Říše

Říše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139423/bmid_rise-5z9-139423.jpg 4 43 4

Když Sigmar zahnal orčí nájezdníky, spojil lidské kmeny a národy pod jedinou Říši. Ta vzkvétá a roste, ale její prosperita ještě není zajištěna. Země je stále divoká a nezkrocená a v lesích a horách sídlí mnoho nepřátel člověka. Když se z Norsky přižene další vlna nájezdníků, prověří velká bitva schopnosti Sigmara a jeho vojevůdců až na nejzazší mez.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Polaris

Empire , 2009

Panpalapax
21.02.2024 3 z 5

Warhammer fantasy čtu již pár let. Sérii Time od Legends jsem si koupil na doplnění, i když mě zrovna zas tak moc zrod Říše nepřitahoval. Tento druhý díl se mi četl dobře. Bylo v něm však až příliš mnoho žánrových klišé. A také nelogičností a přehnaností, dokonce i na hrdinskou fantasy. Některé momenty se mi líbily, to přiznávám. Ale o dost více je těch, při kterých jsem si v mysli řekl "ach jo, zase ty béčkové scény a komentáře."

Predator3313
27.09.2022 3 z 5

Druhý díl mě bavil méně než ten první.
Přišlo mi to takové tuctovější, ničím mě to extra nezaujalo. Ale špatné to nebylo.
Váhám mezi 3 a 4*.

Prince_of_book
29.08.2021 3 z 5

Dobrá kniha jako prostřední díl trilogie.

První díl této série jsem četl už před dávnou dobou, ale i tak jsem se byl schopen relativně rychle zorientovat v příběhu o Sigmarovi. Kniha mě bavila a její hrdinové si mě zcela získali, nicméně v ní byly určité pasáže, které mi moc neutíkali a měl jsem velkou touhu skákat v knize dál. Závěr knihy ovšem děj vygradoval a já se do něj naprosto a zcela ponořil.

7,5/10

Hanz97
16.05.2015 4 z 5

ŘÍŠE trošičku zůstala za mým očekáváním, protože první 4 kapitoly se takřka nic neděje, pouze se "rekapitulují" události předchozího dílu, a potom se snaží všechno dohnat, takže události dostávají rychlý spád, a jsou rychle ukončovány, někde až zbytečně rychle! Kniha je dobrá, psaná ve Warhammer stylu, jenom jsem měl po prvním dílu asi vysoké nároky.

Graham McNeill
skotská, 1971