pink_ivy pink_ivy komentáře u knih

Gregor a město pod městem Gregor a město pod městem Suzanne Collins

Kdysi dávno jsem příběh o tom, jak někdo spadne do podzemí četla a pamatuju si, že mě to hrozně bavilo. Takže v souvislosti s tím a taky s tím, že se mi líbí, jak Suzanne Collins píše jsem se rozhodla si to přečíst. No ale z výsledku jsem byla docela zklamaná, na knížce nebylo vůbec nic, co by mě zaujalo. Příběh byl takový hrozně předvídatelný a bez většího nápadu (s těmi tvory, co žili v podzemí se dalo výborně vyhrát a ne z nich udělat jen větší verze normálních zvířat žijících na Zemi), styl psaní se mi vůbec nelíbil, zdálo se mi to psané hrozně jednoduše (resp. bylo na tom strašně vidět, že je to psané pro děti) a s postavami jsem se absolutně nedokázala zžít. Hlavní hrdina byl takový nemastný, neslaný a jeho dvouletá sestra tam byla víceméně hrozně na obtíž.

15.01.2019 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Přiznám se, že mě to trošku zklamalo a to jsem se na další příběh z Dvoru snů hrozně těšila. Novela je to sice příjemná a navodí u vás atmosféru, jakože jste na návštěvě u starých známých, zároveň ale nepřináší v podstatě žádný děj a ač vím, že je to jen odrazový můstek k další triologii ze světa ACOTARu, tak mě to moc neohromilo a vlastně si po pár týdnech ani moc nepamatuju co se tam řešilo.

15.01.2019 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Jak já se téhle knížky bála. Říkala jsem si, že Skleněný trůn bez Aelin prostě nebude ono a já budu muset přetrpět tuhle tlustou knížku, jen abych byla v obraze u posledního dílu. Ale jsem ráda, že jsem se mýlila a obávala se zbytečně.

Chaola mám docela ráda, narozdíl od většiny fandomu, jsem na něj nijak nezanevřela, ale v několika posledních dílech mě jeho příběh vůbec nebavil. Nesryn jsem naopak nikdy na chuť nepřišla, přišla mi jako hrozně plochá postava a jako jedna z mála a na kterou jsem jako jedinou měla naprosto neutrální názor. Spojení těch dvou teda pro mě bylo hodně rizikové. Asi tomu ale pomohl fakt, že se celá knížka odehrávala jinde než v Adarlanu, všechno tam bylo nové a nic mi tam nepřipomínalo ten původní Skleněný trůn, tudíž mi vlastně nechyběly ani ty postavy. Začetla jsem se hrozně rychle a hltala jsem jednu kapitolu za druhou. Po dlouhých knížkách jsem si konečně zase pořádně užila Chaola. Ač měla Nesryn poměrně zajímavou zápletku, tak pro mě je i nadále naprosto nezajímavou postavou, u které je mi i jedno jak dopadne.

Jinak jsem to ale zhltla jako malinu a už se nemůžu dočkat závěru série.

29.10.2018 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Další Greenovina, ač mám ráda styl psaní i ty prapodivné příběhy, které John Green vymýšlí, nemůžu si pomoct, ale s každou jeho knížkou se už dostavuje mírné zklamání. Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky i Papírová města mě nezklamaly, tohle už je ale třetí (vlastně čtvrtá, když počítám povídku ve Sněží, sněží), kde jsem si řekla - a to je všechno?

Hlavní postavy mi k srdci moc nepřirostly, vlastně ani ten příběh, avšak vcelku dobře se to četlo, v určitých okamžicích jsem se v hrdince dokázala trochu zhlédnout, ale toť vše. Za pár dní/týdnů si už nebudu ani pamatovat o čem ta kniha byla. Škoda nevyužitého potenciálu. Ale třeba se ke knížce někdy vrátím a bude se mi líbit víc. 3*

29.10.2018 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Ze stylu psaní a příběhů Kiery Cass zase tak odvázaná nejsem, ale Selekce byla svým způsobem zajímavá a ač to byla taková pohádka, docela ráda jsem si to přečetla, jako takovou oddychovku. Siréně jsem dala šanci hlavně proto, že jsem potřebovala opět něco lehčího na odreagování. Tentokrát jsem z toho ale byla spíš rozpačitá, příběh jako takový sice mohl být zajímavý, ale bylo to zpracované prostě hrozně špatně, strašně dětinsky a vlastně se mi to ve výsledku moc nelíbilo. Což mi přijde jako docela škoda, protože z příběhu jako takového by se dalo udělat něco mnohem jiného a lepšího. Tady k tomu už se ale znovu spíše nevrátím. 2*

29.10.2018 2 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Klaním se před S.J.Maas jako před bohyní. Série Skleněného trůnu se mi líbí, ale sérii Dvorů prostě zbožňuju. Posledního dílu jsem se upřímně děsila, ale nakonec můžu s klidem říct, že to pro mě nebylo zklamání a že jsem naopak s koncem poměrně spokojená.

Víceméně jsem ráda, že byla kniha vyprávěná jenom z pohledu Feyre a že to nebylo rozdělené. Strašně snadno se to četlo a ani chvilku jsem se nenudila. Vlastně jsem měla spíš problém tu knížku odložit, abych jí nezhltla za jeden den.

Kniha byla opět protkaná různými zvraty, některé byli celkem i průhledné, jiné však ne a tak mě autorka opět potěšila. Snad jediná výtka, kterou mám, patří Tamlinovi. Zdálo se mi, že S.J.Maas jeho postavu prostě nezvládla, v prvním díle z něj dělala jedinou lásku Feyre, v druhém z něj udělala šíleného padoucha a ve třetím se to snažila nějak omluvit a trochu napravit a přišlo mi to tak nějak.. nucené.

Nicméně já se k Dvoru určitě brzy, a velmi ráda, znovu vrátím. 5*

09.05.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

JoJo umí psát moc hezky a moc čtivě. A dokáže to i s tématem, které mi není moc blízko a o kterém nic moc nevím. Krasojezdkyně se četla sama, moc mi ale nesedla hlavní hrdinka Sarah, její dějová linka mě moc neohromila, mnohem radši jsem byla, když se na scénu dostala Natasha s Macem.

Sice už nějakou tu chvilku nejsem čtrnáctiletá holka, ale uvažování Sarah mi přišlo úplně mimo veškerou logiku a vlastně mi tak 90% času hrozně lezla na nervy.

Jinak to bylo ale fajn. 4*

09.05.2018 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Nejsem si úplně jistá jaká byla cílová skupina, pro kterou tahle knížka byla napsána. Styl psaní mi totiž přišel jako pro naprosto nejmenší čtenáře, obsah už ani tak ne, ale zase mi to nepřišlo dostatečně zajímavé, aby to pohltilo starší čtenáře.

Nápad je to zajímavý, ale já se jednak nedokázala začíst a hlavně mě celou dobu strašně iritoval ten zmíněný styl psaní, postavy mluvily strašně jednoduše a chovaly se zcela nemastně a neslaně. Nedokázala jsem si oblíbit vůbec nikoho a vůbec jsem proto nemohla sympatizovat s nikým, veškeré zvraty mi přišly dost absurdní a ničím nepřekvapivé. Trochu jsem měla pocit, že autorka sama neví, co vlastně píše a tak tam nastřílela spoustu akce, která byla úplně zbytečná.

Ještě si rozmyslím, jestli půjdu do dalšího dílu.

19.03.2018 3 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Tahle knížka měla potenciál. Anotace mě zaujala, proto jsem se do toho pustila. Nápad byl docela zajímavý, ale bylo to sepsané tak naprosto.. nezáživně, že jsem se občas přistihla, že čtu jenom proto, že čtu a vůbec nevnímám co se děje. Navíc jsem se nedokázala vžít a sympatizovat ani s jednou postavou, takže když je vám ještě k tomu úplně jedno, jestli všichni umřou strašlivou smrtí, není to dobré znamení.

Přiznám, že jsem to nakonec vzdala a ani nedočetla.

19.03.2018 2 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Předchozí autorčina knížka se mi líbila o poznání víc. Tady jsem si moc nesedla s hlavními postavami. Každopádně díky krátkým kapitolám se to poměrně rychle četlo. Ono je to celé dobře napsané, zajímavé a uvěřitelné, ale mě to za srdce vůbec nechytlo, nezanechalo to ve mě žádný hluboký dojem a dost pravděpodobně si za chvíli ani nevzpomenu, o čem to vlastně bylo. 3*

19.03.2018 3 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Tak tohle byla naprostá pecka. První díl se mi hodně líbil, u druhého přišlo velké zklamání (až na ten konec) a tahle knížka si u mě znovu napravila reputaci. Bavily mě všechny dějové linky a všechny postavy, navíc tím, že se střídaly úhly pohledu jsme nahlédli pod pokličku i jiným charakterům, za což jsem vděčná.

Žila jsem v domnění, že jde o poslední knížku, tudíž jsem čekala nějaké grandiózní vyvrcholení na konci, když se mi ale dostalo cliffhangeru, tak jsem byla zmatená a následně nadšená, když jsem zjistila, že další díl přeci jen bude. Jsem teda moc zvědavá, jak to všechno nakonec skončí a tuším, že další díl bude opět grandiózní.

Snad jedinou výtku mám ohledně jmen postav, v minulém díle se jich na scéně objevilo tolik, že jsem si je nedokázala zapamatovat a některé už ani vybavit, občas jsem tedy neměla moc tušení o kom se mluví.

19.03.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Knížka, kterou jsem si pořídila hlavně proto, že jsem si chtěla přečíst něco jiného než obvykle. Moc jsem netušila co od toho čekat a výsledek mě víc než mile překvapil. Autorka vybrala čtyři odlišné charaktery, každý je jiný a každý má něco do sebe. Zápletka je zajímavá a knížka psaná tak, že vás to nutí číst dál, jak se snažíte přijít na to, co se vlastně stalo.

Mám ráda, když mě knížky překvapí a to se tady stalo. Možná jsem ten zvrat měla předpokládat, ale já upřímně až do poslední chvilky neměla tušení, kdo to mohl vykonat. Doporučuji.

24.01.2018 4 z 5

Já se fakt pobavila. Deníček moderního fotra čtu na facebooku, kde se občas královsky bavím, věděla jsem tedy do čeho jdu a knížka mě ani v nejmenším nezklamala. Je to série zábavných historek, u některých se člověk směje víc, u některých méně, ale jako celek je to velmi zábavná odpočinkovka i pro někoho, kdo děti nemá.

24.01.2018 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Zajímavě řešený svět, ale mě to příliš za srdce nevzalo. Knížka se ze začátku hrozně táhla a navíc jsem se do toho prostě za celou dobu nedokázala pořádně vžít, příběh jako takový mi nepřišel ničím výjimečný a upřímně ani zapamatovatelný. Po pár dnech si pamatuji jen útržky.

Zvraty tam sice byly, bohužel ale poměrně předvídatelné. Za mě je to čistý průměr, druhému dílu ale možná šanci dám. 3*

24.01.2018 3 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Prvně teda musím říct, že obálka je naprosto otřesná, ono se sice říká, nesuď knihu podle obalu, ale knihu s takovouhle obálkou bych si prostě nekoupila a byla by to škoda. Dovedl mě sem seriál, chtěla jsem si přečíst jak se lišil od původního díla. Docela mě potěšilo, že změn bylo jen minimum.

Kniha se hrozně snadno četla a měla jsem jí přečtenou za dva dny a ač to není snadno zapomenutelná knížka a je originální nápadem i způsobem vyprávění, já byla docela zklamaná, protože se kniha nijak zvlášť nerozepisovala. Clayovi průpovídky mě při čtení příběhu Hannah tak nějak rušily a místy mi přišlo, že je to tam úplně zbytečně. Asi bych to poskládala trochu jinak, napsala nerušeně vždycky co je na kazetě a pak ve zbytku kapitoly vypsala co Clay dělá a tak. Vlastně mi to skoro přišlo až odfláknutě napsané, protože jsme nedostali možnost poznat žádnou jinou postavu než Hannah, vlastně ani o tom Clayovi si nedokážu moc udělat obrázek.

Za mě tedy pro jednou vyhrává seriálová verze, ale ani knížka není špatná.

04.01.2018 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Tahle knížka mě hodně překvapila. Moc jsem od ní nečekala a pak jsem z toho byla docela nadšená. Zajímavý nápad, který nezůstal jen u zajímavého nápadu, ale autorka to dokázala rozepsat tak, že mě příběh nezklamal.

Postavy byly skrze sympatické, zápletka byla sice od určité chvíle mírně předvídatelná, ale zážitek z knihy mi to vůbec nezkazilo.

Každá dimenze měla něco do sebe a všechny byly zajímavé, i když u mě jasně vede ta poslední, podmořská. :)

02.01.2018 4 z 5

Jednak musím vyzvednout super obálku, která mě hned na první pohled zaujala. Vlastně to mělo hodně co dělat s tím, že jsem si knížku nakonec pořídila, hlavně to ale přičítám tomu, že jsem se chtěla dozvědět víc o Gilmorkách. Vlastně jsem trochu nabyla dojmu, že to bude hlavně o Gilmorkách a nikoliv úplně všechno o Lauren. Trochu mě teda zklamalo, že se autorka věnovala Gilmorkám jen ve dvou poměrně krátkých kapitolách, respektive ta druhá část se mi líbila, ale moc se mi nelíbilo, že o prvním natáčení nenapsala skoro nic, jen zrekapitulovala řady, kde se co stalo a co se nosilo, to vlastně můžu dát z hlavy, nemusím to číst v knížce. Za mě tedy mírné zklamání.

Jinak se ale knížka četla sama, bylo to i poměrně zajímavé, jestli se k ní ale ještě někdy vrátím netuším.

02.01.2018 3 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Autorka má super smysl pro humor. Knížka se lehce čte, rychle uteče, zasmějete se a je plná historek, u kterých si říkáte, že to snad ani nemůže být pravda. Navíc je hrozně originálně postavená, takže za to palec nahoru.

26.12.2017 4 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Já jsem toho od Univerzity výjimečných moc nečekala, první dva díly proto pro mě byly velkým překvapením a podobnou kvalitu jsem čekala i od posledního dílu, ale bohužel jsem se nedočkala.

Obrovské zklamání. Mám z toho pocit, že se děj vůbec nikam neposunul, celou knížku se jakoby motal v kruhu kolem toho, co se stalo v prvních dvou dílech a k pořádné akci došlo až ke konci. Tam mi to zase přišlo až moc uspěchané a zdálo se mi, že autorka jednak moc netuší, jak to zakončit a jednak se moc snaží o to, aby to skončilo překvapivě. Jenže se do toho zamotala takovým způsobem, že všechno převrátila vzhůru nohama a ke konci to na mě působilo, že tomu ani sama nerozumí. Konec tak pro mě byl vysoce neuspokojivý, mám pocit, že se nic nevyřešilo a nic nevysvětlilo a odnáším si z toho takový hodně velký WTF pocit.

Postavy mi i nadále zůstaly lhostejné, protože je autorka ani tady nedokázala vykreslit tak, aby mi na nich záleželo. Poslední díl tedy hodnotím velmi průměrně. 3*

11.12.2017 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Poté, co jsem přečetla několik prvních kapitol, tak jsem byla docela rozpolcená v tom, jestli mám vůbec pokračovat, protože mě to vůbec nezaujalo. Po dočtení celé knížky můžu konstatovat, že jsem rozhodně ráda, že jsem to nevzdala.

Knížka je zajímavá jak dějem, tak postavami a hlavně tím, že se co kapitolu střídá jiný vypravěč. My se tak můžeme postupně blíže seznámit se všemi, co jsem vyloženě ocenila byli i back story u všech hlavních hrdinů, které ale nebyli odvyprávěné hned nazačátku, ale postupně se rozvíjeli.
To střídání sice prvně vypadalo jako zbytečně matoucí, ale jak jsem se do toho začetla, přestalo mě to rušit a v jedné části to mělo i vyloženě svůj smysl, že jsme mohli sledovat všechny najednou.

Po těch prvních několika kapitolách, když se do toho trochu začtete a začnete trochu chápat, se to čte samo. Postavy jsou sympatické a snadno se s nimi sžijete (u mě vedla Nina a Jesper!), každý má svoje místo a každý má svoje opodstatnění. Je sice pravda, že zrovna hlavní hrdina Kaz mi k srdci nepřirostl (nebo nejméně ze všech), ale chápu, že bez něj by to nebylo ono.

Do dalšího dílu určitě půjdu! 4*

02.12.2017 4 z 5