Sám doma

Sám doma https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102957/bmid_sam-doma-TK3-102957.jpg 4 59 16

Jeden den v životě Kevina McCallistra začal hrozně špatně. Nešťastnou náhodou ho jeho rodiče zapomněli doma a odjeli na vánoční svátky do Paříže. Nejdříve si myslel, že za to může on, vždyť se mu splnilo přání být sám. Pomyslel si, že by to mohlo být príma, nikdo ho nebude napomínat, že baští různé laskominy... Jenže v okolí se potloukají zloději. Kevin ví, že je jen na něm, aby svůj domov ubránil. Ale jak to má udělat? Je mu jen sedm roků a je ...SÁM DOMA!!... celý text

Literatura světová Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , Arcadia

Home Alone , 1990

Peta1607
10.02.2023 4 z 5

Dobře napsané, nicméně v části se zloději v domě je film prostě efektivnější :D

zaru0878
23.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha, stejně jako film.

LunaL.
23.10.2021 4 z 5

Mám ráda film, před Vánoci se na něj vždy ráda kouknu. Zaujalo mě, že je i kniha, tak jsem ji zkusila. Zarazilo mě, jak je krátká - takové pohodové čtení na jeden večer - a psaná slovo od slova jako film. Jen pár detailů tam bylo jinak. Úplně se mi film přehrával před očima :) A jak mám film spojený s Vánocemi, tak jsem začala mít vánoční náladu a jdu shánět dárky! :D

Renike
11.06.2021 4 z 5

Film je film :)

Barabora
03.04.2021 3 z 5

Celkem dobrý

kamila5406
28.01.2021 5 z 5

Film je super proto jsem sáhla po knize, už jen proto jsem ji přečetla rychle, za mě je kniha pohodová a Kevina mám ráda je to uličník.

Karnager
15.08.2020 4 z 5

normálně by to byly tři hvězdy ale z lásky k filmu dávám o jednu navíc :) i když tahle kniha film nekopíruje a to je fajn..

perdida
16.07.2020 4 z 5

Mám ráda filmové zpracování, tak jsem se rozhodla přečíst i knižní. Oddechové čtení.

Andrée
16.04.2020 5 z 5

Kevine, ty smrade!

Film je pro mě kulťák, který už tak nějak patří k vánoční atmosféře. I když jsem z naší rodiny asi jediná, komu ten blonďatej kluk neleze na nervy.

Ale zpět ke knize. Teda... je to taková malá, útlá brožurka pro pobavení. Nenáročné, oddychové počteníčko. Očekávat od toho něco víc, by bylo bláhové. Ale i tak je to dosti humorné a pro fanoušky hyperaktivních, nezbedných dětí je to jako stvořené. :)

Market = )
16.12.2019 4 z 5

Hodnotím jako útlou knížku pro děti, ne jako nějakou hodnotnou literární stravu :-). Ač jsem film viděla mnohokrát, přišlo mi, že to nebylo na škodu a jiný pohled na Kevina (byl fakt dost děsnej :-D), všechny ostatní postavy i Kevinovy úvahy byly vlastně docela príma doplnění děje filmu :-).

Nogales
12.12.2018 2 z 5

Kniha se čte hrozně, bohužel.

Olga.S
26.08.2018 5 z 5

Úžasné čteni. Pokud máte rádi film tak hurá na knihu!

evca7271
08.10.2017 5 z 5

Super oddechove cteni

postrach
01.09.2017 5 z 5

Filmy i knihy,se mi líbí.Na filmy se dívám často a knihy,jsem přečetla za den.Oddechovky,které pobaví.Śkoda,že není k dostání-DOBRÝ SYNEK.

Žumpa_chaosu
26.01.2017 3 z 5

Příliš málo Guse Polinskiho!

fionKa
24.01.2012

Jelikož jsem film viděla někdy hooodně dávno nepamatuji si z něj detajly. Ale ta knížka je fakt bezva. Přečtena jedním dechem. Klučina Kevin je fakt pěkný číslo. Hned jak budu moct si pustím film.

Todd Strasser
americká, 1950