Ve skrytu stínů

On nemá minulost. Ona zase budoucnost. Do příběhů Půlnoční kroniky vnese čtenáře 449 uniklých duší. 449 dní na to, aby se vrátily zpět do podsvětí. Roxy ví, že její mise je v podstatě nesplnitelná. Proto se jí ani trochu nezamlouvá, že k tomu všemu musí ještě dělat chůvu záhadnému Shawovi, který byl dříve posedlý duchem a od té doby nemá jedinou vzpomínku na vlastní minulost. Důvodem její neochoty je však především vzájemná přitažlivost, jež zesiluje každým dalším okamžikem, který spolu stráví. Tato skutečnost není jen nebezpečná pro Roxyino srdce, ale může ohrozit i její život…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475071/big_ve-skrytu-stinu-LMj-475071.png 3.464

Půlnoční kroniky 1.

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , Red

Schattenblick, 2020

Kniha Ve skrytu stínů

Atara16

První fantasy co jsem četla a těším se na další díly.

zuzak82

(+ SPOILER) Tato knížka je první díl zamýšlené série o šesti dílech. Ve psaní se střídají Bianca Iosivoni (u nás vydaná série Hailee a Chase) a Laura Kneidl (u nás vydána série Nedotýkej se mě nebo nová série Někdo). Od obou jsem četla výše uvedené knihy, které spadají do romantických dramat a přišly mi spíše průměrné. Takže jsem byla zvědavá, jak bude tato nová společná série vypadat.

Bohužel za mě rozjezd zcela průměrný. V základním tématu to připomíná sérii Cassandry Clare - máme tu partu lovců démonů ze současného Londýna. Ale rovněž je tu něco nového. Roxy na jedné akci vyžene démona z cizího kluka (mladého muže) a zachrání jeho život. Bohužel následkem všeho si dotyčný kluk nic nepamatuje, takže si začne říkat Shaw a zůstane na základně lovců, než si na něco vzpomene. Šéf londýnské pobočky pověří Roxy, aby na něj dohlédla. Ta má však svých starostí dost, protože musí likvidovat duchy, které omylem vypustila zpět do světa. Shaw se mezitím snaží zjistit kým je a zároveň postupem času začne trénovat na lovce. Seznámíme se dále s Finnem, který je lovecký parťákem Roxy, šéfem londýnské pobočky lovců, dalšími lovci a členy týmu.

Kniha je psaná z pohledu Roxy a Shawa. Vztah mezi těmito dvěma a postavu Shawa považuji za největší klad knihy. Především mě bavili části z jeho pohledu. Bohužel děj je celkově vyprávěn pomalu, skoro nic se tam neděje a když už je nějaká akce, tak mi nepřišla moc zajímavě napsaná. Jak již někdo psal níže, spoustu myšlenek a popisů události se zbytečně opakuje. Vše se trochu rozjelo a zlepšilo, jakmile se objevila na scéně jedna postava z minulosti Roxy a lovci byli nucení odjet do Paříže.

Další díl si přečtu, abych zjistila, co se odhalí z minulosti Shawa. Ale ta představa, že tato série má mít 6 dílu, mě už nyní trochu odrazuje.

karolina7182

Celý příběh se nesl v pomalejším tempu a bylo to spíše seznámení se světem a postavami. Jsou tu mýtické bytosti, se kterými bojují lovci. Akce sice bylo v průběhu celé knihy dost, ale tak nějak mi připadalo, že se opakovalo pořád to samé dokola. Závěrečný boj mě moc nebavil. Ale jelikož je to teprve začátek šestidílné série, nemůžu být zase tak kritická.

Hlavní hrdinka Roxy si nebrala servítky, bojovala, snažila se, byla vtipná, sarkastická. Nejvíc mě bavila postava Shawa. Dokázal se pěkně začlenit do života, i když si nic nepamatoval. Máme tu velké množství vedlejších postav, proto oceňuji, že se vzadu v knize nachází rejstřík se všemi postavami, jejich věkem, speciálními schopnostmi a zařazením.

Pro mě to bylo příjemné oddechové čtení s nádechem nadpřirozena. Autorky romantických knih se s fantasy světem popasovaly vcelku dobře. Celkový systém lovecké hierarchie je dobře propracovaný. Knížka má uzavřený konec, který je otevřený pro další díly.

Damonka12

3,5 kniha byla super, ale přišla mi spíše jako takový prolog do celé série, tak uvidíme jaké budou další díly. Snad už se děj i romantická linka trochu rozjedou.

18LenkA12
31.12.2021

Prvních 40 stran se mi strašně táhlo, ale zbytek byl velice čtivý. Kniha plná napětí, zvratů a dobrodružství. Už teď se těším na další pokračování a doufám, že autorky budou pokračovat ve stejném tempu v dalších dílech.

ivetapl
21.12.2021

Má první fantasy kniha. A musím říct, že se mi líbila! Ovšem nejsem náročný čtenář, co se tohoto žánru týče. Psala jsem si s pár holkama a měli trošku problém s cca 100 stránkami, některé i dál.
Ale za mě, jakožto tímto žánrem poprvé políbená jsem spokojená a zvědavá na další díly!

V knize je boží playlist! Hned na začátku. Co se mi líbilo, tak na konci knihy je Glosář a popis osob. To je fakt skvělé, ale hodilo by se to na začátek knihy.

Co se týče děje a tohoto ,,světa". Moc se mi to líbilo. Měla jsem v jednu chvíli stažené půlky. V tu chvilku se vzbudil Daneček a já tam pro něj vůbec nechtěla jít, protože jsem se bála, aby na mě nevyskočil Pontianak. Ale můžu říct, že jsem žrala každou stránku. Možná mě trošku mrzí, že tam nebylo více romantických chvil. Ale i to oťukávání Roxy a Shawa bylo krásné.
Všechny postavy, samozřejmě ty co jsou na straně dobra jsem si oblíbila. Strašidla a duchy úplně nemusím, protože jsem prostě posera už odmalička.
Ale jak jsem psala výše. Já za sebe knihu doporučuji i pro někoho, kdo chce s fantasy začít, třeba tak jako já.

Mousiiinka88
13.12.2021

(+ SPOILER) Na Půlnoční kroniky jsem se jako milovník fantazy hrozně těšila a byla jsem zvědavá, jak se s fantazy žánrem autorky romantických ság poperou. Na začátku jsem byla příjemně překvapená a říkala si, že to bude super. Sedlo mi to a já chtěla číst dál. Bylo to čtivé a ze začátku jsem se usmívala jako měsíček na hnoji. Hrozně mi ale svět připomínal lovce stínu od Cassandry Clare, neříkejte mi, že jim nebyl tento svět inspirován, protože prostě podle mě tím rozhodně inspirován byl!
Hlavní hrdinka byla, alespoň na začátku děvče podle mého gusta - nebrala si servítky, bojovala, snažila se, byla vtipná, sarkastická, svá a milovala jídlo. A co si budeme vykládat, osud k ní nebyl moc přívětivý. Postupně se na povrchu objevovaly detaily jejího prokletí a života.
Ovšem jak jsem četla dál, začínal se děj tak trochu táhnout, jako na lízátko nalepena včela, co se snaží uniknout. Za mě to bylo zbytečně dlouhé a nafouklé. Šlo poznat, že série bude mít ještě dost dalších dílů, a celkově mi to kazilo zážitek ze čtení.
Moc jsem taky nevěřila zamilovanosti mezi dvěma z hlavních postav. Nevím proč, já jim to tak nějak asi nežrala. Roxy jsem viděla prostě se svým bojovým parťákem
Co se týče bojových scén na konci knihy, hmmm, jak to říct, jooo byla nebo aspoň měla být vrcholem knihy, ale tak nějak to tak vůbec nepůsobilo. Chybělo mi tam napětí a bojovnost. Za mě to působilo téměř lazoplazo což u velké bitky rozhodně nechcete.

Sérii rozhodně dám šanci u dalších dílů, ale zatím je to rozhodně takový průměr - neurazí ale taky nenadchne. Takže dávám takové dost slabé 3⭐/5.

veronika3878
05.12.2021

Zdlouhavé, rozvleklé, a dokola stále to samé. Jím, trénuji, jdu zabít příšeru, musím si odpočinout, ale neodpočinu si, jím, trénuji... a stále dokola si kladu ty samé otázky. A romantická linka mě vysloveně vytáčela - asi jsem až moc velký cynik. Chtěla jsem si to přečíst ze zvědavosti, ale dalším dílům se nejspíš vyhnu.
Nejsympatičtější mi byl rozhodně Kevin.