petraj30 petraj30 komentáře u knih

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Tento díl se mi líbil ze všech nejvíc. Jediné, co nebo spíš kdo mě tak trochu štval, byla Emily. Na začátku se chovala jako rozmazlená pipi, která se později začne divit, co je Henry ve skutečnosti zač a jaká je jeho minulost. Ale byla to jen malá výhybka, která potřebovala vyústit do krásného závěru s azylem.
Ale když všechny maličkosti pominu, bylo to super čtení od české autorky. Jak je vidět, i mezi českými autory se najde pár unikátů. Velká škoda, že dílů není víc, opět jsem se výborně pobavila. Určitě se k sérii vrátím

06.02.2023 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Jestli to takhle půjde dál, tak v malebné vesničce s názvem Three Pines zůstane jen Clara s Peterem a možná Gabri. Hodně předbíhám, zvláště když jsem ještě nepřečetla všechno, ale pomalu se mi tahle série vrývá pod kůži.
Začátek začíná velice klidně a nikdo nic moc zvláštního neřeší. Teprve po vraždě začíná napětí lehce houstnout a kromě vraždy řeší Gamache nejen svoje vlastní problémy, ale i problémy ve svém pracovním týmu.
Na konci mi v kroužku s podezřelými chyběl už jen Hercule Poirot, který by to vyřešil stejně bravurně a tentokrát mě i vrah překvapil.
Bylo to velice zajímavé a příjemné čtení a brzy se pustím do čtení dalšího dílu, protože mě velice zajímá, jak Gamachův tým pracuje a rozkrývá další tajemství. Velice mě zajímá, jak se bude vyvíjet Arnotův případ. Myslím, že se ještě máme na co těšit.

27.01.2023 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

První díl se mi možná líbil o něco víc. I tento nebyl špatný, ale někdy to bylo až moc přitažené za vlasy. Tak jako v prvním díle, i tady se našla nudnější část, ale byla pěkně okořeněná trefnými poznámkami Paige a Michaela.
Jo se mi celkem líbila, i přes hysterický začátek a poněkud plačtivější konec, to byla super ženská. Robert se oproti prvnímu dílu taky dosti změnil, ale když muži potkají tu pravou, tak se z nich stávají měkoty.
Bylo to pěkné romantické čtení a já si je v budoucnu ráda připomenu. Teď už zbývá, jen to uzavřít.

24.01.2023 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

I když to byl velice napínavý a čtivý příběh, tak jdu bohužel proti proudu. Nebylo to zrovna příjemné čtení, ale po přečtení pasáže o pašerácích, jsem pomalu ztrácela odvahu na další kapitoly. Sice to byla jen malá vsuvka, ale přineslo mi to negativní pohled na celou knihu
Možný spoiler:
Pachatele nebylo vůbec těžké odhadnout, zvláště po přečtení anotace. Tady se ani nikdo jiný nenabízel a po přečtení dalších indícií si spojíte i motiv. Některé části působí jen těžko uvěřitelně, skoro jako v Kobře 11.
Více než nadšená jsem byla málem až znechucená ( i když je na druhou stranu pravda, že oběti si svůj osud zasloužili.)
Četlo se to opravdu dobře, ale kniha mi nedala to, co jsem očekávala. Ale ani to mě neodradí od přečtení dalších dílů.

20.01.2023 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Příběh se mi líbil mnohem víc, než ten minulý. Jediné, co mě mrzí je, že se tu tolik nepeklo a nevařilo. Ale zůstává nádherný popis krajiny a okolí. Po přečtení mám velkou chuť nasednout na letadlo směr Island a hodit všechno za hlavu. To bylo opravdu dokonalé.
Lucy se mi moc líbila. Velice rychle se zocelila a stala se z ní sebevědomá žena, která si ví se vším rady. Ještě jsem čekala, že se tam objeví její staří známí a dojde k nějaké potyčce a vyříkání, ale nemůžu napsat, že by to příběhu chybělo. I tady se objevilo lehké drama s Alexem.
Opět se mi to velice líbilo a těším se na další díl.

16.01.2023 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

I když napíšu, že to byla prozatím nejhorší kniha z celé série, tak si pořád drží slušnou úroveň.
Možný spoiler:
Na youtube se objeví video s mladou ženou, která je později nalezena zavražděna trýznivým způsobem. Vyšetřování se ujímá těhotná Margot. Ne, že by byla úplně zabedněná, ale přišla mi úplně zbytečná, protože na nic zásadního nepřišla. Bez Joony to nebylo ono. A když se tam konečně objeví, poměrně dlouhou dobu se dává dohromady. Případ řeší sám za sebe, stejně tak vyšetřovací tým a každý věří někomu a něčemu jinému.
Vraha bych v žádném případě netipla, přišlo mi to hlavně dosti nelogické. Ovšem teprve konec mě hodně zklamal, proto doufám, že právě konec tohoto dílu nebude mít neblahý vliv na další případ. Stejně mi to přišlo v jistých směrech nedořešené. Ale jinak se mi to až na nějaké nesrovnalosti a drobnosti líbilo.

11.01.2023 4 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Nebyla jsem zklamaná, ale překvapená taky ne. Četlo se to vážně dobře, ale bylo to strašně předvídatelné. Byli tu všichni ostatní s minulých dílů, což bylo fajn, ale Harlow mě děsně štvala. Nevím, jestli už nejsem na tyto romány náhodou moc stará. Možná proto tolik kritizuju.
Vyplnila jsem čas poměrně dobrou sérií, ale po druhé se k ní už nevrátím. Zřejmě nezapadám do věkové skupiny.

19.12.2022 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Bohužel mě poslední díl zklamal. Čekala jsem nějaké důstojné zakončení, i když to nasvědčuje dalšímu pokračování. Od úplného začátku na mě Theo působil jako Superman, který se nikdy nemýlí. V tomto díle zkazil, na co sáhl, ale ten konec....To byla zoufalost, a vůbec mi to k jeho osobě nesedí.
Opravdu mě mrzí, že to skončilo zrovna takhle, ale není všem dnů konec a třeba se doktor Theo ještě vrátí a vylepší si svou reputaci.

16.12.2022 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Začátek knihy se mi velice líbil, i když nerada vyhledávám témata, kde jsou lidé odkázáni na pomoc jiných. Bylo to velice milé i smutné.
Druhá polovina byla trochu nudnější, protože se odehrávala na jednom místě. Pak přišel očekávaný zvrat a zase zbytečně prodlužovaný konec, ale nebyl to konec v tom pravém slova smyslu.
Celý příběh hodnotím velmi pozitivně, až na nějaké drobnosti v oslovování. Na začátku jsem si nebyla jistá, jakým směrem se bude děj knihy ubírat, ale byla jsem velmi překvapená. Ráda se ke knize vrátím a těším se na pokračování

13.12.2022 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Ani nevím, kde začít...Jako vždy se to četlo samo.
Pachatele známe od začátku. Je zavřený v psychiatrické léčebně, a než vyšetřovatelé zjistí všechny souvislosti, dojde k několika velkým zvratům, které jsou jen těžko uvěřitelné.
Bylo to velice napínavé a jen těžko jsem od čtení odcházela, ale něco mi na tom nesedí. V minulém díle jsem zřejmě něco špatně pochopila a teď mi to nedává smysl, nebo ještě zřejmě něco vypluje na povrch v příštím díle, ale jak když Linna....no nebudu zbytečně spoilerovat. Třeba se všechny nesrovnalosti vyřeší. Každopádně mě to nenechává chladnou a moc se těším na další díly a případy.

09.12.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Souhlasím s většinovým názorem, že je to nejslabší díl. Je poznat, že také patří do stejné série, protože se vše točí kolem sladkostí a pečení, ale tento díl byl velmi slabým odvarem.
Více než hlavní hrdinové, se mi víc líbili jejich přátelé a kolegové. Sebastian je typ člověk, kterého bych si nikdy nevybrala. Kromě několika kladných vět jen bručel a byl nepříjemný na celý svět a o Nině měl pravdu v tom, že její rodina ji vždy zachrání. Podle mého by jejich vztah v reálu dlouho vydržet.
Byl to příběh hlavně o pečení a taky o kráse Paříže, ale jednou mi to stačilo.

06.12.2022 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

S každým dílem je to lepší a napínavější a Joona Linna se rozhodně nenudí. Všichni vyšetřující jdou doprava, ale Linna jde doleva. Snad právě proto mu všechno vychází. Dvě vraždy v ústavu se mohou ostatním jevit jako jednoduchá záležitost, zvláště když v téže době uteče jedna schovanka. Kdo jiný by vraždil?
Možný spoiler:
Kdo vraždil jsem nějakým zázrakem poznala hned. Tam ani nebylo moc jiných možností. Ale jak do všeho zapadá bláznivá Flora, byla záludná otázka.
Nakonec se z toho vyklubal případ, který sahal až do dávné minulosti, ale Linna je prostě génius. Těším se s ním na další případ. Bylo tu i něco naznačeno, s čím se bude Linna potýkat dál.

02.12.2022 5 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Prozatím nejhorší díl. První polovinu jen kroužili kolem sebe. Ani jsem nepochopila, proč Oliver tak dlouho otálel. Pak když konečně na něco přistoupili, tak to pro změnu podělá Lola atd. Je to pořád dokola jen s jiným párečkem a jinou situací. Ale čte se to fakt dobře, i když je to předvídatelné.

28.11.2022 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Další skvělé pokračování. Jen jsem se obávala, že kvůli ne zrovna kladným komentářům mě to nebude tak bavit. Theo se mi líbí každým dílem víc a víc. V reálném životě bychom asi kamarádi nebyli, ale díky knize se leccos mění.
Možný spoiler:
Po přečtení jistých pasáží mi došlo, proč je celá série tak krátká a jak asi skončí tento díl. Trochu mě to mrzí, ale snad se dočkám v dalším díle vysvětlení a Theo nějak všechno zvládne.
Začátek byl na můj vkus dosti rozvleklý a opět tu byly úryvky, které sem nepatří, ale mně se to jako celek moc líbí a Theovi fandím. Tak ať si chvílemi mele, co chce.

25.11.2022 5 z 5

Pravda krve Pravda krve J. R. Ward (p)

Řekla bych, že tato kniha patří do série Bratrstva, ale s výcvikovým programem už má jen pramálo společného. Hlavní postavy z minulých dílů se tu mihly jen, aby se neřeklo a zbytek upadl v zapomnění.
Bohužel hlavní postavy mi nějak nesedly. Děj se mi taky zrovna nezamlouval. Dnes to bylo prostě jiné. Rozhodně nemůžu napsat, že by mě to nebavilo, ale čekala jsem něco jiného.

22.11.2022 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Myslela jsem si, že se to nestane, ale opak je pravdou. Mě to prostě baví. Geniální profesor řeší případy, které policie hází za hlavu nebo na hlavu někoho jiného.
Některé situace pro mě byly velice úsměvné navzdory tomu, jak otřesný případ se tu probíral. Bylo to velice dobře napsané, ale některé momenty prodlužované a nekorespondovaly s daným tématem, ale když jde zřejmě o vědu, tak je možné vše. Už si pomalu zvykám, že i doktor Theo začíná být nesmrtelný.
Těším se na další díl a už teď mě mrzí, že jich není víc.

18.11.2022 5 z 5

Zběsilost krve Zběsilost krve J. R. Ward (p)

Prozatím nejlepší i nejemotivnější díl. I když jsem celé sérii nedávala moc šancí, celkem pěkně se vyvedla. Byla jsem hlavně ovlivněná celým Bratrstvem a nevěděla jsem, že tohle jsou jen další podtituly.
Moc se mi líbí, jak se všichni účastníci výcviku mění. Teď zabodoval Peyton. Jeho proměna byla očividná a hlavně potřebná. U Novo nebyly žádně nápovědy, co ji trápí. O to víc bylo zajímavější a smutné zjištění.
Zbývá mi poslední díl a už teď mi začínají scházet všichni cvičenci i Bratrstvo.

15.11.2022 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

To bylo super. Velmi zajímavé téma a nevšední postava doktora Thea dali dohromady velmi zajímavý a napínavý příběh. Theo byl podle mě trochu poděs a z toho jeho řešení situací mi padala brada. Sice tam bylo na můj vkus zbytečně moc biologie a některé situace nadbytečně prodlužované, ale po té celkové stránce se mi to moc líbilo. Pro mě to mělo spád od první stránky. Jsem moc spokojená, ale konec byl velmi rychle useknutý . Jdu rychle na druhý díl

11.11.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Moc pěkné a slaďoučké pokračování Romantických útěků. Nádherně popsané prostředí, až má člověk chuť vyrazit na cestu a tu nádheru vidět na vlastní oči.
Sophie byla miloučká osůbka s pozitivním pohledem na svět. Todd byl taky pohodář, jen mu déle trvalo, než pochopil určité věci.
Je to na stejné vlně jako první díl. Nenáročné čtení, které dokáže zvednout náladu a chuť se do něčeho zakousnout. Myslím, že po přečtení celé série neprojdu dveřmi:-).

08.11.2022 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Myslela jsem, že inspektor Gamache pojede řešit další případ do jiné vesničky, ale zůstává v Three Pines. Jen doufám, že hlavní postavy zůstanou a Three Pines nebude vyvražděn jako Midsomer.
Byl to velmi pěkný a poklidný příběh, sice poněkud zdlouhavý, ale jinak nemám co vytknout.
CC si svou smrt opravdu zasloužila, ale kdo to udělal a jak.. to byla záhada do poslední chvíle.
Líbím se mi celý vyšetřovací tým, jen mám zatím rozporuplné pocity z Yvette Nicholové, ale další díly jistě přinesou ovoce. Moc pěkné, těším se na pokračování.

04.11.2022 4 z 5