Černá labuť vzlétá

Černá labuť vzlétá

Šestadvacetiletá šperkařka a spolumajitelka galerie Garet Jamesová žije od narození v New Yorku. Kvůli půjčce, kterou si vzal její otec, s nímž bydlí, jim hrozí, že přijdou o galerii i střechu nad hlavou. Zoufalá Garet se při toulkách uličkami města plnými mlhy dostane až ke starožitnictví, kde nikdy dřív nebyla. Když ji starý obchodník požádá o otevření cenné skříňky, nevidí důvod, proč mu nevyhovět. Odnese si stříbrnou kazetu do své dílny, rozpečetí přilepené víčko… a vypustí tak na svět prastaré Zlo, které navždy změní její poklidný život. Po sérii podivných a nešťastných příhod Garet zjišťuje nejen to, že právě ona musí démony zase spoutat a zastavit tak zoufalství a zmar, ale také že pod povrchem všedního světa se skrývá svět kouzel, záhad a mocných zaklínadel, do něhož prostřednictvím matčiny krve patří i ona. A když se jednou rozhodne překročit práh do magického světa znesvářených sil dobra a zla, najde tam konečně snad i lásku, která jí v životě tak dlouho unikala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145148/cerna-labut-vzleta-145148.jpg 3.6123

Černá labuť vzlétá (1.)

Black Swan Rising (2010)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Motto

Laf

Zase trochu jinak pojatý příběh ze světa fantasy. Je to čtivé a objevují se zajímavé zápletky, ale něco tomu chybělo. Nebylo to úplně ono. Za přečtení to i tak stojí.

BarkaS

Zajímavá a originální urban fantasy s duší. Byť trochu nedotažená, to ale nic nemění na tom, že stojí za to si ji přečíst.

CampHalfBlood
29.08.2016

Musí říci, že jsem od této knihy moc neočekávala, takže jsem nebyla ani nijak zklamaná po pár prvních kapitolách, ale jak jsem se začetla, tak to začínalo být poutavější a zajímavější..
Další pokračování si rozhodně přečtu, ale prostě mi přijde, že si autorka moc nehraje s postavami. Mohla by tam dát větší prostor vztahům mezi nimi. Nápad a provedení je ale velmi zajímavé :) Taky chci říct, že i přijde, že Will je zamilovaný do Garet jenom kvůli jejím předkům... ale možná e to jeom můj názor, ale přeci jenom... že miloval její babičku (že?) a pak ji... neříkejte, že vás to nebilo do očí...

Damonka18
14.08.2016

Velmi dobré zpracování. Zkombinovat umění a kouzelný svět. A přidat nové bytosti jako Strážní věž. Nádhera. Nemůžu dát plný počet hvězdiček, protože konec by měl být nejaká pecka a u téhle knihy konec byl o ničem. Ale druhou knížku rozhodně přečtu si.

pink_unicorn
14.07.2016

Nevěděla jsem co od této knihy očekávat a pravda - nedávala jsem jí přílišné naděje... Ale byla jsem mile překvapena. Děj až na výjimečná místa příjemně plynul, příběh je příjemný, řekla bych, že se jedná o takové odpočinkové fantasy - u knihy se dá vypnout a věnovat se jen obsahu, který ale není složitý a je prostě příjemný :-) ocenila jsem také dosazení "kouzelných prvků" děje do současného New Yorku, je to zajímavá změna, oproti "klasickému pojetí" fantasy příběhů. Určitě dám šanci 2. dílu.

lucie2371
22.06.2016

Kniha byla pěkná,avšak znám i lepší fantasy :)

Markett
06.10.2015

Popravdě řečeno, když jsem se pouštěla do čtení, nedávala jsem knize moc velké naděje, prostě jsem si řekla "jen další průměrné fantasy". Ale po přečtení několika prvních kapitol jsem svůj názor změnila. Je pravda, že první kapitola byla taková nudná, ale pak se děj rozjel. Kniha je velmi čtivá, děj je dobře promyšlený, i když bych někde vynechala některé pasáže, které o ničem nevypovídaly. Ale přesto hodnotím knihu velmi kladně a každý, kdo má rád fantasy, ať určitě po této knize sáhnou.

*Pájuše*
03.08.2015

Což o to, obálka je fantastická a anotace zajímavá, leč ten obsah trochu pokulhává. Příběh byl zajímavě podaný, ale něco tomu chybělo... něco, co by vás vtáhlo do děje. Kniha se nečte špatně, ale žádnou velkou romanťárnu od ní nečekejte. Vztahy jsou tu naznačeny velmi okrajově. Třeba druhý díl bude lepší.

Eleanor-ka
03.08.2015

Ač tu většina knihu hodnotí podprůměrně, mě doslova okouzlila! Kniha měla spád, něuvěřitelně zajímavý děj, odehrávající v úžasném prostředí a opravdu po dlouhé době milá hlavní hrdinka. Opravdu mě pohltilo to prostředí odehrávající se mezi umělci a neskutečné popisování překrásné Paříže... V knize byly takové různé legendy a mýty, o které se zajímám, takže o to víc mi bylo čtivo sympatické. Pořád mě to táhlo číst a ani v jedné pasáži jsem se nenudila. Do druhého dílu se rozhodně pustím!

Misa25
01.08.2015

Při názvu knížky jsem si děj, který se tu odehrával, vůbec nedokázala představit, ale kniha mě vtáhla a líbila se mi :) Jsem zvědavá na další díl :)

luxury
28.04.2015

Knihu dočtu jen kvůli tomu, že nerada odkládám něco rozečteného....pro mě bohužel pohádka na dobrou noc...uspávací a nudná

pecinka21
14.04.2015

Nápad je skvělý, bohužel podání je nic moc. Kniha se rozjede až tak v polovině, jinak je ale kniha čtivá. Fajn oddechovka.

Arianne
03.04.2015

Nádherná obálka. Úžasný nápad. Bohužel autor nevyždímal veškerý potenciál. Prastará legenda, postupné odhalování vlastního původu, to vše je naprosto dokonalé téma. Ale zpracování je takové unylé, děj běží, aniž by nás pohltil, jsou tam zajímavé napínavé momenty, ale sblížení a vyvíjející se vztah Garet a Willa se odehrával jen tak na okraji, podání bylo dost odfláknuté a osudovost jejich spojení jen naznačena.
Veliká škoda. Kdyby někdo zkusil napsat fanfikci, věřím,že se mu to podaří mnohem líp.

1v8na
02.04.2015

Příběh byl velmi napínavý a velmi dobrodružný. Jsem zvědavá na druhý díl.

jana89
25.01.2015

Kniha se mi poměrně líbila, ale... byly okamžiky, kdy se mi zdálo, že autorka zbytečně natahuje a tak jsem malinko některé pasáže přeskakovala... a u jiných pasáží mi zase přišlo, že se jim autorka mohla věnovat více (závěrečná akce, vztak mezi Garet a Willem). Celkově se mi kniha nezdála příliš vyrovnaná, ale námět knihy je určitě zajímavý a tak plánuji, že si přečtu i další díl.

KatnissLavender
01.12.2014

Pro mě zklamání... Konečně hlavní hrdinka v mém věku, žádné náctileté puberťačky, myslela jsem, že z toho autorka vytěží víc. Kniha nebyla zrovna nejčtivější a ani té magie a lásky tam nebylo zdaleka tolik, kolik slibovala anotace. Žádná velká akce, jen spousta zbytečných monologů... John Dee a Shakespeare jsou sice zajímavá kombinace, ovšem tady bohužel nefunguje. Přemýšlela jsem kolik hvězdiček si zaslouží... Nemůžu dát dvě a půl, takže zůstanu u dvou. Přiznám se ale, že další díly ze zvědavosti přelouskám taky...

Lenka.Vílka
29.09.2014

Docela nuda, misty obrovska nuda...nechytlo me to...ne, pokracovani si neprectu, sotva jsem docetla tohle (s preskakovanim, myslim, ze jinak bych se na konec nedostala)

misaaa4
27.04.2014

Nečakala som nič extra a ani som nič extra nedostala. Kniha nebola zlá, ale občas sa mi nejaký popis ulice, miesta zdal velmi zbytočný...

muchomurka
22.03.2014

Knížka se mi líbila. Nevěděla jsem, co od ní čekat, protože urban fantasy nebyl můj šálek čaje a nikdy jsem tyto knihy nečetla.
Obvykle nemám ráda dlouhé popisy, ale zde mi kupodivu nevadily, sice byl děj občas těžkopádnější, pomalejší, ale mně se to líbilo.
Jediné, co bylo zvláštně napsané, byl vztah Willa a Garet. Ta magická přitažlivost, jejich pouto bylo popsáno hrozně stroze, vůbec jsem neměla pocit, že je to osudové spojení, láska, která je navěky. Navíc jsem si nejdřív myslela, že je Will starý (vyznělo mi to tak z popisu, když ho poprvé byla navštívit) a dlouho jsem se nemohla toho dojmu zbavit.
Co mě překvapilo a potěšilo, že knížka nebyla jen "černo-bílá", že postavy měly své zájmy a cíle. Konec byl překvapivý, ale nečekala jsem, že vše proběhne téměř hladce atd. (nechci zde prozrazovat jak to dopadne). Jsem zvědavá, co bude v dalším dílu.

Henriette
21.03.2014

Mé druhé setkání s Urban fantasy a velmi příjemné. Nutně potřebuji druhý díl. :)

motokatty
03.03.2014

Tahle knížka mi dala poměrně zabrat. Začátek je poměrně nudný, ale pokud se jím prokousáte přečtete si poměrně zajímavou urban fantasy alá série Alchymista – Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela, kde je ovšem hlavní hrdinkou už dospělá mladá žena...

DajaF
23.02.2014

Nebylo to tak špatné, jak jsem se obávala :-)

Barča 008
27.01.2014

Mám pocit, že na to, kolik má kniha stránek, se toho v ní odehrálo příliš málo, jinak se mi moc líbí.

Aires
01.11.2013

Mě se kniha poměrně líbila, ale je pravda, že má své mouchy a není to typická urban fantasy.Garet vybočuje z početné řady urban fantasy hrdinek, které jsou obvykle drsné holky, co nejdou pro ránu daleko..Garet není tolik průbojná, spíše je úplně obyčejná.Bohužel to platí o jejím charakteru a i o charakteru Willa, oba jsou sympatičtí, ale nijak se s nimi neztotožníte a výrazněji nezaujmou.
V knize je i romantická linka, která ovšem úplně nefunguje tak, jak by měla, není tam ta správná chemie.
Námět slibný, ale autoři se s ním nevypořádali dobře.V knize je málo akce, prospělo by jí trošku zkrouhnout objem 400 stránek a vynechat popisy..Pokud vás baví urbanky s drsňačkami prošpikované pořádnou erotikou, typu Anita Blake, poohlédněte se radši jinde.

bookcase
25.10.2013

Mně se to líbilo. Hlavně popisy do mlhy a tajemna ponořeného NY. Trochu pohádka, trochu romance. Oddechovka, kterou jsem přečetla hodně rychle,až jsem se sama divila :)

Karolkoh
14.09.2013

Knihu jsem po 50 stránkách odložila, přišlo mi to nezajímávý a vůbec ne poutavý... :/ je mi to líto, jelikož jsem se na tuhle knihu moc těšila!

zoew
24.05.2013

Přiznám se, že jsem tuto knihu nedočetla, nezaujala mě a příběh byl příliš překombinovaný. Asi už nejsem pro tento typ románů ta správná cílová skupina.

Andulienka
20.04.2013

Hmmm.....vidím, že kniha zatiaľ nemá najlepšie recenzie, je mi to trošku ľúto :) Po prečítaní knihy som mala aj ja zmiešané pocity, nebola zlá, ale ani najlepšia.....Obálka i anotácia ku knihe je nádherná a to ma asi vopred navnadilo. Príbeh je celkom zaujímavý (hoci trochu mi pripomína knihu Príbeh čarodejnice už len tým, že hlavnými hrdinami je čarodejnica a upír....), no priznám sa, že niektoré opisy boli pre mňa "ťažké" a menej predstaviteľné, napr. opisy mesta NY.......No dobre, kniha teda nebola zlá a určite si prečítam aj ďalšie časti trilógie, koniec tohto dielu ma na to "navnadil" a neodolám :):):)

janey88
26.03.2013

Kniha mi hodně připomínala Alchymistu od M. Scotta, ale vůbec to nevadilo. Je to velmi čtivý příběh a je v ní popsaný nádherný fantasy svět. Těším se na další díl!