Pitbullka Pitbullka komentáře u knih

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Mě Bachmanovky prostě baví, jsou svižný, brutální, překvapivý. A na pár stránkách dostanete naprosto skvělý příběh, který je promyšlený do detailu.

21.03.2022 5 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Rozchodové věty rozhodně pobavily a splnily účel odreagování. Myslím, že knižní vydání je zbytečné a stačí to v Instagramové podobě.

18.03.2022 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Opět autorka ukázala, jak skvěle umí psát a jak umí čtenáře k příběhu připoutat. I když bylo Malibu o malinko slabší než Daisy, bylo to skvělé čtení, takové letní rodinné drama.

12.03.2022 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Já jsem si Hru o dědictví zamilovala. Naprosto skvělý příběh plný zvratů, intrik, hádanek. Oblíbila jsem si i postavy, Avery no a samozřejmě i bratry, bavila mě jejich odlišnost. Doufám, že v češtině vyjde i druhý díl. Je to opravdu pecka!

10.03.2022 5 z 5

Námět skvělý, příběh zpracovaný s takovým asi průměrným počtem klišé. Nejvíc mě bavila postava Gavriela, k ostatním postavám jsem si moc vztah nevytvořila, proto pro mě příběh zůstává průměrem.

07.03.2022 3 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Must read pro všechny fanoušky true crime podcastů. Bylo to dobře napsané, čtení mě bavilo, žádné zbytečné zdržování.

03.03.2022 4 z 5

Rudá tygřice Rudá tygřice Amélie Wen Zhao

Velice povedený druhý díl. Samá akce, intriky, politikaření, zvraty. Rudá tygřice drží stejné tempo jako první díl a bylo to výborné čtení.

02.03.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Tohle bylo veliký překvapení. Obecně mi tvorba autorky příliš nesedí, ale Hlasy v bouři mě bavily. Líbilo se mi to prostředí domu, bylo to akční, čtivé. Těším se na další díl.

27.02.2022 4 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Na Makovou válku jsem se opravdu těšila. Hned jak mi dorazila, tak jsem začala číst. Začátek mě nadchl. Jenže jakmile se Run dostala na akademii, začala pro mě neskutečná nuda a já se do čtení musela nutit. Poslední třetina, kdy vypukne válka byla čtivá, dej měl spád, místy to bylo kruté. Ale i přes to všechno jsem se s knihou 10 dní trápila. Netvrdím, že to bylo špatné, to vůbec ne, ale mě ten příběh prostě nenadchl, jak jsem myslela, že tomu bude.

26.02.2022 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Ten příběh je absolutní dokonalost! Tolik myšlenek a citátů, které skrývá. Nádherný poetický jazyk dodává ještě lepší atmosféru příběhu. Obvykle moc nemusím pomalé příběhy, ale Addie jsem si zamilovala a na konci jsem knížku neskutečně obrečela. Tohle je opravdu knižní láska.

14.02.2022 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tak tohle absolutně ne. Prvních sto stran naprosto o ničem. Autorka během celé knihy chrlí náhodné informace o fungování světa či postavách, aniž by to mělo nějaký řád či smysl. Bryce byla nesympatická a ten zvrat v jejím případě se dal očekávat. A pak Hunt. To jiskření mezi nimi mi přišlo hrozně laciný. Samozřejmě všichni dokonalí, svalnatí, úžasní a neohrožení. A ten závěr? Proboha, kvůli tomuhle jsem trpěla 700 stran? No to děkuji pěkně. A ještě, ani tady nechybělo slovo druh nebo družka, který nenávidím už ze série Dvorů. Takže abych to shrnula, pro mě úplná ztráta času.

12.02.2022 2 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Některé povídky skvělé, jiné slabší. Různá témata a ne všechny hororové, i tak ale byly zajímavé.

10.02.2022 4 z 5

Rok čarodějnic Rok čarodějnic Alexis Henderson

Ajajaj, tady to byl problém. Příběh ní moc nesedl, čekala jsem to celé takové temnější a bylo tam celkem dost náboženství. Mě příběh neoslovil a knížku určitě pošlu dál.

01.02.2022 2 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Zajímavý námět. Mně se bohužel moc dobře nečetli, na můj vkus příliš různých vědeckých popisů, které mi bránily se začíst.

01.02.2022 3 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Bylo to čtivé, jen mi to přišlo dost inspirované Shadowhunters od Cassandry Clare. Tudíž mi příběh ničím nedokázal vyrazit dech nebo mě nějak výrazněji překvapit.

01.02.2022 3 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Příběh má fajn atmosféru, čte se dobře. Jenže já v knize postrádala něco víc, co by mě nějak víc k příběhu připoutalo.

31.01.2022 3 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Příjemná duchařina, ale někdy to bylo šíleně zdlouhavé.

16.01.2022 4 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Čtení této knížky bylo peklo. Hlavní hrdinka nesympatická, měla dost problémů sama se sebou a pro mě byla zralá spíš na terapii než vztah. Humor v knize mi vůbec neseděl. Na příběh jsem se těšila, ale tohle mi vůbec nesedlo a knížka poputuje o dům dál.

15.01.2022 2 z 5

Tunel kostí Tunel kostí Victoria Schwab

Druhý díl s Cassidy a Jacobem mě opět bavil. Prostředí Paříže bylo zajímavé a skvěle se do příběhu hodilo. Sice nejsem zrovna cílovka, ale byla to fajn oddechovka.

15.01.2022 4 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Neskutečně čtivý a silný příběh. Mat byl láska na první řádek a takovýho chlapa by brala asi každá. Jen mi občas vadilo chování Lilky. Doufám, že další díly série vyjdou i v češtině.

14.01.2022 4 z 5