Pitbullka

Přečtené 546Cizí dluh
05. prosinec 2021
Cizí dluh 2021, Kinga Litkowiec

Příběh je opravdu čtivý, ale jinak, no, neurazí, nenadchne. Liam mi přišel chováním naprostý idiot, který ze sebe dělal zbytečně velkého drsňáka. A pozice naprosto odevzdané Jess na mě taky nějak nefungovala.


Náhrdelník
prosinec 2021 (03.-05.)
Náhrdelník 2022, Matt Witten


Mimoňka
03. prosinec 2021
Mimoňka 2021, Sarah Andersen

Takovej relax na pár minut, ale tenhle díl mě dost zklamal, předchozí byly o dost lepší a vtipnější.


Později
prosinec 2021 (02.-03.)
Později 2021, Stephen King

Později mi neskutečně sedlo. Skvělá duchařina, Jamie mi byl moc sympatický. Konec se mi líbil, to rodinné rozuzlení jsem vůbec nečekala. Za mě velká spokojenost.


Odpočítávač
listopad - prosinec 2021
Odpočítávač 2022, Amy Suiter Clarke


9. listopad
listopad 2021 (27.-28.)
9. listopad 2021, Colleen Hoover

Je to prostě Colleen, takže pro mě záruka kvality a pláče. Nejinak tomu bylo i v této knize. Krásný, dojemný příběh, pobrečela jsem si a už teď se těším, jakým dalším příběhem mě Colleen zničí příště. Někteří knize vyčítají, že popisuje vždy pouze jeden den v roce, ale mně tohle přišlo hodně originální a dobře zpracované.


Rudá zem
listopad 2021 (26.-27.)
Rudá zem 2021, Adam Nevill

Čtivé, dobrý námět a místy opravdu znepokojivé a nechutné. Konec bych čekala trošku drsnější.


Děti nade vše
listopad 2021 (20.-26.)
Děti nade vše 2021, Delphine de Vigan

3,5⭐ Námět knihy je opět skvělý, ale to je už takový autorčin standard. Bohužel rozuzlení hlavní zápletky mi přišlo hrozně jednoduché. Delphine umí popisovat mezilidské vztahy a její knihy nejsou nijak veselé a ani Děti nade vše v tomto nejsou výjimkou. Přijde mi však, že by autorka měla zůstat u románů, jelikož i když má příběh pouze thrillerové prvky, je vidět, že si v tomto žánru není tak jistá a na příběhu to bylo vidět.


Všechny barvy duhy
listopad 2021 (06.-07.)
Všechny barvy duhy 2021, * antologie

Ve výsledku mě kniha dost překvapila, bála jsem se, že všechno budou jen takové sluníčkové zamilované povídky, ale tomu tak nebylo. Někteří autoři se nebáli otevřít vážnější témata a musím říct, že to knize velice prospělo. Každá povídka je jiná, ale většina je jich je opravdu vydařená a zajímavá.


Zachraň se
listopad 2021 (04.-06.)
Zachraň se 2021, Mona Kasten

První díl sice nebyl kdo ví co, ale bylo to fajn čtení. Ale druhý díl Zachraň se? Pardon, ale aby knížka měla 300 stran a z toho se něco reálné dělo asi na 50 stranách, to je žalostně málo. Neustálé opakování slov maminka a tatínek mě dohánělo k šílenství. Tento díl mě tak otrávil, že nevím, jestli budu v sérii vůbec pokračovat.


Pečeme s Kafkou
05. listopad 2021
Pečeme s Kafkou 2018, Tom Gauld

Ehm, tak tohle spíš ne. Většina stripů mě bohužel nějak nepobavila.


Mrchožrout
listopad 2021 (03.-04.)
Mrchožrout 2019, Jack Heath

Čtivé, ale takové, že ničím extra nepřekvapí. Navíc Timothy mi nebyl sympatický, takže mě to nenutilo číst dál. Za mě byl třeba Dexter mnohem lepší.


Zvon
listopad 2021 (02.-03.)
Zvon 2021, Neal Shusterman

Zvon pro mě byla jednou z nejvíce očekávaných knih roku a stala se také největším zklamáním. Podotýkám, že první dva díly série jsem si zamilovala, ale Zvon jako by snad psal někdo jiný. Přehršel postav, ke kterým jsem neměla stav, místy nelogické věci, Rowan s Citrou úplně v pozadí. Proti LGBT nic nemám, ale je to opravdu nutné cpát všude? První dva díly byly nabité akcí a tady se něco začlo dít víceméně až v poslední třetině.


Společníci
listopad 2021 (01.-02.)
Společníci 2021, Katie M. Flynn

Kniha mi nesedla od samého začátku, neustále zmatené přeskakování. Nápad dobrý, zpracování bohužel ne.


Tajemství
říjen - listopad 2021
Tajemství 2016, Anna Todd

Já vím, že to není nic převratného, ale nemůžu si pomoct. Mě tahle série prostě baví. Hardin je občas idiot, ale zároveň jsou pak scény, kdy se neubráním úsměvu. Když chci nějaké odpočinkové romantické čtení, After mi dá přesně to, očekávám. A ten zvrat na konci? To jsem nečekala.


Osamělost prvočísel
říjen 2021 (30.-31.)
Osamělost prvočísel 2009, Paolo Giordano

Je to poměrně těžký a smutný příběh. Ale dokáže vás neskutečně vztáhnout do děje. Osamělost prvočísel mě dost překvapila, v dobrém slova smyslu. Určitě se ke knize ještě někdy vrátím.


Dvůr křídel a zmaru
říjen 2021 (29.-30.)
Dvůr křídel a zmaru 2018, Sarah J. Maas

Tohle bylo hrozně slabé zakončení. Neohrožená Feyre, která si to všechno šéfovala sama a všechno bylo podle ní. Rhys byl stále super, ale stal se z něj takový ochočený mazlíček. A Tamlin prostě jen takový trumbera, co vzal věci, tak jak jsou. Já od toho teda čekala víc.


Kořist
říjen 2021 (26.-29.)
Kořist 2021, Darcy Coates

Já si nemůžu pomoct, ale mně knihy od Darcy prostě moc nebaví. Vždycky se tomu snažím dát šanci, ale pro mě je to prostě průměrný. Mám ráda, když příběh umí překvapit. Ale tady se to prostě neděje. Takovej survival z lesů, kterej neurazí, ale ani vyloženě nenadchne.


Nespútaná
říjen 2021 (27.-29.)
Nespútaná 2020, Glennon Doyle

Bylo to skvělé čtení, kniha vas donutí si položit spoustu otázek. Také se mi líbila tematická různorodost. Některé pasáže jsem si zvýraznila, protože mě opravdu zasáhly. Jednu hvězdičku v hodnocení strhávám za druhou polovinu knihy, která mi už přišla trošku slabší.


Kouzla rodu Thornů
říjen 2021 (25.-26.)
Kouzla rodu Thornů 2021, Margaret Rogerson

3,5⭐ Námět příběhu byl skvělý, grimoáry, hromady knih, které si žijí vlastním životem a můžou vám sakra ublížit. Do toho magie, milostná linka, která je hned jasná, ale příjemná. To všechno bylo fajn. Jenže mně se do knihy nešlo pořádně začíst. Něco mi tam vadilo. Určitě by si příběh zasloužil zkrátit. Možná pokud nemáte YA fantasy moc načteno, budete spokojeni, ale na mě Kouzla rodu Thornů bohužel příliš nezafungovaly.


Co když se utopíme
říjen 2021 (21.-25.)
Co když se utopíme 2021, Sarah Sprinz

Laurie byla chvilkami dost na pěst, ale jinak se mi příběh líbil. Ale Sámova postava mi byla dost sympatická a konec byl nádherný a dost emotivní.


Upálené
říjen 2021 (23.-25.)
Upálené 2021, C. J. Tudor

4,5⭐ Začátek knížky nebyl zrovna nejslibnější, ale tady se vyplatilo vydržet. Protože se pak začly objevovat nejrůznější tajemství postav a byla to fakt jízda. Konec byl skvěle zakončený, vše do sebe zapadlo. Upálené jsou pro mě zatím nejlepší knížka autorky. Jediné, co mi vadilo, tak některé vulgarismy a to, jak farářka neustále klela, toho bylo někdy už moc.


Zatímco hudba hrála
říjen 2021 (21.-22.)
Zatímco hudba hrála 2021, Nathaniel Lande

Nádherný příběh z druhé světové války odehrávající se z velké části v Terezíně. Autor píše dost poeticky, ale neskutečně čtivě. Čtení jsem si užila a na konci jsem měla slzy v očích.


Zrádné mlhy
říjen 2021 (17.-21.)
Zrádné mlhy 2021, Katherine Arden

Dobrý příběh, skvělá atmosféra. Vlastně mě ta atmosféra dost překvapila s ohledem na to, že jsou Zrádné mlhy příběh pro děti. Konec byl na mě trošku uspěchaný, ale jinak povedené a jsem zvědavá na pokračování. Ollie byla moc sympatická postava.


Navždycky
16. říjen 2021
Navždycky 2020, . Nofreeusernames (pseudonym)

Začnu klady knížky, první z nich je rozhodně to, že se příběh neskutečně rychle čte. Další vidím v grafickém zpracování, to bylo vydařené, stejně jako ozvláštnění příběhu screeny z chatů. Ale tím to končí. Hlavní hrdinka je pro mě prototyp toho, jak se rozhodně nikdy a k nikomu nechovat. Snaží se být tak moc cool, až to působí jako zoufalé volání o pomoc. Různé polokulturní odkazy by byly fajn, ale tady jich bylo už tolik, že to absolutně po pár stranách přestalo mít to kouzlo, které to mít mělo.


Truly
říjen 2021 (15.-16.)
Truly 2021, A. Reed (pseudonym)

Četlo se to rychle, ale tím ty plusy příběhu končí. Strašně moc prvoplánové, laciné, hlavní dívčí postavy se chovaly naprosto na facku a byly nesympatické. Dialogy postav mě taky moc nebavily. Bohužel, tohle ne. Mám ráda romantické knížky, které jsou psané s nějakou grácií, tahle to bohužel nebyla.


Opravdové zločiny
říjen 2021 (15.-16.)
Opravdové zločiny 2021, Lucie Bechynková

Pokud máte naposlouchané epizody podcastu, tak vás kniha ničím extra neohromí. Ale mě to ve výsledku bavilo, stručné, jasné shrnutí zásadních případů. Styl psaní byl stručný, ale čtivý. Rozhovory na konci byly taky zajímavé. Jen bych ocenila víc obrazových příloh.


Z krve a popela
říjen 2021 (12.-15.)
Z krve a popela 2021, Jennifer L. Armentrout

Můžu dostat okamžitě pokračování? Když se prokoušete trošku pomalejším rozjezdem, chytne vás to a nebudete moci přestat. Od začátku mě naprosto fascinoval Hawkey, to byla skvělá postava. Jsem zvědavá, co přinese druhý díl. Jednu hvězdičku dávám dolů za Poppy, ta mě moc nebavila, buď nejvíc naivní nebo nejvíc neohrožená, tady by to chtělo trošku balanc. Ale jinak super. Inspirace autorky tvorbou Maasové je zde více než patrná.


Tesáky
13. říjen 2021
Tesáky 2021, Sarah Andersen

Milý a úsměvný komiks, který zachycuje vztah mezi upírkou a vlkodlakem a také každodenní strasti.


Dneska jsem vyšla z domu!
říjen 2021 (12.-13.)
Dneska jsem vyšla z domu! 2020, Cassandra Calin

Skvělý, v tolika situacích jsem se našla a poznala. Líbilo se mi, že je to zaměřené i na čtenářky, kterým už není dávno náct a přesto jim má komiks co říct.


Přízraky noci
říjen 2021 (09.-12.)
Přízraky noci 2021, Kateřina Ševčíková

Na prvotinu velice vydařený příběh. Líbily se mi postavy, příběh měl spád, romantika v rozumné míře a konec čtenáře ujistí v tom, že se autorka s ničím a nikým nepáře. Mně jen chybělo trošku víc informací o Dragovitovi a uvítala bych více pasáží s Morenou. Jinak super čtení.


Nové začátky
říjen 2021 (07.-09.)
Nové začátky 2021, Lilly Lucas

Autorka píše skvělým, poutavým stylem. Sedly mi postavy i příběh jako takový. Klišé v rozumné míře a prostě skvělý oddech. Jsem zvědavá na další díl.


Nalezenec
říjen 2021 (07.-09.)
Nalezenec 2021, Stacey Halls

Moc hezký příběh, kde je skvěle popsána atmosféra viktoriánského Londýna. Autorka píše hodně popisným jazykem, i přes to se kniha četla velice dobře.


V zajetí klamu
září - říjen 2021
V zajetí klamu 2020, Suzy K. Quinn

Napínavé, konec jsem vůbec neodhadla. Jednu hvězdičku v hodnocení strhávám za linku se sociální pracovnicí, která mě moc nebavila.


Žhářka
říjen 2021 (02.-03.)
Žhářka 1998, Stephen King

Charlie byla skvělá. Na Kinga mi to přišlo dost citově zabarvené, ale byla to zajímavá jednohubka.


Slušní lidé
září - říjen 2021
Slušní lidé 2021, J. Delaney (pseudonym)

Skvělé čtení, knihu jsem přečetla za jediný den. Napínavé, krátké kapitoly. Zápletka zajímavá, postavy mě taky bavily.


Chlapec, krtek, liška a kůň
září 2021 (14.-15.)
Chlapec, krtek, liška a kůň 2021, Charlie Mackesy

Hezké zpracování, ale mě ten příběh z bot zrovna nevystřelil. Bylo to milé, ale na můj vkus se to mnohdy snažilo být až příliš sofistikované, zbytečně.


Christina
srpen - září 2021
Christina 2010, Stephen King

Skvělá záležitost! Na začátku jsem si říkala, čím mě tak může zaujmout příběh o autu, jenže King to opět dokázal. Christina mě opravdu bavila.


Celou tu dobu
srpen - září 2021
Celou tu dobu 2021, Rachael Lippincott

Příběh byl dobře napsaný a příjemně se četl. Jenže já bohužel očekávala něco, jako Pět kroků od sebe, které mě naprosto dostaly. Tady byly některé části repetitivní a autorky jakoby čtenáři nedovolily se dostat tak blízko k postavám. Za mě tohle moc nefungovalo a zůstávám s hodnocením na půl cesty.


Duchové rodiny Folcroftů
srpen 2021 (23.-31.)
Duchové rodiny Folcroftů 2020, Darcy Coates

Nemám nic proti krátkým knihám, naopak, ale musí být dobře napsané. A tohle bohužel dobře napsané nebylo. Autorka na začátku vybudovala dobrou atmosféru, ale pak absolutně nevěděla,jak s ní naložit a jak to celé uzavřít, takže byl konec zmatený, uspěchaný a zbytečný. S hororem tato kniha má opravdu pramálo společného.


1 ...