Uvidíš, zemřeš

Uvidíš, zemřeš https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79841/bmid_uvidis-zemres-o6G-79841.jpg 4 123 27

Alex Cross série

Alexova neteř Caroline se stala jednou z obětí organizovaného zločinu s prostitucí a všechny stopy vedou k záhadnému muži s maskou přezdívanému Zeus. Při vyšetřování však úřady Alexovi staví do cesty spoustu překážek, až je z případu zcela odvolán. V době největšího zklamání se u jeho dveří objeví Carolinina kamarádka - jediná prostitutka, která přežila pohled na Diovu tvář.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Alpress

I, Alex Cross , 2009

Prateri
21.11.2023 4 z 5

Všelijaká pakáž chodí po světě, a ještě k tomu mnohdy hoduje na nejvyšších místech. Těžko se Alexovi mezi takovou společností usvědčuje pachatel. Přečtěte si o zločincích i o pátrání detektiva Alexe. Nezklame.

moudivlacek
02.10.2021 4 z 5

Opět mé setkání s detektivem Alexem Crossem - po velmi dlouhé době. A Alex je vtažen do dalšího brutálního případu velmi osobně - obětí je jeho neteř po mrtvém bratrovi. Alex je zděšen a pustí se do vyšetřování naplno. Před námi se otevírá svět záhadného erotického klubu a bohaté vlivné klientely. A tak samozřejmě Alex velmi brzy narazí na své mantinely ve vyšetřování, o tento post se musí dělit s FBI a tajnou službou Bílého domu.
Ale nebyl by to Alex, který by dopustil, aby neodhalil skutečného vraha své neteře. Velice vydařený díl.

oleg
11.11.2020 5 z 5

Opět pěkné čtení, baví mě....

kristijan
10.06.2020 3 z 5

Je pravda, že si Patterson moc neláme hlavu s těmi, co nečetli předchozí díly série, a nějaké vysvětlování nebo popisy vzhledu evidentně nejsou něco, s čím by se ve svých knížkách chtěl zdržovat. Děj je ale svižný a knížka se čte dobře a rychle. Svou roli v tom zřejmě hrají i extrémně krátké kapitoly, které většinou nepřesahují dvě stránky. Nejdřív jsem si myslel, že mi to bude vadit, ale nakonec to vidím spíš jako plus. Jen se v té spoustě kapitol špatně dohledávají předchozí důležité stopy nebo události, když přemýšlíte, jak se bude vyšetřování dál odvíjet.

kolacky
30.05.2020 4 z 5

Je bída, když si mocní myslí, že jsou všemocní. A že jim všechno projde. Ještě že je tady Alex...
Škoda jen, že Nana není aspoň o deset let mladší!

NADEI
16.09.2019 4 z 5

Trošku slabší Alex Cross, nebo spíš míň akčnější, ale i tak dobré čtení. Síla mocných je nevyzpytatelná a nejen s ní musí Alex bojovat. Síla života a smrti se hlásí o slovo v Alexově úžasné rodině.

dany512
21.03.2019 1 z 5

Tenhle autor mě o svém vynikajícím vypravěčském umění (jak je napsáno na přebalu knihy) nepřesvědčil.
Pro srovnání trochu odbočím: v poslední době jsem přečetla po sobě několik knížek od Chrise Cartera - ten v každé z nich příležitostně zopakuje, co se det. Hunterovi v dětství přihodilo, proč je takový jaký je, jakou školu vystudoval, jeho rod. poměry... - pro ty, kteří od něj ještě nic nečetli, takže si o něm může každý udělat ve své fantazii představu a text plyne tak, jakoby se odvíjel skutečně dobrý film.
U téhle detektivky nebyl vůbec žádný náznak něčeho podobného, takže jsem ani mezi řádky nevyčetla, zda je Alex nějaký třicátník se 2 menšími dětmi nebo zralejší muž se 3 potomky (o tom třetím - studujícím - byla zmínka až těsně v závěru, když se přijel na konci roku podívat domů), jestli je měl s touhle Bree, kterou těsně před koncem knihy požádal o ruku - nebo pocházeli z jiného vztahu, žádná zmínka o jeho podobě, zájmech, oblečení, škole...
I když jsem se snažila, tohoto detektiva jsem si nedokázala ve své představivosti nějak zhmotnit. Byl to pouze takový bezbarvý stín - stejně tak jeho parťák, šéf... (většinou samé plytké nic neříkající postavy).
I anotace je zavádějící: on z toho případu nebyl odvolaný. Pouze se o tom mluvilo a úřady mu házely klacky pod nohy, protože naštval mocné, kteří se všechno snažili ututlat. On v tom vyšetřování však pokračoval a ta přeživší prostitutka se mu neobjevila u dveří, ale dostali na ni tip, takže za ní s parťákem jeli na utajované místo.
Za mě tedy pouze 1 * - od takového zkušeného autora bych očekávala mnohem víc - nejen takové povrchní zpracování daného příběhu.

Costanzo
10.12.2018 5 z 5

Já tuhle sérii prostě miluju. Svěží, čtivé, občas i drsné, ale jsou to parádní oddechovky. Životní příběh Alexe je prostě fascinující. Tentokrát zajímavé téma a když čtu komentář konicka níže, nejen že se to může stát, ale je to dokonce i velmi pravděpodobné. Vždyť právě lidé z nejvyšších kruhů mají ty nejlepší možnosti jak po sobě všechno krásně uklidit. Děsivé? Ano, to je. A proto máme Alexe, který mi připomíná jeden dobrej film. Padouch:" Ale já mám poslaneckou imunitu!" Polda: "Právě byla zrušena".

ivoiro
14.09.2018 3 z 5

Kniha nebyla zlá, i když jsem i v této sérii už četl lepší. Věřím tomu, že se něco podobného, co je v knize popsáno, i stát může.

konicekbily
14.06.2018 5 z 5

Vydařená detektivka. Přečetl jsem knihu velice rychle a přinutila mě k zamyšlení, zda by se to doopravdy nemohlo stát! Asi mohlo.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

prochajda
19.09.2017 3 z 5

Kniha se dobře četla, ale chybělo mi více napětí.
Kladně hodnotím detektivovu úžasnou rodinu.

postrach
08.07.2017 5 z 5

Další kniha ze série Alex Cross.Autor,určině nezklame.Po přečtení si o ní myslím,že je z těch,co jsem z téhle série přečetla,nejodechovější a nejslabší.

maličkán
24.06.2017 3 z 5

Podle hodnocení ostatních jsem od této knihy čekala víc.

Miruš
12.06.2017 5 z 5

Opět bomba, tohle bych mohla číst pořád...

tatarka57
01.06.2017

Alex Cross (15.) == Alex Cross's Trial - vyšla 24. srpna 2009 ---dosud nevyšla česky

I, Alex Cross je v pořadí 16. vyšla 16. listopadu 2009

josska
29.12.2016 4 z 5

opět nezklamala

merkol
24.03.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila od první do poslední stránky. Je plná zvratů a překvapení, opravdu napínavá detektivka. Přečteno jedním dechem.

Laf
19.07.2014 2 z 5

Zrovna tento díl mě moc nezaujal. Dočetla jsem to, ale moc mě to nebavilo.

Evus
09.04.2014 5 z 5

Další výborná kniha od mistra oboru.