piney piney komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Četla jsem mnoho příběhů na toto téma, ale tenhle byl jeden z nejsilnějších. Važme si toho co máme.

14.11.2018 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Úžasné. První jsem se o Aleše bála. 15 let uteklo jako voda. A na konci knihy mě příjemně zamrazilo.

17.11.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pěkně jsem si oddychla. Hartla čtu ráda. Vždycky chvíli žiju s Patrikovými postavami a knihu se snažím nehltat, aby mi vydržela déle.

14.01.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Čtivá, melancholická i vtipná kniha s upřímným zamyšlením se nad nevyřčenými myšlenkami běžného života. Každá kniha, kterou čtu, nemůže překypovat optimismem. Jsem ráda, že se mi dostala do rukou.

04.02.2019 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Touto knihou jsme si osvěžila první díl 50 odstínů. A bavilo mě to. Skvělý nápad číst knihu z pohledu Greye a vidět věci z jeho perspektivy. K tomu měl Grey měl lepší říz a odpadly kudrlinky, které používala Ana.

10.11.2017

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Velmi čtivý a autentický příběh jednoho z Lékařů bez hranic. Jsem nadšená, jak otevřeně pan Trachta popsal situace, které ho potkaly. Smekám!

19.02.2018

Československé opevnění 1935-1938 Československé opevnění 1935-1938 Lubomír Aron

Navštěvujeme opěvnění a stále se je co dozvídat. U této knihy velmi oceňuji srozumitelné a věcné informace, které mi poskytla. Za sebe můžu říct, že to bylo supr čtení.

11.09.2017

Dokonalá rasa Dokonalá rasa Elizabeth Letts

Trochu jsem se bála společného tématu - války, politiky a koní, ale kniha je srozumitelná a mám z ní radost. Také mi odpověděla na některé otázky týkající se přístupu ke koním v minulosti. A ukázala, jakými myšlenkami se zaobírali lidé ve válečném období, kteří současně řešili i otázku chovatelství a jezdectví. Vlastně mě ta kniha chytla za srdce.

08.02.2018

Skvělá oddechovka. Mě osobně se styl vyprávnění tohoto příběhu moc líbil. Nejsou tu ty klasické zdlouhavé texty, které zaplní strany a člověka moc nezaujmou, a tak mě tahle kniha bavila od začátku do konce. Seženu si i pokračování.

01.12.2017

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Nic jsem neočekávala - s touto myšlenkou jsem četla první knihu tohoto autora, která se mi do rukou dostala. Příběh byl čtivý, oddechový, rychlý i smutný a za sebe říkám, že mě bavil.

27.11.2017

Červenka Červenka Jo Nesbø

Moje premiéra, pokud jde o čtenou dekektivku. Nezačala jsem první knihou od Nesba, ale vybrala jsem si dle příběhu. A musím říct, že děj této knihy mě bavil. Příjemně mě překvapila čtivost a odhalování faktů, které mi zajistily plno "aha momentů". Časem mám v plánu vzít do ruky další knihy od Nesba, jen nemám zatím odvahu dát se do příbehů, kde je ublíženo ženám.

13.11.2017

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Příjemná veselá kniha. Občas jsem kroutila hlavou nad příhodami postav, ale stejně, nebo možná přávě proto, mě bavila. Bylo zajímavé sledovat rozdíly mezi těmi čtyřmi muži v knize a jejich náhledem na život.

03.10.2017

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čtivé, veselé, postavy jsem milovala a příběh hltala. Současně se mi líbí, že jsem s nimi prožila tak velký kus jejich života.

03.10.2017

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Kniha předčila moje očekávání.
Znala jsem přednášky Petra Ludwiga a měla jsem pocit, že v knize neobjevím téměř nic nového. Naopak jsem velmi překvapená z prohloubení toho, co mám naposlouchané, z vysvětlení dalších věcí a podkladů, které autor nabízí. Je navíc skladná, takže se mnou cestovala. Při její koupi jsem měla v plánu ji prodat, ale rychle si našla místo v mé knihovně.

08.08.2017

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Trochu drzá a jiná než jsem od knih na toto téma zvyklá. Příjemné zpestření. Jsem ráda, že se mi dostala do rukou.

08.02.2018

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pro mě to byla příjemná oddechovka. Začala jsem příběhem Veroniky. Veronika mě zaujala a napínala, Jáchym doplňoval otázky příběhu a překvapoval. Líbilo se mi propletení situací a odhalování pohledů z druhé strany.
Možná to bylo víc nenáročné čtení, než na které jsem zvyklá, ale kniha mě bavila a chystám si přečíst další díla tohoto autora.

27.07.2017