Země věčného léta

Garet Jamesová se z rodného New Yorku vydává do původní vlasti své matky, Francie. Motivem je nejen láska ke čtyři sta let starému vampýrovi Willovi Hughesovi, ale i touha zjistit něco víc o vlastním původu a předcích z ženské linie - Strážních věžích, které kdysi přísahaly chránit lidstvo před prastarým zlem. Garet se vydává do Paříže, kde v nejstarším městském kostele St. Julien-le-Pauvre končí Willovy stopy. Její francouzská dobrodružství a seznamování se svéráznými kouzelnými bytostmi ze Země věčného léta se proplétají s dávným osudem jejího milého Willa, který kdysi z lásky a kvůli mladické nerozvážnosti přišel o svou lidskou duši i smrtelnost. Kroky Willa z minulosti, vampýra Willa z počátku jednadvacátého století i Garet, odhodlané najít pravdu, míří do legendami opředeného lesa Brocéliande, k jezeru, v němž sídlí mocná a strašlivá čarodějka. K jezeru, u něhož se čas stává těkavou substancí a člověk může jediným krokem překročit staletí. Existuje však také cesta zpátky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174070/big_zeme-vecneho-leta-174070.jpg 3.293

Černá labuť vzlétá 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Motto

The Watchtower, 2011

Kniha Země věčného léta

Arlienen
06.10.2020

Kniha se mi četla o trochu hůře než první díl. Jakmile jsem se ale začetla, tak mě kniha pohltila.

Aggie.
04.08.2020

(+ SPOILER) Kniha mě bavila méně než první díl, který byl super. Ale chtěla jsem sérii dočíst a tak jsem našla třetí díl online v angličtině. Komu se nechce, nemusí litovat. Horko těžko jsem se tím prokousávala, bylo to o ničem. Ale napíšu o čem zhruba byl třetí díl, pokud by někdo chtěl vědět. SPOILERY O TŘETÍM DÍLE: Garet se tedy dostane do současné Paříže s mladým Willem a nemá zrovna radost. Zatímco Will se ztratí a je uvězněn Mardukem spolu s Keplerem (nová postava, která nemá moc význam), Garet se setká s dalšími novými postavami - časoví chronologisté, takoví knihovníci, kteří kontrolují běh času a spolu s nimi zachrání Willa a Keplera. Je tam opravdu mnoho nezáživných kapitol o Deem a Mardukovi a o tom, jak se snaží proniknout do světa akcií, případně jak zabíjí nevinné civilisty. Mohl to být dobrý záporák a kapitoly z jeho pohledu zajímavé, ale bohužel... Dokonce se ke konci seznamujeme krátce s jeho "matkou", ale opět to nemělo žádný význam. Starý Will tedy zůstal v minulosti a prožil svůj život znovu a napravoval ho, takže mu bylo cca 800 let. Pokud bychom uvažovali o jedné časové ose, autorka vytvořila ohromný paradox, který jsem se snažila vyřešit a málem mi z toho vybuchla hlava. Bohužel to nevyřešila ani autorka a moc to nevysvětlila, jen, že čas z toho skutečně byl trochu popletený a zatímco mladý Will slábnul a stával se upírem, starý Will se stával člověkem, ale stále měl nějaké superschopnosti. Samy postavy na to měly více teorií a myslím, že nakonec nevysvětlily, proč se to tak dělo. Velkým cílem bylo tedy zničení Marduka, což se podařilo Willovi v jednom odstavci a já se jen ptala "to je všechno?" A také hledání institutu chronologistů v San Francisku, kam všichni cestovali i časem pomocí starých lístků na koncert. Dalšími nepřáteli byli "malefactors" což byli zkažení chronologisté a další, jenž uměli cestovat časem a pohybovali se v takové mimo dimenzi, jejich touhou bylo ovládat čas pro svá vlastní přání a jednali proti Mardukovi, chtěli zničit Garet a také instituty chronologistů. Ale kromě toho, že byli drobnou překážkou, neměli žádný další velký význam. Mimochodem Octavie (snad se tak jmenovala ta žena-chobotnice) byla v pořádku, ale asi se jí nepodařilo být smrtelná, nevím. Vůbec se to nerozvádělo. A SPOILER ohledně konce. Mladý Will se prostě rozplynul a starý Will byl s Garet. KONEC SPOILERŮ O TŘETÍM DÍLE.

knihomolka27
29.07.2019

Už to nebylo tak dobré jako první díl, chvílemi až zdlouhavé. A štve mě, že to zase není ukončené.

Áža707
21.03.2019

Super!

kalinka99
08.02.2019

Mě se tenhle díl naopak líbil více než první, ale když už je to tak s tím koncem, tak mohli rovnou přeložit další části.

pecinka21
12.08.2018

Nuda, nuda. Těšila jsem se, až si to budu moci přečíst a nakonec jsem se místo toho těšila na to, ať už to proboha dočtu. Veliké zklamání.

ElfkaEleanor
19.05.2018

Dej byl originalni, plny fantazie autoru. Akce take nechybela, ale bohuzel knize chybi to, co by vtahlo ba primo pohltilo ctenare. Demotivujici je i to, ze dalsi dily v cestine jiz nevysly.

Annkag
17.05.2018

Tento diel bol trochu nudnejší....I ked bolo zaujímavé dozvediet sa niečo nové o Willovi a jeho ceste za nesmrtelnostou.
Nové postavy mystického pojmu,ktoré pomáhajú Garet nájst smer a cestu za Willom a jeho možným oslobodením.
Morduk sa mi asi páčil najviac....tretí diel preložený nie je,z jednej strany ma to mrzí pretože by som sa rada dozvedela ako to dopadne a z druhej strany neviem....čakala som od toho viac kedže prvý diel ma nadchol.Tento bol nudný a mala som čo robit aby som nezaspala.