Zpěv vzdálené Země

od:

Zpěv vzdálené Země

Zpěv vzdálené země Žijící legenda science fiction Arthur Charles Clarke je posledním z autorů "hvězdného triumvirátu" Asimov-Clarke-Heinlein, který celosvětově vládl tomuto žánru po celá dlouhá desetiletí. Román Zpěv vzdálené Země vypráví clarkovsky dramatický a propracovaný příběh: Lidé opouštějí hynoucí rodnou planetu, aby se pokusili najít nový domov hluboko ve vesmíru. Je to jedno z nezapomenutelných děl velkého autora, jehož mimořádné příběhy doslova utvářely dějiny sci-fi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33061/zpev-vzdalene-zeme-33061.jpg 3.993
Originální název:

The Songs of Distant Earth (1986)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Bonus press
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
Marůš13
02.09.2017

Je to moje první knížka od Clarka, kterou jsem přečetla, a určitě to není poslední! A to že používá v knize realistickou techniku budoucnosti mě ještě více zaujalo. Už úvodní text a autorova poznámka ukazují na kvalitu autorova psaní. Příběh lodi Magellanu mi určitě zůstane v paměti jako skvělé science fiction dílo.

Petroff
30.08.2017

Velmi příjemná, vcelku dost oddychová, idealizovaná knížka o kolonizaci vzdálených planet, lehce naťukávající možný kontakt s mimozemským životem - a dost možná i inteligencí... Je tu zmíněno pár prima věcí, které by mohly pomoci se našim potomkům odprostit od dědictví toho nejhoršího, co listvo na Zemi stihlo posrat. Politika a vláda jako služba - jen pro ty, kteří se o moc neucházejí a kteří ji nechtějí. Odproštění se od náboženství i víry...

Charlie119
08.07.2017

Prostředí i myšlenka osetí životem jinou planetu byla ohromující, leč v polovině příběh seběhne dolů k nudě. Zanedlouho se již neděje vlastně nic a je to škoda, prožoe potenciál to mělo veliký.

Jack Bauer
10.10.2016

Arthur C.Clarke napsal tuto povídku už v roce 1957 !!! a později ji rozšířil do románové podoby. Velice zajímavý je doslov v závěru knihy nebo-li zde poděkování. Na Clarkovi se mi líbí, že píše téměř realistickou sci-fi a ne fantasy, což mnozí autoři vydávají za sci-fi., např. Star Trek (šestou nadsvětelnou vpřed!), jak sám v úvodu či předmluvě uvádí. Knihu jsem četl poprvé cca před 25 lety a ani dnes neztrácí na své působivosti, i když v té době autor nemohl dnešní vývoj předvídat, v mnohém se trefil. Sem tam zastaralé pojmy jsou znát, ale to je problém všech sci-fi. Zde se jedná především o myšlenku kvantového pohonu.

woodward
02.08.2016

Na Clarkovi se mi líbí, že ať už si vymyslí jakoukoliv scifi "skutečnost", vždycky se pokouší velmi realisticky vyložit, jak by za takového stavu věcí fungovala lidská společenství. A na rozdíl od rozličných katastrofistů se odmítá zabývat neužitečnými apokalyptickými představami o sebezničení lidského rodu. Lidi totiž sice nejsou svatí, ale nejsou ani skrz naskrz zlí, ani totálně pitomí.

3DD!3
30.04.2015

Poprvé jsem četl jako fantastický filmový nástřel v povídkové sbírce Hlídka, který mě naprosto smetl. Rozvedení nápadu kombinuje Clarkovy nejsilnější touhy - vesmír a moře. S takovou přesvědčivostí líčí zkázu naší planety, přesto že se děj odehrává v Ráji. Nová rasa, časová dilemata, osudová setkání jsou líčena s bravurou a jistotou. Kéž by ten film natočili...

Minas
30.07.2011

První mé setkání s Clarkem a zároveň úchvatné.
Jak ovlivní planetu Thallasu přílet lodi ze Země, kteří neočekávali, že by tato planeta byla obydlena? Najdou společnou řeč? A jsou lidé ve vesmíru jedinou inteligentní bytostí? To a mnohem víc se čtenář může dočíst právě v této knize, která je vyplněna vědeckými poznatky a historickými událostmi.