Jak přežít konec civilizace aneb Cesta k soběstačnosti

Internet nefunguje. Notebook se nerozsvítí. Kohoutek neuroní ani kapku vody. Tma tmoucí. Začíná vám být zima a oblíbený obchod naproti je zabedněný. Nastal konec světa? Ale ne, jen se mohlo poškodit něco v křehkém soukolí civilizace, jak ji známe. A ve které jsme zpohodlněli a zapomněli na to, co bylo běžné pro naše (pra)rodiče. Knížka Magdaleny Vožické přináší sumář praktických rad a odzkoušených doporučení, na co bychom pro podobný případ neměli zapomenout. Rázně, ale s nadsázkou. Recepty na konzervaci potravin, a schopnost jejich vypěstování, domácí apatyku nebo výrobu základních předmětů zvyšujících pravděpodobnost přežití proložila autorka příběhovou vrstvou. Fiktivní, a přitom tak reálnou. Ze života. Nečekejte dystopický text ždímající téma apokalypsy. Jak přežít konec civilizace chytlavě předkládá zkušenosti předchozích generací v situacích, které jsme si ještě nedávno nechtěli nebo neuměli představit. I kdyby nenastaly, získáte s knihou cenná a ozkoušená doporučení, jak se stát na vratké a stále méně vyzpytatelné společnosti soběstačnější, odolnější a také veselejší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460482/jak-prezit-konec-civilizace-aneb-ce-Emf-460482.png 4.415
Literatura naučná, Kuchařky, Ekologie, živ. prostředí
Vydáno, Walden Press

Kniha Jak přežít konec civilizace aneb Cesta k soběstačnosti

Alena_S
13.05.2019

Kéž by se víc žen podílelo na tomto typu literatury ;-) Je to tedy příručka na chalupu, to bude první věc, co pro vyzkoušení popsaného budete potřebovat (jako pan Jindřich, který v knize funguje coby dobrovolný pokusný králík), a doporučila bych porovnat těch postupů radši víc. Vzhledem ale k tomu, na co nás připravuje, kniha aspoň působí optimisticky - jak využít, co máme, a jak si poradit, pokud to nemáme.

Tyrkysová
18.05.2018

Vřele doporučuji si přečíst. Byť člověka mrazí v zádech, když si uvědomí, že by se mu rady nedejbože mohly někdy opravdu hodit, vše je podáno tak pozitivně a vtipně, že knihu přečtete, ani nebudete vědět jak :)

her.da
20.11.2017

Hezky napsané, autorka většinu činností popisuje s lehkostí, ale pokud můžu soudit (máme ovce, slepice, velkou zahradu) je to dřina. Představa jak tahám tele z krávy ... ovci jsem párkrát pomáhala a sama bych to nezvládla.
Potěšil mě návod na činění kůží doma, chtěla bych to zkusit.

blimba
03.02.2014

Hodně čtivé a vtipné. Nejdrive me trochu stvala beletristicka linka o Jindrichovi, ale s postupem casu me zacala vylozene bavit. Nejsem sto posoudit, jak funkcni jsou navody v knize obsazene, kdybyste nekdo mel nejakoui zkusenost, budu rada za sdileni.