Ve skrytu stínů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

On nemá minulost. Ona zase budoucnost. Do příběhů Půlnoční kroniky vnese čtenáře 449 uniklých duší. 449 dní na to, aby se vrátily zpět do podsvětí. Roxy ví, že její mise je v podstatě nesplnitelná. Proto se jí ani trochu nezamlouvá, že k tomu všemu musí ještě dělat chůvu záhadnému Shawovi, který byl dříve posedlý duchem a od té doby nemá jedinou vzpomínku na vlastní minulost. Důvodem její neochoty je však především vzájemná přitažlivost, jež zesiluje každým dalším okamžikem, který spolu stráví. Tato skutečnost není jen nebezpečná pro Roxyino srdce, ale může ohrozit i její život…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475071/big_ve-skrytu-stinu-LMj-475071.png 3.6164
Série:

Půlnoční kroniky 1.


Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , Red
Originální název:

Schattenblick, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Ve skrytu stínů

adel1285
15. května

Musím říct ze me tahle kniha moc bavila. Já upřímně moc fantasy nemusím ale tohle bylo fakt bozi. Jsem si hned oblíbila postavy například Shaw, Roxy, Fin a tak dále. Rozhodne budu číst další díly.

Arlienen
10. března

(+ SPOILER) Knihu jsem začala číst a upřímně, neměla jsem od ní velké očekávání. Kniha má málo hodnotících komentářů a spíše průměrné hodnocení, proto jsem si nedělala moc iluze o této knize. Kniha je od začátku nabitá akcí a hned se seznamujeme s hlavními hrdiny -Roxy, Finnem a světem lovců. Roxy se stará o Shawna a seznamuje ho se svým světem, když si nepamatuje svou minulost. Shaw je sympatická postava, která je zároveň i vtipná. Mezi ním a Roxy je určité spojení, které se bude určitě rozvíjet v dalších dílech. Tady to pouze autorka zlehka naťukla.
Co na knize velice oceňuju jako velký fanda seriálu Supernatural je, ty narážky na tento úžasný seriál a že jich v knize je! To byl jeden z důvodů, proč jsem knihu hodnotila 3,5 ***.
Jsem zvědavá na Wardena. Líbí se mi drsní a tajmní hrdinové a to on je!

***
Zamyšleně jsem se poškrábal na hlavě a znovu se podíval na Wardena. ,,A je pravda, že se všem upírům mužského pohlaví postaví, když je v blízkosti nějaká upíří samička?"
Warden se zastavil. Pomalu otočil hlavu a zíral na mě, jako bych právě přišel o rozum. Pak pokračoval v chůzi a kroutil hlavou. ,,Poslyš, na někoho, kdo se o upíry nezajíma, se jimi zaobíráš až moc."

,,Hej, ty!"ozval se hluboký hlas.
Amélie se zastavila a obrátila se směrem k nově příchozím.
,,Kdo k čertu jste, šaškové?"
,,Já jsem Winchester," odpověděl Shaw smrtelně vážně. ,,Dean Winchester." A palcem ukázal na Wardena. ,,A tohle je můj brácha Sam Winchester."
Každý na něj zíral. Dokonce i Kevin, který od chvíle, kdy se tady objevil, nezměnil pozici.


Julinka679
30. ledna

(+ SPOILER) "On nemá minulost...", no to nemá a hlavně ji v tomto díle ani mít nebude. Pořád jsem čekala, kdy na mě autorky nachrlí tu jeho minulost nebo aspoň její střípek abych měla důvod se těšit na druhý díl ale ono pořád nic.
Děj spíše pokulhává a hlavní hrdinka Roxy mi moc sympatická nebyla, Shaw už na tom byl o poznání lépe ale ani tak to nestačilo na záchranu.
Zkusím si dát v budoucnu ještě re-reading, třeba jsem to četla ve špatnou dobu :-/
Zatím hodnotím průměrem, takže 3*.

Peetullka
19. ledna

Za mě průměr. Chytání duší nebylo nijak akční, proběhlo vždy až moc jednoduše.
Celou knihu mě zajímala Shawa minulost a dost mě štve, že stále vůbec nic nevím.
Čekala jsem od těchto dvou autorek více. Doufám, že druhý díl bude lepší a že se snad něco už dovíme.

evineckY
12.10.2022

Mám ráda upíry, čarodějnice... nadpřirozeno.
Je mi líto, ale u této knihy jsem se nudila. Nemělo to šťávu.
Nebyla špatná, to určitě ne, ale po právě přečtených knihách jsem nějaká rozmazlená, takže jsem čekala víc.

Ainyska
10.10.2022

Od knihy jsem moc neočekávala, neslyšela jsem na ni moc vychvalujících recenzí, ale přece jenom se nějaké našly. Příběh je to zajímavý, ale bohužel dost jednoduše napsaný. Není tam nic (až na pár světlých výjimek), které čtenáře nutí číst dál. Líbí se mi příběh, ale co mě začalo unavovat, je neustálé opakování myšlenkových pochodů, pořád dokola jedno a to samé. Knihu řadím mezi odpočinkové s ne moc propracovaným světem, jako je u jiných fantasy knih. Každopádně další díly si přečtu, přece jen jsem zvědavá jak to celé dopadne.

Kikityna19
25.09.2022

Já se na tu knihu tak těšila, a ve výsledku to bylo takový nemastný - neslaný. Nevím jak jinak to popsat. Nápad to nebyl špatný, ikdyž mám pocit, že to prostředí jsem už někde viděla... ha napadlo to někoho z vás?

Nejhorší byl konec, ano pokud mermomocí chcete vědět jak to skončí, tak si další díl přečtete. Ale, že by Vás to fak nutilo a byl tam na konci nějaký boom... to fakt ne. Trošku zklamání.

brunette362
23.09.2022

Má recenze na knihu bude tak 50/50, protože takové jsou i mé pocity z ní. První bych chtěla zmínit postavy, tak ty mi hned přirostly k srdci a fandila jsem jim do poslední chvíle. Nebyla tu žádná postava, která by mi vadila. Styl psaní nebyl dobrý, kniha mě do svého příběhu nevtáhla a já jsem se do otevření knihy musela nutit sama. Děj byl místy zajímavý, místy nudný (například nechápu, proč jsem v knize musela číst sálodlouhé myšlenkové postavy jednotlivých postav). Ovšem musím se přiznat, že jsem konec neodhadla. Poslední co knize odebralo čtvrtou hvězdu je fakt, že po přečtení, jsme v sobě necítila vůbec nic, kniha ve mě nevyvolávala žádné emoce. Přes tohle všechno, bych se chtěla v budoucnu vrhnout na druhý díl série a dát tomu ještě jednu šanci.

1