PetiJelinkova Online PetiJelinkova komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Přečteno během jednoho odpoledne. Nedokázala jsem se od knížky odtrhnout. Byl to skvělý, temný příběh z Pošumaví.

21.12.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Kromě Prokletého kraje mám přečtené všechny její detektivky a za mě Ostrov šedých mnichů byla nejslabší. Do knížky jsem se nedokázala moc začíst.

21.12.2021 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Opět perfektní detektivka od paní Klevisové. Příběh mě chytl od začátku až do konce. A závěr byl celkem překvapivý.

19.11.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Přečetla jsem knihu jedním dechem a opět skvělé a napínavé od začátku až do konce. Motiv vraždy a samotný vrah mě tedy velmi překvapil.

14.11.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět skvěle napsaná detektivka. Výborně popsané postavy i když na začátku jich bylo najednou moc a trochu jsem se v nich ztrácela. Prostředí s mlýnem na samotě taky super. Jediné, co bych trochu vytkla je, že se nevyřešil případ ztraceného Radima a taky moc rychlý konec ohledně druhého vraha Kadeřníka.

09.11.2021 5 z 5

Ženy nacistů - matčiny dcery Ženy nacistů - matčiny dcery Max Melbo (p)

Knížka mě vůbec nebavila. Čekala jsem úplně něco jiného.

09.11.2021 1 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Mám ráda severské detektivky od cizích spisovatelů a popravdě jsem měla trochu strach, jak se mi bude líbit detektivka od české spisovatelky, která se neodehrává v Česku, ale za mě teda vážně super. Navíc se mi moc líbilo autenticky popsané prostředí norské vesnice a jeho okolí.

10.10.2021 5 z 5

Šumava ještě tajemnější - Přízraky znovu ožívají Šumava ještě tajemnější - Přízraky znovu ožívají Veronika Rubínková

Jsem zklamaná. Čekala jsem, že knížka bude víc o Šumavě.

07.10.2021 2 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Za mě teda super! Dvě časové linky, dva různí hrdinové. Bylo to napínavé, čtivé prostě to mělo spád. Jen Bo mě už občas lezla na nervy. :)

27.09.2021 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Budu výjimka, ale mě se knížka vůbec nelíbila. Na mě to bylo moc přeslazené, pozitivní a naivní. Ale ještě dám šanci zfilmované verzi.

26.08.2021 1 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Tak tohle byl parádní thriller! Bylo to napínavé od začátku až do konce. Chvílemi jsem četla se zatajeným dechem. Při některých částech příběhu mi běhal mráz po zádech. Prostě knížka předčila moje očekávání!

15.07.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další skvělá detektivka. Klevisová opět nezklamala. Celkově měl příběh spád. Vůbec jsem se nenudila spíš naopak nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Líbilo se mi pěkně popsané prostředí jihočeské vesnice, kde každý má to svoje tajemství a i skvěle popsané charaktery postav. Vrah může být v podstatě kdokoliv a až do samého konce jsem vůbec netušila, kdo jim je. Každopádně pro mě to bylo překvapení a hodí se k tomu přísloví Tichá voda břehy mele . . .
Těším se na zfilmování :)

10.07.2021 5 z 5

Madona z hor Madona z hor Elise Valmorbida

Za mě průměrná kniha, která mě nenadchla, ale ani neurazila.

06.07.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Přečteno během dne. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a byla jsem zvědavá jak to celé dopadne. Paní Mornštajnovou mám moc ráda, ale bohužel tato knížka od ní mi sedla ze všech nejmíň. Přitom na Listopád jsem se moc těšila.

16.06.2021 3 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě a rozhodně jsem za to moc ráda. Byl to velmi čtivý,silný a dojemný příběh plný emocí, který se vám vryje do paměti.

15.06.2021 5 z 5

Chladná vlast Chladná vlast Andreas Kossert

Velmi zajímavá knížka.

29.05.2021 4 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Moc pěkný, oddechový příběh. Navíc mám ráda, když se v knize prolínají dva příběhy.

30.04.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tato knížka mě bohužel zklamala. Podle hodnocení jsem myslela, že bude o dost lepší. Kniha se mi nezdá nějak poutavá či výjimečně dobrá a části, kde vyprávěla Smrtka jsem víceméně přeskakovala. Za mě průměrné čtení.

28.04.2021 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Nebylo to špatné čtení, ale ani mě nějak nenadchlo. Co se mi líbilo, jak spisovatelka vymyslela nebe :)

11.03.2021 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Přečteno jedním dechem. Krásný, čtivý a dojemný příběh, ale to jsou všechny Colleeniny knížky. Tahle spisovatelka to prostě umí.

08.03.2021 5 z 5