Predátor

Predátor https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5770/bmid_predator-mhJ-5770.jpg 4 106 18

Kay Scarpettová série

V dalším ze svých vzrušujících příběhů tentokrát soudní patoložka Kay Scarpettová spolupracuje s Národní forenzní akademií na Floridě. Rozplétá nejpodivnější případ, jaký kdy zažila, setkává se nejen s velmi neobvyklými fyzickými důkazy, ale také se znepokojivými náznaky, které ukazují, že přímo uvnitř Akademie působí vychytralý a zákeřný sabotér. Společně se svým týmem Scarpettová postupně odhaluje souvislosti mezi několika hrůznými zločiny a pravděpodobnými pachateli. Na Floridě vyšetřuje záhadné zmizení čtyř osob, které kdosi unesl z jejich poklidného domova. Vzápětí její kolega Marino nedaleko objeví brutálně zavražděnou stařenu. Zatímco uvězněný psychopat - a současně pokusný subjekt v rámci speciální výzkumné studie nazvané Predátor - Scarpettovou provokuje doznáními, která můžou být smyšlená, ale také pravdivá, počet úchylných vrahů pobíhajících na svobodě jako by neustále narůstal. Jde o náhodu, nebo jsou jednotlivé události vzájemně propojené? A dokáže moderní výzkum lidského mozku prozradit něco o metodách stále unikajícího psychopata?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Predator , 2005

ivzu77
30.08.2022 4 z 5

Za mne další překvapivé dílko série, Kay se mi dostala pod kůži.... A jdu pokračovat. Nyní myslím na Lucy.

georginaa
04.08.2021 5 z 5

Řekla bych, že toto dílko vůbec nešlo spojit s díly na začátku série. Připadalo mi to jak když neví, co napsat a splácá tam vše dohromady. Nicméně celou sérii mám ráda a vím, že to jde i líp. Určitě je pro mě tento díl slabší, ale není vždy posvícení, že? Uvidíme v dalším pokračování.

zuzana4291
05.07.2020 3 z 5

První polovina kniha je velmi chaotická a chvilkama i dost nepřehledná. Pak když už kniha dostane spád a čtenář se v ní začne orientovat. Tak přijde rozuzlení, ale dle mého pocitu je hodně nedotažené. Kniha se dobře čte a druhá polovina knihy je i dost napínavá.

Mindy
08.09.2019 1 z 5

Tak to byla největší kravina, co jsem kdy četla. Skoro půlka knihy (tzn. 170 stran!) jeden velký zmatek - jedna zápletka střídá druhou, spousta osob, vůbec jsem se v tom nemohla vyznat, myslela jsem, že s tím praštím. Až ve druhé půlce se to začalo trochu prolínat. Ani jedna postava mi nebyla sympatická a ten závěr byl naprosto šílený. Moje první kniha od této autorky a musím říct, že mě vůbec neoslovila.

moudivlacek
28.05.2019 4 z 5

Velice zajímavý díl, kdy jeden z vrahů je zároveň i obětí, navíc v Akademii má Lucy vnitřního nepřítele, který všem hrdinům připraví zlé chvilky.
Zlo plodí zlo - to bych řekla, že je hlavní osa příběhu.
Jsem zvědavá na pokračování série.

dalia1769
08.05.2019 4 z 5

Lepší než předchozí díly,opět více doktorky Scarpettové, vysvětlilo se i Lucyino podivné chování, které mi v předchozích částech vadilo. Samotný příběh mi, hlavně v závěru, přišel nepříliš věrohodný a rozuzlení trochu hektické a málo vysvětlené.

playada
17.09.2018 4 z 5

Rozuzlení bylo docela nápaditý. Když si odmyslím, jak po Scarpetový všichni muži touží, jak se jim o ní zdá a jak by chtěli, aby se jich dotýkala, tak dobrý,

kannibal28
31.07.2018 3 z 5

knižka v akcii za 3 eury asi nebola ani viac hodná ako som ju kúpil. Patricia vie písať aj lepšie ako toto . Nemalo to taký šmrnc ako som čakal

postrach
31.07.2017 4 z 5

Tato kniha je napsaná,jiným stylem.Taky kontroverzní téma-pokusný králík.V tomto případě,uvězněný psychopat.Vrazi,zvlášt devianti....vždycky vzbuzují zájem.Oblíbené hlavní postavy a jejich život,zůstávají.Potupa a pomsta,čekají na hlavní hrdinku Kay Scarpettovou.Plán pomsty se pomalu rozvíjí a začíná ničit život KAY a lidí se kterýma spolupracuje a které má ráda.Je za tím vím zákeřný a závistivý Joe a ne sám...Knihy této autorky,patří stále k mým oblíbeným.

renefer
18.04.2017 4 z 5

Konečně díl, který má v sobě trochu překvapení. Nelíbí se mi konce knih PC, jsou takové useknuté, ještě dva listy před koncem je děj zamotaný a pak střih a jen tak mimochodem se dozvíme konec.

Joyce24
26.10.2016 3 z 5

Závěr knihy mě poněkud zklamal, některé věci zde nebyly zcela vysvětleny. Je potřeba se nad celým příběhem velmi zamyslet, abych vše pochopila a i přesto zůstávají některé věci ne zcela jasné. Mám ráda knihy o Kay Scarpettové, ale tento příběh, především jeho závěr mi zklamal.
Mělo by být osvětlení zápletky příběhu věnováno více prostoru.

helenkan
01.09.2014 4 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst a to jsou knížky o doktorce Scarpettový moje oblíbený.Určitě mě to ale neodradí od přečtení jejího dalšího napínavého příběhu.

mechulka
11.01.2014 4 z 5

Dobrá kniha, na konci bych ocenila více stran.

aannyy
20.03.2013 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem si poskládala, kdo je vlastně ten vrah, podle mě mělo být konci věnováno více stran, ale jinak se mi to líbilo.

petka-2007
10.02.2013 2 z 5

Tak tato kniha - moje první od Cornwell - mě zklamala... Nemohla jsem se vůbec začíst. "Něco" mě tam stále vadilo, nebylo to prostě ono. Šanci této spisovatelce ještě dám - možná že jsem jen prostě čekala víc..., při další knize třeba již nebudu tak "náročná". Jendu hvězdičku dávám za nápad (je pravda, že konec jsem nečekala-podezřelé jsem měla, ale tohle by mě nenapadlo), druhou za nové poznatky, které jsem se dozvěděla o forezní vědě, a třetí ......? Bohužel mi pro třetí hvězdičku již nic nenapadá...

Verrrunka
30.12.2012 4 z 5

Trochu škoda, že tomu konci nebylo věnováno víc stránek, takhle mi chvíli trvalo, než jsem si to dala všechno dohromady. Celou dobu jsem měla v hlavě dost podezřelých, ale tahle verze mě opravdu nenapadla :-)

jarin58
06.12.2012 4 z 5

Tak tato kniha byla lepší než V ohrožení.

SarahBishop
18.12.2011

Kniha je skvělá jako všechny s Kay. Chudinka Lucy. Miluju tuhle autorku.

Patricia Cornwell
americká, 1956