postrach postrach komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Film jsem viděla snad 30 a knihu četla aspoň 5.Souhlasím s tím,že se tento díl povedl.skvěle napsaná kniha.Harry a jeho přátelé,už dospívají a dobrodružství si nenechají utéct.Zvlášt vánoční prázdniny a souboj na ministerstvu kuzel,jsou skvěle sfilmované a napsaná.Závěr plný napětí a emocí.Plný počet hvězdiček.Super!

04.08.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Přečetla jsem všechny knihy o Harry Potterovi,ještě,než jsem viděla filmy.Skvěle napsané knihy.Autorka změnila jméno a styl,dospěla.Na prvotinu dobrá kniha,která má své knihy.Doporucuji,druhou knihu-Hedvábník.

31.07.2017 4 z 5

Predátor Predátor Patricia Cornwell

Tato kniha je napsaná,jiným stylem.Taky kontroverzní téma-pokusný králík.V tomto případě,uvězněný psychopat.Vrazi,zvlášt devianti....vždycky vzbuzují zájem.Oblíbené hlavní postavy a jejich život,zůstávají.Potupa a pomsta,čekají na hlavní hrdinku Kay Scarpettovou.Plán pomsty se pomalu rozvíjí a začíná ničit život KAY a lidí se kterýma spolupracuje a které má ráda.Je za tím vím zákeřný a závistivý Joe a ne sám...Knihy této autorky,patří stále k mým oblíbeným.

31.07.2017 4 z 5

Provinilé manželky Provinilé manželky James Patterson

Čtyři kamarádky si vyrazí užít si,Myslí si,že si užívají svobody bez manželů.Mýlí se.Baví se, užívají svobody....Všechno je pryč a aktérkám se hroutí život.Ocitají se ve vězení a musí bojovat za pravdu a o život.Kniha začne vyprávěním jedné z nich,za mřížemi.Pokračuje tím,jak to všechno začalo.Seznámení se ženami,jejich manželi...Vypráví o Monte Carlu-před 13 měsíci.Jedná se o spiknutí.O tom je děj,celé knihy.

29.07.2017 4 z 5

Květiny na jeho pohřeb Květiny na jeho pohřeb Ann Granger

Spoiler

Vypadá to,že ve zdánlivě klidné,ospalé vesničce,není všechno tak,jak se na první pohled zdá.A obyvatelé,nejsou takoví,jak na první pohled vypadají.Závist,lži a nenaplněná láska.je tohle motiv pro vraždu,nebo jde o něco z minulosti?Který z obyvatelů a proč,je vrah?Nebo je vrahů víc?Anglická,dobře čtivá, oddechová detektivka,připomínající seriál Vraždy v Midsomeru.V závěru knihy dojde k rozuuzlení a zvratu.Všechno je naopak.Mrtví není mrtví,ale ukrývá se.Nevinní museli zemřít,aby pravda nevyšla najevo.....I takhle to bývá v seriálech a mnoha dalších knihách.

23.07.2017 3 z 5

Soukromý rozhovor Soukromý rozhovor Evan Hunter (p)

V této knize se skutečně nejedná o detektivní zápletku,ale o manželskou nevěru a lži,do kterých se hlavní postava knihy zaplete.Hlavní postava-psychiatr se seznámí se ženou,již srazí z kola muž,zraní ji a kolo ukradne.....Psychiatr jí chce pomoct,zamiluje se a nemůže přestat.Příběh začíná v New Yorském parku.....Dále pacient,který měl vztah se svou sestrou....Klasika.

21.07.2017 3 z 5

Na to vem jed Na to vem jed Ann Granger

Na to,že se jedná o klasickou anglickou detektivku, dobré.Knihy této autorky beru jako oddechovky.

14.07.2017 3 z 5

Stopy ve tmě Stopy ve tmě Nora Roberts

2 knihy v jednom.2případy.Noční stín a Noční dým.Navazuje na knihu Temné noci,napsané ve stejném stylu a duchu.Na to,že se jedná o sériii Harlequin,dobré.Není to tradičně dobrá Nora Robertsová.

12.07.2017 4 z 5

Uvidíš, zemřeš Uvidíš, zemřeš James Patterson

Další kniha ze série Alex Cross.Autor,určině nezklame.Po přečtení si o ní myslím,že je z těch,co jsem z téhle série přečetla,nejodechovější a nejslabší.

08.07.2017 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

V samém závěru knihy,se chladnokrevný vrah přizná,ke svému plánovanému činu,dobře promyšleném a chladnokrevném.Nesouhlasím s tím,že tihle lidé,mají právo žít s rodinou a mezi normálníma lidma.Jsou to vrazi,at mají nebo nemají Aspergerův syndrom.Autorka zvolila další kontroverzní téma a napsala skvělou knihu.

08.07.2017 5 z 5

Vražedná nevinnost Vražedná nevinnost Nora Roberts

První strany knihy,vypráví príběh a seznamuje čtenáře s postavami.Od 50 strany,přibívají mrtvoly.Nejde o klasickou detektivku a kniha nemá,zatím silný příběh.Kniha se rozhodně neřadí,mezi autorčiny nejlepší.Je jedna z nejhorších.Nepříliš zdařilá předloha k filmu,který má nízké hodnocení,stejně,jako tato kniha.U mě propadák.

02.07.2017 odpad!

Neznámý soupeř Neznámý soupeř James Patterson

Opět dobře čtivá kniha s krátkými kapitolami.Pohodová,trochu nuda,pohádka před spaním.V televizi by přestřelka a výbuch vlakového nádraží,byli záživnější.Kniha se mi zdá,jako dobrý filmový scénář.Knihy s Alexem Crossem a Ženský vyšetřovací klub,jsou nejlepší.Překvapení je odhalení studenta umění Matthewa Bannona.

25.06.2017 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Knihhy této autorky,se mi velmi zalíbily.Silnými a poutavými příběhy a ději.To nechybí,ani této knize.

23.06.2017 5 z 5

Vlastní krev Vlastní krev Patricia Cornwell

Je pravda,že né všechny knihy,mají silný děj.KEY A lUCY,furt řeší své vztahy a neutěšený život.Obě mají děsné matky.Lucy,je pěkné číslo.Pate Marino,děj oživuje.Nejnapínavější mi přijdou díly s vlkodlakem.

18.04.2017 4 z 5

Kdo chce víc Kdo chce víc Nora Roberts

Kniha vypráví o životě ženy,která ráda pozoruje lidi a to je někdy nebezpečné.Vidět a slyšet příliš mnoho se někddy nevyplácí Docela trefný název knihy a nechybí ani děj.Detektivní příběhy a napínavé zápletky s překvapivým koncem,mě zaujmou vždy.

18.04.2017 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Toto téma,ve mě vyvolává rozporuplné pocity a reakce .Rozhodně patří,mezi kontroverzní témata.Nutí lidi k zamyšlení,jestli je správné,pořídit si dítě,aby sloužilo k záchraně jiného,prvorozeného.Příběh,který mě dojmul k slzám.Konec knihy,je jiný,než konec filmu.V knize,zemře Anna a Kate,žije dál a splní se jí sen.I její rodině.Jessie se taky napraví.Příběh filmu končí tím,že Kate zemře.

01.04.2017 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Příběhů z Afriky,je napsáno mnoho.Tento vypráví,teprve třináctiletá dívka,která pátrá,po své matce.Dojemný a silný příbhěh.Autorka,píše silné a dojímavé příběhy,které chytnou za srdce a jsou napínavé,což dokázala i v knize,jež byla zfilmována-Je to i můj život.Tuto autorku si zařadím do oblíbených i do své knihovny.

01.04.2017 4 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Dostala jsem se k posledním sto stranám knihy.Noe,konečně našel, svého vraha v předchozí m životě.On sám i jeho maminka,znají konečně pravdu a budou snad moct vést,normální ,klidnýživot.Snad najde klid i zavražděný chlapec a jeho rodina.Anderson,vyřešil,svůj poslední případ a snad,dokončí i svou knihu,než jeho život,definitivně skončí?Těším se na závěr knihy.

26.03.2017 5 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Před začátkem črení,jsem si znovu připoměla první díl Biomanželka.Kniha,mi nepřijde,jako humoristický román.Je nápsan dobře.leč vulgární vyprávění autorovo,se mi zdá přehnané.I když ho vlastně vypráví porodní bába Dula,známá postava z prvního dílu,který se mi líbí víc.Tahle kniha ,víc,připomíná knihu Můj život po životě,jež autor napsal,po návratu,mezi spisovatele.Hlavní postava-Mojmír-sprosták,záletník a alkoholik,není ani trochu sympatická postava,ale i takové, do knihy patří a bohužel,žijou i v reálném světě..Hedvika,udělala dobře,žese rozhodla,to s ním skončit.

26.03.2017 2 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Knihu jsem přečetla,ale na film Báthory,jsem se nedodívala,Je to krvák.Otéto hraběnce,už se napsalo mnoho.Kdoví,kde je pravda.

14.03.2017 5 z 5