pink_unicorn pink_unicorn komentáře u knih

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Úplně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Rozhodně ve mně probudila emoci, kterou má pobouzet a to naprostou beznaděj hlavní hrdinky. Konec je trochu zvláštní, pro mě zůstalo až příliš věcí neobjasněno. Také mi příliš nevyhovovalo přeskakování mezi deníkovou částí psanou ich-formou a vyprvěnou částí psanou er-formou. Celkově ale knihu hodnotím jako nadprůměr.

27.08.2017 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Pro mě rozhodně slabší než první kniha této trilogie. Vyprávění z více postav sice dodává příběhu větší množství pohledů, ale zároveň příběh dost znepřehledňuje. Do třetí knihy se stejně pustím, jsem zvědavá, jak autor celou trilogii zakončí.

03.08.2017 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Skvělá, opravdu výborná kniha. Od první poloviny jsem se doslova nemohla odtrhnout, v druhé polovině začal děj mírně stagnovat, takže mi trvalo malinko déle se jím prokousat, ale stejně to nakonec byla paráda. :-)
Fantasy jak má být, se vším všudy - skvělý hlavní hrdina, trochu tajemna, zajímavě vystavěný nový svět, ve kterém se najde ode všeho trochu. Už se těším, až se vrhnu na další díl.
Doporučuji všem milovníkům fantasy.

25.05.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Já nevím, ale z téhle knížky mám vážně divné pocity... Nějak jsem se do ní nedokázala začíst a celkově mě její děj nějak neuchvátil. Myšlenka knihy není špatná, ale podle mě autorkou špatně uchopená... Vše je zbytečně složité, málo je toho pro uspokojení čtenáře vysvětleno... A když už se konečně začne něco dít, zjistíte, že jste na konci a máte čekat (asi) na další díl? No nevím, jestli se přesvědčím číst další případné díly...

20.04.2017 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Skvělá knížka, mé srdce pejskaře jásá!

24.03.2017 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Kniha o kávě, mém oblíbeném nápoji. Příjemná oddechovka, děj předvídatelný a přesto mě moc bavila.

11.03.2017 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Zajímavé, stejně jako první kniha. Jen čekám, kdy se dočkám norského prostředí.

27.11.2016 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Prostě taková oddechovka. Děj celkem předvídatelný, ale líbilo se mi propojení s renesančním prostředí. A která z nás holek občas nepotřebuje takovou přeslazenou romantiku, jako je tato kniha? ;-)

27.11.2016 3 z 5

Jako mnoho dalších jsem na knihách Harryho Pottera vyrostla. Nejdříve jsem z této knihy měla obavy, nevěděla jsem, jestli si jí vůbec chci přečíst. Ale nakonec jsem si řekla, že to musím zkusit a nelituji toho. "Normální" knížky o Harry Potterovi jsou samozřejmě lepší, ale nebylo špatné opět navštívit tento kouzelnický svět s novým příběhem. S knihami ve stylu scénáře nemám problém, ale u Harryho mi chvilku trvalo si na to zvyknout, přeci jen je to od prózy trochu skok.

Doporučuji všem, kteří svět Harryho Pottera milují, protože příběhů z tohoto světa nikdy nebude dost.

09.11.2016 4 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Musím hodnotit spíše průměrně. Dala bych 3,5 *, ale to nejde, tak jen 3 *.
Nemůžu si pomoct, ale mám z knížky tak nějak rozporuplné pocity. Hlavní myšlenka určitě není špatná, ba naopak je poměrně originální - pojetí draků vzala autorka opravdu po svém. Ale to je možná také hlavní kámen úrazu... Mám zkrátka ráda draky v klasickém pojetí. Ale přes to jsem se nějak dokázala přenést a knihu dále číst. Jen jsem se někdy prostě ztrácela. Někdy je děj trochu chaotický a potenciál tohoto nového fantasy světa proto pro mne trochu nevyužitý. Pokračování dám šanci, uvidíme jak se to bude vyvíjet.
Za mě 60 %. Na zabití času cestou ve vlaku je určitě dobrá (vlastní zkušenost). Dejte knize šanci, třeba Vás chytne za srdce. U mě se to povedlo tak na půl.

05.11.2016 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první knížka od tohoto autora a myslím, že u jedné nezůstanu. Čtivé, příběh zajímavý, jen místy malinko vleklý.

19.10.2016 4 z 5

Střípky hvězd Střípky hvězd Tereza Janišová

Skvělá kniha, skvělý závěr série.

09.10.2016 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Mám tuhle sérii vážně ráda. Škoda jen, že se hlavní hrdinka místy chová na 14 let, to do příběhu moc nepatří. Jinak jedna z nejlepších fantasy sérií, co jsem četla, oceňuji především nápad s tygry a děj dosazený neobvykle do Indie. :)
Doporučuji. :)

27.08.2016 5 z 5

Kouzla na obzoru Kouzla na obzoru Tereza Janišová

Super kniha, moc jsem si jí užila :-)

21.07.2016 5 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Až během čtení jsem si uvědomila, že už jsem tuhle knihu četla... Ale vůbec mi to nevadilo... Zatím co před nějakou dobou mě kniha asi příliš nezaujala (když jsem si ani nepamatovala, že už jsem jí četla), teď jsem ji přečetla jedním dechem. Příběh je jednoduchý a přesto dobře promyšlený. O to lepší je, že taková kouzelná kniha je z pera české autorky. Byla jsem nadšena a už se těším, až se pustím do dalších dílů.
P.S. Nechápu kdo přišel na tu podobnost Erilianu s Harry Potterem, ale mně to tak teda nepřipadalo v žádném případě

16.07.2016 5 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Nevěděla jsem co od této knihy očekávat a pravda - nedávala jsem jí přílišné naděje... Ale byla jsem mile překvapena. Děj až na výjimečná místa příjemně plynul, příběh je příjemný, řekla bych, že se jedná o takové odpočinkové fantasy - u knihy se dá vypnout a věnovat se jen obsahu, který ale není složitý a je prostě příjemný :-) ocenila jsem také dosazení "kouzelných prvků" děje do současného New Yorku, je to zajímavá změna, oproti "klasickému pojetí" fantasy příběhů. Určitě dám šanci 2. dílu.

14.07.2016 4 z 5

Pramen moci Pramen moci Kristina Hlaváčková

Zpočátku jsem této sérii příliš nevěřila, ale s druhým a třetím dílem se vše stále zlepšovalo a já jsem ráda, że jsem se k této sérii dostala. Třetí díl je pro mě nejlepší, autorka vysvětlila všechny nejasnosti kolem svého fantasy světa a vše do sebe krásně zapadlo. Byť je tento díl dějově možná chudší než předchozí díl, vůbec to není na škodu, protože jsou jednotlivé dějové linky pro čtenáře přehlednější.
Doporučuji všem milovníkům fantasy celou tuto kouzelnou sérii.

07.07.2016 5 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Kristina Hlaváčková

Tak tahle kniha mě určitě bavila. Rozhodně více než první díl. V prvním díle mi vadil delší rozjezd knihy a pomalejší spád děje, to se v druhé knize zlepšilo. Místy je tedy děje až moc a situace se stává nepřehlednou, ale s tím se dá poprat. Autorka dokáže bravurně přeskakovat mezi dějovými liniemi, dokonce tak, že to čtenář občas nepozná. Trochu mě to mátlo, ale myslím, že je to autorčin záměr. Tato série mě baví, brzy se vrhnu na poslední díl. Milovníkům fantasy doporučuji!

24.06.2016 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Během čtení této knihy jsem asi dvakrát uvažovala, jestli má vůbec cenu jí dočítat... Někdy jsem se opravdu nudila. Nakonec jsem se ale zakousla, nudnější pasáže překonala a vyvrcholení příběhu za to stálo! Kniha je poměrně většího rozsahu, klidně bych ji uvítala kratší a se větším spádem děje. Pasáže, kdy vždy jedna z hlavních hrdinek donekonečna přemýšlí, zda je její úloha v příběhu vážně taková a jestli dělá dobře nebo ne - to js se vážně kousala nudou. Jinak je kniha super. Pro všechny, kteří mají rádi netradiční pohádky jako dělaná :) dávám 80 %

12.06.2016 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Geniální novela. Přečetla jsem jí jedním dechem a byla jsem nadšená. Příběh dvou zamilovaných lidí, kteří se ale bohužel sešli ve špatnou dobu a na špatném místě. Kontrast mezi jejich láskou a hrůzami války. Dávám 100 % a doporučuji!

09.06.2016 5 z 5