postrach postrach komentáře u knih

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Souhlasím se všemi,kdo si myslí,že tato kniha,patří k dějově nejslabším.Začátek,mě zklamal.Otec,který je na dceru sám.Puberťačka,která neví,jak dál.Takových případů,je spousta.Ke knize,se vracím po kouskách.Ostatní knihy autorky,jsou mnohem líp napsané.

24.09.2017 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Musela jsem od knihy odejít.Amišská komunita a mrtvý novorozenec.Síla!Tyhle lidi,nikdy v životě,nepochopím.Na 122 straně,se mladá dívka přiznáale k čemu?Je opravdu matka vražedkyně?Zajímá mě,jak to bude dál,jak všechno dopadne?Dala jsem knize,druhou šanci.Čím dál se dostávám,tím víc,mi kniha,připadá zajímavější a nutí více k zamyšlení.Amiši jsou sekta lidí,žijící podle vlastních pravidel.Jsou mezi nimi lháři i vrazi.V závěru knihy,vyjde pravda najevo.

22.09.2017 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Přečetla jsem pár povídek a viděla 1 díl v televizi-Sběratele kostí.Tohle je první kniha,kterou se chystám přečíst.Moc stránek.Přečetla jsem skoro 200 za jedno odpoledne a večer,Prvních pár stránek,nic moc,ale pak síla.Tetování jedem a tunel.Opravdu strašidelné!S napětím,čtu dál.Ve čtvrté části,vyjde najevo,oč od záčátku jde.Všechno,je jinak,než se zdálo.Není jednoduché,knihu a autora,hned pochopit.Je třeba,se zamyslet,pozorně číst a chce to,použít představivost.V posledních dvou částech,vyjde pravda najevo.Pachatelů je víc a všechno je jinak.Skvělí závěr,dobré knihy.

16.09.2017 4 z 5

Setkání s tajemnem 2 Setkání s tajemnem 2 Arnošt Vašíček

Věřte nevěřte po česku!Při četbě prvního dílu,mě mrazilo.Název a podtitul knihy,přesně vystihují obsah.Příběhy,mi připadají reálnější,než v prvním díle,ale nejsou tak strašidelné a duchařské.Doporučuji.

09.09.2017 5 z 5

Strážce duší Strážce duší Arnošt Vašíček

Nejprve jsem přečetla knihy a pak se podívala,na všechny díly seriálu.Obojí,se mi moc líbí.Doporučuji.

09.09.2017 5 z 5

Kniha zloduchů Kniha zloduchů Walt Disney

Krátké pohádky se smutným koncem,určené,hlavně starším dětem.Jsou,opravdu zlodušské a dobře ilustrované.

08.09.2017 5 z 5

Šťastné a veselé Šťastné a veselé James Patterson

Kniha je rozdělená na dvě.První, rozhodně, nepatří k nejlepším a nejsilnějším z této série.O Vánocích zajme Exmanžel-feťák a alkoholik,svou rodinu a nového manžela.Nebyl by to,opět Alex,kdyby se do toho nezapletl.Spíš detektivka.Krátké kapitoly,které se rychle a dobře čtou.Až do 50 strany,pak dojde ke zvratu.Jde do tuhého a Alex,se ocitá v ohrožení života.Vše dobře dopadne a Alex se vrátí zdravý ke své rodině,ale ne na dlouho.Ve druhé knize,naruší Šťastné a veselé Vánoce,návrat Arabské teroristky a fanatičky Hala,která se chystá otrávit,přinejmenším,celé město.Čas běží!Ve třetí knize,zneškodní teroristy.Konec dobrý a Alex,může oslavit s rodinou šťastný Nový rok.

07.09.2017 5 z 5

Případ dávno mrtvých kanonýrů Případ dávno mrtvých kanonýrů Břetislav Hodek

Stará detektivka,kterou jsem vyhrabala,v naší prastaré knihovně.Občas se k ní vrátím,ale,ani jednou,jsem ji nedočetla.Není v ní násilí ani krev.Až na úvod.Staré detektivky,s majorem Kočkou,vysílají v televizi.Líp člověk pochopí o co jde,když případy sleduje,než když je čte.Jsou to detektivky pro pamětníky.

03.09.2017 3 z 5

Sám doma Sám doma Todd Strasser

Filmy i knihy,se mi líbí.Na filmy se dívám často a knihy,jsem přečetla za den.Oddechovky,které pobaví.Śkoda,že není k dostání-DOBRÝ SYNEK.

01.09.2017 5 z 5

Tak nevím.Takovích lidí,jako CHristiane,je spoustu a nepíší o tom knihy.Názorů spoustu.Každý to cítí jinak.Zkusím knihu číst a uvidím.Zatím nehodnotím.Uvod je shrnutí prvního dílu.Dál,kniha navazuje na první díl.CHristiane vypráví dál.Připadá mi,že se neustále,jenom opakuje a vychloubá.Je na sebe pyšná,líbí se ji,že je zavřená.Protože,doopravdy,nedokáže žít,normální život.Nic o něm neví.Mělo zústat,jen u první knihy a filmu.Od feťáků a alkoholiků,je lepší,držet se dál.Nedá se jim důvěřovat.

31.08.2017 3 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Není to její obvyklí styl,ale kniha se mi líbý.Jsem zvědavá,jak se ten příběh,bude rozvíjet a jaký bude závěr.To,co se stane na začátku,otřese celou rodinou a vztahy v základech.Donutí člověka k zamyšlení a otázce,jak moc.znáte sé děti,rodinu,nejbližší?A donutí vás zamyslet se nad sebou a svým životem.V závěru knihy,se čtenář dozví,že je víc možností a že pravdu,nezná nikdo.Chris a obě rodiny,se s tím vším,musí vyrovnat a žít s tím.Dobrý konec.Knihy-Čas odejít a Je to i můj život,doporučuji.Jsem zvědavá na knihy- Vypravěčka a Vlk samotář.

27.08.2017 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Kdo by neznal Babičku od Boženy Němcové,která má několik knižních i filmových zpracování.Pamatuji si ji z dětství,jako povinnou školní četbu.O autorce jsme se taky učili.V knihovně máme snad první a nejstarší vydání Babičky.Po mnoha letech,jsem si ji přečetla znovu.

21.08.2017

Kniha Špekouna Ollieho Kniha Špekouna Ollieho Ed McBain

Tato kniha,je povedená.Ollie Weeks,dodává příběhům štávu a šmrnc.Všude se najde náký hnup nebo vybočuje z řady.Spekoun Ollie Weeks,je skvěle vymyšlená a napsaná postava.Příběhy s Olliem a nepolapitelným padouchem Hluchým,jsou z celé řady,nejlepší a nejzáživnější.

21.08.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

V naší staré knihovně jsem našla tuhle knihu.Z roku 1987.Četla jsem o ní.Myslím,že se podívám i na film.Rozhodla jsem se,přečíst i pokračování knihy..Někdo,si ani nepřizná,svou závislost,nedokáže se sebou něco dělat,nechat si pomoct.Myslí si,že má všechno pod kontrolou nebo všechno vzdává....Autorka o tom vypráví.Drsná realita,drsně napsaný příběh...Spousta dospívajících,se v pubertě mění a chtěj někam patřit a je jen na nich,jak to zvládnou.Drogy a alkohol,konzumuje hodně dětí a žen.Hodně rodičů,nemá na děti čas,tak jim všechno dají,dovolí nebo děcka kradou,.Matka autorky,byla taky taková.Bití,hádky rozvod,znásilnění.....Taky se mi nelíbí,jak ze sebe Christiane dělala Cool.Raději být sama sebou a mít opravdové přátele.Alkohol a drogy jsou svinstvo.Zanecají stopy na celý život.

21.08.2017 4 z 5

Spousta malých darebáků Spousta malých darebáků Evan Hunter (p)

Styl Kojak na dovolené.Oddechovka.

20.08.2017 3 z 5

Setkání s tajemnem Setkání s tajemnem Arnošt Vašíček

Mrazivá,tajemná,pravdivá a skvělá.

19.08.2017 5 z 5

Zajatci Ďáblova chřtánu Zajatci Ďáblova chřtánu Arnošt Vašíček

I mě se kniha moc líbyla,na to že je určena dětem.Koupila jsem si vlastní,abych si ji mohla přečíst,kdykoliv znova.

19.08.2017 5 z 5

Zabít Alexe Crosse Zabít Alexe Crosse James Patterson

Kniha je o politice.stále aktuálním tématu.Náboženský fanatici,unesou prezidentovi děti.Alex se vrací do minulosti.Vzpomíná na psychopatického únosce a vraha.Krátké kapitoly,lehce čtivá kniha.Tak se jeví prvních100 stran,které jsem přečetla najedenkrát.Tato kniha,se mi jeví,jako zatím nejslabší a nejhorší,z celé série.Autor nemůže mít všechny knihy nej...,když jich napíše tolik.Alexe dostihne minulost-zase.Pomsta!Někdo se ho pokusí zabít.Cekala jsem víc....

14.08.2017 4 z 5

Tajemství domu Bordenů Tajemství domu Bordenů Evan Hunter (p)

Hystorický román ve stylu Jane Austenové,Agathy CHristie.....Tak začíná kniha.Prokousat se začátkem, je těžké,stejně,jako prokázat vinu a zjistit,kde je pravda.Začátek mě nechytá,není to můj styl .Zajímá mě příběh vražedkyně a kauza.Od tohoto autora se mi nejvíc líbí detektivky,které autor píše pod pseudonymem Ed Mcbain-série 87.revír.Na 70 straně,jsem skončila a knihu na neurčito odkládám.Nevím,jestli se k ní vrátím.

09.08.2017 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Film jsem viděla snad 30 a knihu četla aspoň 5.Souhlasím s tím,že se tento díl povedl.skvěle napsaná kniha.Harry a jeho přátelé,už dospívají a dobrodružství si nenechají utéct.Zvlášt vánoční prázdniny a souboj na ministerstvu kuzel,jsou skvěle sfilmované a napsaná.Závěr plný napětí a emocí.Plný počet hvězdiček.Super!

04.08.2017 5 z 5