvoľný rozbeh, ale potom to nebralo grády. V niektorých miestach som čítala s otvorenými ústami. Doslova! Čítanie som si užívala.

31.12.2022 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Docitat tuto knihu bolo namahave. Zo zaciatku som sa nemohla zacitat, postavy sa mi plietli a nebolo zrejme ako postupovali vo vysetrovani a zrazu bum! mali vraha.

25.02.2018 2 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Ľudská povaha sa rokmk vôbec nemení. Ako boli ľudia hlúpi a chamtiví kedysi, tak sú aj teraz.

19.11.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak to bola jazda. Prečítané za jeden den. Nedalo sa odložiť.

27.09.2023 5 z 5

Pippi Dlhá pančucha Pippi Dlhá pančucha Astrid Lindgren

Ako malá som čítala, teraz som sa k nej vrátila vďaka spoločnému čítaniu so synom. Pippi je legenda.

19.04.2020 4 z 5

Nezabíjajte vtáčika Nezabíjajte vtáčika Harper Lee

Dojmy z tejto knihy nešlo napísať hneď. Ak čakáte akciu a napätie, budete sklamaní. Poslaním tejto knihy je niečo celkom iné. Má nám ukázať akí by sme mali byť a ako sa správať k druhým. Že nezáleží akej farby pleti ste. Sami máte na výber či budete dobrý, čestný a slušný alebo bezcitný, sebecký a zlý, bez ohľadu na svetlosť či tmavosť pokožky. Knihu som začala čítať druhý krát. Najskôr som si musela privyknúť na štýl a rôzne, nie často používané, slová. Každopádne neľutujem a nad príbehom budem ešte premýšľať.

29.07.2018 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krasny a smutny pribeh. Koniec som cakala iny ale som rada ze to autorka napisala takto.

11.11.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zo zaciatku to išlo ťažko. Ku koncu som sa nevedela odtrhnut a čítala som do skorých rannych hodin. Myslim že celkom príjemná detektívka.

06.05.2017 4 z 5

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

(SPOILER) Čo sa týka formátu, kniha perfektna napísaná, text sa čítal rýchlo, štylisticky mi nič nevadilo.
A ten obsah? Nemám slov! Skutočne neviem ako to ohodnotiť.
Neviem ktorá dejová línia sa mi páčila viac, alebo skôr by som mala povedať ktorá sa mi nepáčila menej?
V ktorej bolo viac krutosti? Kto bol krutý len pretože chcel a systém mu to dovolil? Alebo tie zverstvá robil aby sa chránil?
Druhu čast si určite prečítam, ale zrejme nie hneď. Po niektorých pasážach potrebujem oddych.

27.10.2022 5 z 5