Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Dlouho na mě kniha takhle nezapůsobila.
Nápad je to skvělý a napsané taky dobře, posledních 100 stran je skvělých a i když jsem čekal jiný konec, je to vymyšleno fakt dobře a jdu hnedka sehnat druhý díl.
Zasloužených 5*

14.10.2022 5 z 5

Léčivá vína a likéry pro každého Léčivá vína a likéry pro každého Simona Procházková

Kniha vypadá dobře, líbí se mi že obsahuje i obrázky používaných bylin, škoda že jen některé. Protože něco neznám a kdyby byly obrázky, líp bych se třeba zorientoval.
Taky si myslím že je zbytečně u všeho psát postup přípravy, když je všude stejný. Naopak bych uvítal vlastní postřehy ohledně výsledných chuti atd. Je to vše trochu neosobní, těžko uvěřitelné že autorka tomu fakt rozumí.
Recepty hodnotit zatím nemohu, teprve jdu něco namíchat

08.10.2022

Nakládáme zeleninu Nakládáme zeleninu Claudia Lorenz-Ladener

Teprve jsem přečetl, takže nemám vyzkoušeno ale kniha je napsána velmi pěkně. Hodně vlastních zkušeností to se mi hodně líbí.
Vysvětleny princip kvašení a hodně konkrétních receptů.
Není co bych vytkl.

08.10.2022 5 z 5

Král a Bůh Král a Bůh Graham McNeill

Třetí díl mě bavil víc než druhý.
Docela se mi líbilo, že nebyl pořád jen Sigmar ale museli si dost poradit i bez něj.
I v bitvě samotné měli hodně prostoru ostatní.
Nicméně zase mi chyběla ta gradace. Lidstvo bylo dost vyvražďováňo ale Sigmar neměl žádný prostor aby si s tím pořádně dělal hlavu.
A taky jak už bylo řečeno jsem čekal že se dozvím něco k tomu jak povýšil na boha ale kromě zminky o chrámu nic.

08.10.2022 4 z 5

Zpěv vzdálené Země Zpěv vzdálené Země Arthur Charles Clarke

Krátké ale dobré :)
Krásně nastíněné, co se stane s lidskou kulturou, když se vytváří několik století paralélně.
Krabi byli taky zajímavý, takže za mě 5*

27.09.2022 5 z 5

Říše Říše Graham McNeill

Druhý díl mě bavil méně než ten první.
Přišlo mi to takové tuctovější, ničím mě to extra nezaujalo. Ale špatné to nebylo.
Váhám mezi 3 a 4*.

27.09.2022 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tak tentokrát šla z mého pohledu kvalita a zábavnost dost hodně dolů.
Začátek mě nebavil vůbec. Pak už se to trochu zlepšilo ale přišlo mi, že tentokrát autorka vymyslela trochu moc zápletek a nečekaných informací, které nějak odsouvali do pozadí děje minulých dílů.
Jako. byla to dobrá kniha, ale velký propad proti předchozím knihám,
váhám mezi 3-4*.

jen doufám, že čekání na 4. díl bude odměněno zlepšením kvality.

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl nám víc osvětluje život v Nížinách,
dozvídáme se i víc informací o pětadvacítce.
Četlo se to zase velmi dobře, téměř tak dobře jako první díl.

15.09.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Když jsem si prvně četl anotaci, znělo to zamotaně a o knihu jsem se víc nezajímal.
Pak mi ji půjčila sestra a při čtení jsem si uvědomil, že mé první přehlédnutí byla chyba, velká chyba.
Nápad mi připadá docela originální, děj pěkně utíkal a kniha byla zábavná. K tomu navíc česká autorka?
No prostě tohle se povedlo :)

15.09.2022 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Čekal jsem asi trošku víc, ale nejspíš jsem měl přehnané očekávání podle hodnocení. Navíc jsem napřed viděl seriál, což mě jistě ovlivnilo.
Nicméně se mi většina příběhů líbila i když Gerald není zrovna takový simpaták, jak jsem čekal :D

Konec dětství Konec dětství Arthur Charles Clarke

(SPOILER) No,

jako myšlenka, že přiletí nadřazená rasa a začne buzerovat není vůbec špatná.

Nicméně nějak moc mě to nevtáhlo do děje, a ten konec to bylo fakt na depku :D

PS: prosím vysvětlete mi, proč vládcům vadilo, že se zabíjeli zbytečně zvířata, když věděli že za necelých 100 let zanikne celá planeta? ...:) to je mi záhadou

Ale pořád to byl Clarke. za mě 3,5*, tak zaokrouhlím na 4 :)

Kladivonoš Kladivonoš Graham McNeill

(SPOILER) Kniha mě bavila.
Na začátku divoši s bronzovými meči, kteří se starají jen o svůj píseček a na konci jedenáctka spřátelených zemí kteří čelí zelenému moři Orků :)
Napsané spíš jednoduše, ale četlo se to dobře a jsem zvědavý na další díl :)

21.08.2022 4 z 5

Chováme kozy – chytré hlavičky v zájmovém chovu Chováme kozy – chytré hlavičky v zájmovém chovu Ann-Marie Hagenkötter

Knihu evidentně psala paní, která kozy bere jako psa nebo podobné zvíře.
Což je milé ale podle toho ta kniha vypadá.
Podle mě je v ní užitečných informací asi jako v průměrném článku na internetu, tedy nic moc.
Hodně řeči o tom jak postavit plot nebo ohledně procházek ale o velikostech obydlí, výběhu, množství krmení atd skoro nic. A o využití mlíka nebo tak vůbec nic.
Takže pro mě osobně naprosto zbytečná knížka.

15.08.2022 1 z 5

Jak přežít konec civilizace aneb Cesta k soběstačnosti Jak přežít konec civilizace aneb Cesta k soběstačnosti Magdalena Vožická

Moc jsem nevěděl, co od knihy čekat. Nakonec to bylo milé překvapení a mě právě ta část s Jindřichem bavila.
Velkou část rad a návodů znám, ale hodně pro mě bylo nových.
Jen u těch zvířat jsem měl pocit, že tam žádné osobní zkušenosti nejsou a je to trochu dramatické ( slepice nesou i v zimě, i když méně a záleží na druhu. A neznám nikoho, kdo čistí denně králíky :) )
Ale kniha celkově super a hned mě to navnadilo koupit si další podobnou.

09.07.2022 5 z 5

Kladivo Boží Kladivo Boží Arthur Charles Clarke

Taková trochu jednoduchá záležitost, která neurazí a nenudí.
Dá se říct, že to vzal autor hodně zeširoka a probírá dost věcí kolem, takže děj rychle uteče.

01.06.2022 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

V Prachu vše směřuje ke konci, ale k jakému je až do posledních stránek docela záhada, protože v sile 1, které stále hraje prim se situace značně změnila. Část knihy je vlastně detektivka :)
Podle mě velmi slušné zakončení, navíc děj je rovným dílem jak v silu 1 tak v silech 17/18 :) Dále spoiler!
Jen mi přišlo, že mohl být trochu lepší poměr mrtvých/zachráněných. Když to tak vezmu, padlo celé silo 1 a ze sila 18 přežilo kolik? 2% lidí ..... a nevím jestli by stovka lidí dokázala vytvořit životaschopnou populaci :)

24.05.2022 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

(SPOILER) Druhý díl byl pro mě trochu méně zábavný než Silo, nicméně podle mě skvěle doplnil potřebné informace a ačkoli jsem dříve neměl moc rád knihy kde se poskakuje v čase sem a tam, tady jsem s tím problém neměl.
A celkem důležitě ukáže že i ti v sile 1 co tahají za nitky, to nemají zrovna růžové....

24.05.2022 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Za mě dobrá kniha,
kdy se postupně dozvídáme více a více "zakázaných" informací a tvoří se nám obrázek momentálního stavu světa.
Mám rád když nějaký hrdina má úkol u kterého musí projít různá místa kde žije, a autor má možnost popsat svůj svět.

23.04.2022 5 z 5

Poslední den Poslední den William R. Forstchen

Kniha nebyla špatná.
Nicméně proti předchozím dílům bych řekl že to byla trochu nuda.
Při čtení prvního dílu jsem byl vtažen do děje mistrovským způsobem.
I druhý díl mě značně citové zasáhl, i když tam bylo trochu moc blbosti. Ale v tomto případě mi přišel den takový lineární, roztažený...jako by autor nevěděl kam se vydat. Trochu jsem se těšil konce, nakonec byl ale řekněme přiměřený, i když žádné terno to taky nebylo.
Ale celkově pořád dobrá kniha, která má nevýhodu že ji předcházela nedostižná vteřina poté.

30.03.2022 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

No
Byl to děs
Chtěl jsem zkusit tolik chváleneho autora, naštěstí jsem si vybral krátkou knihu, ale i tak jsem měl fakt problém to dočíst. Přitom nápad byl super.
Ale to asi vše. Poslední třetinu knihy už jsem přeskakovala a doufal jsem že konec to zachrání..no nezachránil.

06.03.2022 1 z 5