Pitbullka

9. listopad9. listopadColleen Hoover

Je to prostě Colleen, takže pro mě záruka kvality a pláče. Nejinak tomu bylo i v této knize. Krásný, dojemný příběh, pobrečela jsem si a už teď se těším, jakým dalším příběhem mě Colleen zničí příště. Někteří knize vyčítají, že popisuje vždy pouze jeden den v roce, ale mně tohle přišlo hodně originální a dobře zpracované.

28. listopadu

Rudá zemRudá zemAdam Nevill

Čtivé, dobrý námět a místy opravdu znepokojivé a nechutné. Konec bych čekala trošku drsnější.

27. listopadu

Děti nade všeDěti nade všeDelphine de Vigan

3,5⭐
Námět knihy je opět skvělý, ale to je už takový autorčin standard. Bohužel rozuzlení hlavní zápletky mi přišlo hrozně jednoduché. Delphine umí popisovat mezilidské vztahy a její knihy nejsou nijak veselé a ani Děti nade vše v tomto nejsou výjimkou. Přijde mi však, že by autorka měla zůstat u románů, jelikož i když má příběh pouze thrillerové prvky, je vidět, že si v tomto žánru není tak jistá a na příběhu to bylo vidět.

26. listopadu

Všechny barvy duhyVšechny barvy duhy* antologie

Ve výsledku mě kniha dost překvapila, bála jsem se, že všechno budou jen takové sluníčkové zamilované povídky, ale tomu tak nebylo. Někteří autoři se nebáli otevřít vážnější témata a musím říct, že to knize velice prospělo. Každá povídka je jiná, ale většina je jich je opravdu vydařená a zajímavá.

07. listopadu

Zachraň seZachraň seMona Kasten

První díl sice nebyl kdo ví co, ale bylo to fajn čtení. Ale druhý díl Zachraň se? Pardon, ale aby knížka měla 300 stran a z toho se něco reálné dělo asi na 50 stranách, to je žalostně málo. Neustálé opakování slov maminka a tatínek mě dohánělo k šílenství. Tento díl mě tak otrávil, že nevím, jestli budu v sérii vůbec pokračovat.

06. listopadu

Pečeme s KafkouPečeme s KafkouTom Gauld

Ehm, tak tohle spíš ne. Většina stripů mě bohužel nějak nepobavila.

05. listopadu

Zatímco hudba hrálaZatímco hudba hrálaNathaniel Lande

Nádherný příběh z druhé světové války odehrávající se z velké části v Terezíně. Autor píše dost poeticky, ale neskutečně čtivě. Čtení jsem si užila a na konci jsem měla slzy v očích.

04. listopadu

MrchožroutMrchožroutJack Heath

Čtivé, ale takové, že ničím extra nepřekvapí. Navíc Timothy mi nebyl sympatický, takže mě to nenutilo číst dál. Za mě byl třeba Dexter mnohem lepší.

04. listopadu

ZvonZvonNeal Shusterman

Zvon pro mě byla jednou z nejvíce očekávaných knih roku a stala se také největším zklamáním. Podotýkám, že první dva díly série jsem si zamilovala, ale Zvon jako by snad psal někdo jiný. Přehršel postav, ke kterým jsem neměla stav, místy nelogické věci, Rowan s Citrou úplně v pozadí. Proti LGBT nic nemám, ale je to opravdu nutné cpát všude? První dva díly byly nabité akcí a tady se něco začlo dít víceméně až v poslední třetině.

03. listopadu

SpolečníciSpolečníciKatie M. Flynn

Kniha mi nesedla od samého začátku, neustále zmatené přeskakování. Nápad dobrý, zpracování bohužel ne.

02. listopadu

TajemstvíTajemstvíAnna Todd

Já vím, že to není nic převratného, ale nemůžu si pomoct. Mě tahle série prostě baví. Hardin je občas idiot, ale zároveň jsou pak scény, kdy se neubráním úsměvu. Když chci nějaké odpočinkové romantické čtení, After mi dá přesně to, očekávám. A ten zvrat na konci? To jsem nečekala.

01. listopadu

Osamělost prvočíselOsamělost prvočíselPaolo Giordano

Je to poměrně těžký a smutný příběh. Ale dokáže vás neskutečně vztáhnout do děje. Osamělost prvočísel mě dost překvapila, v dobrém slova smyslu. Určitě se ke knize ještě někdy vrátím.

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruSarah J. Maas

Tohle bylo hrozně slabé zakončení. Neohrožená Feyre, která si to všechno šéfovala sama a všechno bylo podle ní. Rhys byl stále super, ale stal se z něj takový ochočený mazlíček. A Tamlin prostě jen takový trumbera, co vzal věci, tak jak jsou. Já od toho teda čekala víc.

KořistKořistDarcy Coates

Já si nemůžu pomoct, ale mně knihy od Darcy prostě moc nebaví. Vždycky se tomu snažím dát šanci, ale pro mě je to prostě průměrný. Mám ráda, když příběh umí překvapit. Ale tady se to prostě neděje. Takovej survival z lesů, kterej neurazí, ale ani vyloženě nenadchne.

NespútanáNespútanáGlennon Doyle

Bylo to skvělé čtení, kniha vas donutí si položit spoustu otázek. Také se mi líbila tematická různorodost. Některé pasáže jsem si zvýraznila, protože mě opravdu zasáhly. Jednu hvězdičku v hodnocení strhávám za druhou polovinu knihy, která mi už přišla trošku slabší.

Kouzla rodu ThornůKouzla rodu ThornůMargaret Rogerson

3,5⭐
Námět příběhu byl skvělý, grimoáry, hromady knih, které si žijí vlastním životem a můžou vám sakra ublížit. Do toho magie, milostná linka, která je hned jasná, ale příjemná. To všechno bylo fajn. Jenže mně se do knihy nešlo pořádně začíst. Něco mi tam vadilo. Určitě by si příběh zasloužil zkrátit. Možná pokud nemáte YA fantasy moc načteno, budete spokojeni, ale na mě Kouzla rodu Thornů bohužel příliš nezafungovaly.

Co když se utopímeCo když se utopímeSarah Sprinz

Laurie byla chvilkami dost na pěst, ale jinak se mi příběh líbil. Ale Sámova postava mi byla dost sympatická a konec byl nádherný a dost emotivní.

UpálenéUpálenéC. J. Tudor

4,5⭐
Začátek knížky nebyl zrovna nejslibnější, ale tady se vyplatilo vydržet. Protože se pak začly objevovat nejrůznější tajemství postav a byla to fakt jízda. Konec byl skvěle zakončený, vše do sebe zapadlo. Upálené jsou pro mě zatím nejlepší knížka autorky. Jediné, co mi vadilo, tak některé vulgarismy a to, jak farářka neustále klela, toho bylo někdy už moc.

Zrádné mlhyZrádné mlhyKatherine Arden

Dobrý příběh, skvělá atmosféra. Vlastně mě ta atmosféra dost překvapila s ohledem na to, že jsou Zrádné mlhy příběh pro děti. Konec byl na mě trošku uspěchaný, ale jinak povedené a jsem zvědavá na pokračování. Ollie byla moc sympatická postava.

NavždyckyNavždycky. Nofreeusernames (pseudonym)

Začnu klady knížky, první z nich je rozhodně to, že se příběh neskutečně rychle čte. Další vidím v grafickém zpracování, to bylo vydařené, stejně jako ozvláštnění příběhu screeny z chatů. Ale tím to končí. Hlavní hrdinka je pro mě prototyp toho, jak se rozhodně nikdy a k nikomu nechovat. Snaží se být tak moc cool, až to působí jako zoufalé volání o pomoc. Různé polokulturní odkazy by byly fajn, ale tady jich bylo už tolik, že to absolutně po pár stranách přestalo mít to kouzlo, které to mít mělo.

TrulyTrulyA. Reed (pseudonym)

Četlo se to rychle, ale tím ty plusy příběhu končí. Strašně moc prvoplánové, laciné, hlavní dívčí postavy se chovaly naprosto na facku a byly nesympatické. Dialogy postav mě taky moc nebavily. Bohužel, tohle ne. Mám ráda romantické knížky, které jsou psané s nějakou grácií, tahle to bohužel nebyla.

Opravdové zločinyOpravdové zločinyLucie Bechynková

Pokud máte naposlouchané epizody podcastu, tak vás kniha ničím extra neohromí. Ale mě to ve výsledku bavilo, stručné, jasné shrnutí zásadních případů. Styl psaní byl stručný, ale čtivý. Rozhovory na konci byly taky zajímavé. Jen bych ocenila víc obrazových příloh.

Z krve a popelaZ krve a popelaJennifer L. Armentrout

Můžu dostat okamžitě pokračování?
Když se prokoušete trošku pomalejším rozjezdem, chytne vás to a nebudete moci přestat. Od začátku mě naprosto fascinoval Hawkey, to byla skvělá postava. Jsem zvědavá, co přinese druhý díl.
Jednu hvězdičku dávám dolů za Poppy, ta mě moc nebavila, buď nejvíc naivní nebo nejvíc neohrožená, tady by to chtělo trošku balanc. Ale jinak super. Inspirace autorky tvorbou Maasové je zde více než patrná.

TesákyTesákySarah Andersen

Milý a úsměvný komiks, který zachycuje vztah mezi upírkou a vlkodlakem a také každodenní strasti.

Dneska jsem vyšla z domu!Dneska jsem vyšla z domu!Cassandra Calin

Skvělý, v tolika situacích jsem se našla a poznala. Líbilo se mi, že je to zaměřené i na čtenářky, kterým už není dávno náct a přesto jim má komiks co říct.

Přízraky nociPřízraky nociKateřina Ševčíková

Na prvotinu velice vydařený příběh. Líbily se mi postavy, příběh měl spád, romantika v rozumné míře a konec čtenáře ujistí v tom, že se autorka s ničím a nikým nepáře. Mně jen chybělo trošku víc informací o Dragovitovi a uvítala bych více pasáží s Morenou. Jinak super čtení.

Nové začátkyNové začátkyLilly Lucas

Autorka píše skvělým, poutavým stylem. Sedly mi postavy i příběh jako takový. Klišé v rozumné míře a prostě skvělý oddech. Jsem zvědavá na další díl.

NalezenecNalezenecStacey Halls

Moc hezký příběh, kde je skvěle popsána atmosféra viktoriánského Londýna. Autorka píše hodně popisným jazykem, i přes to se kniha četla velice dobře.

V zajetí klamuV zajetí klamuSuzy K. Quinn

Napínavé, konec jsem vůbec neodhadla. Jednu hvězdičku v hodnocení strhávám za linku se sociální pracovnicí, která mě moc nebavila.

ŽhářkaŽhářkaStephen King

Charlie byla skvělá. Na Kinga mi to přišlo dost citově zabarvené, ale byla to zajímavá jednohubka.