Pet007 Pet007 komentáře u knih

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Napínavá a děsivá kniha. Už jsem to někde určitě psala, nejvíce dokáže člověku ublížit zase jen člověk. Odhalení pachatele bylo překvapivé.

22.04.2016 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Skvělá kniha. Tahle Agatha Christie se neztratí ani vedle módních autorů severské krimi. Napínavé. Nečekané. Čtivé. Uvěřitelné.

03.04.2016 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Poirot je už trochu starší a je vyzván na souboj. Příběh se rozjíždí pomalu a rychle se zamotává. Obětí přibývá. Pak ale vrah udělá chybu, na kterou velký detektiv čekal.

02.04.2016 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Další napínavý příběh. Cormoran má více klientů, úspěch prostě lidi přitahuje. Chudé i bohaté. Může si vybírat. K netradičnímu detektivovi ale patří netradiční případ. Já se v tom spisovatelském světě trochu ztrácela a ani se mi v něm moc nelíbilo. Kukačka se mi líbila víc.

20.03.2016 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Zajímavý začátek. Pak se to trochu vleče, neustále přibývají nové postavy, až se ztrácíte v ději. Většině záleží na tom, co si o nich jejich sousedé myslí. Někdo se chce lišit za každou cenu, někdo nezapadne nikdy. Kdo z nich má větší hodnotu? To rozhodnou až jejich činy a nebo nečiny.

21.02.2016 4 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Vondruška to je téměř jistota, že mne kniha bude bavit. Ráda utíkám do středověku, ale ve skutečnosti bych v té době žít nechtěla. Bavil mne i boj o koryta mezi konšely, něco se prostě nezmění nikdy.

14.02.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dobré čtení. Napínavé. Nový soukromý detektiv se sympatickou sekretářku. Svět plný falešného pozlátka. V něm je nejdúležitější plná šrajtofle, vnější krása a značkové hadry. Jestli náhodou někomu ublížíte, by snad ani nevadilo.

12.02.2016 4 z 5

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Kniha mne zklamala. Film byl nádherný a vehnal mi slzy do očí. Kniha byla jen slabou ozvěnou a to jsem se na ni tolik těšila.

03.02.2016 1 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Nejlépe se mi kniha četla v čekárně chirurgické ambulance, kdyby nás nechali čekat o něco déle, zvládla bych ji přečíst celou najednou. Je to dobrá kniha. Každý si z ní vezme něco pro sebe. Ani ta politika mi tolik nevadila. Jen nechodit k volbám je jistě trefné vyjádření názoru, ale co dál?

24.01.2016 4 z 5

Filmové příběhy Filmové příběhy Zdeněk Svěrák

Výborná kniha. I když jsem filmy Obecná škola, Kolja a Vratné lahve viděla několikrát, stejně jsem se při čtení skvěle bavila.

02.01.2016 5 z 5

Zpropadení páteři Zpropadení páteři Colin Bateman

Dobrá kniha. Sice jsem doufala, že ji přečtu rychleji, ale nějak nebyl čas. Proto bylo nejrozumnější dočíst ji na Silvestra:)

01.01.2016 4 z 5

Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Jiří Hanibal

Mám ráda historické romány, ale tenhle mne zase až tak nedostal. Bylo mi potěšením seznámit se s paní Polyxenou, vyhledala jsem si o ní nějaké informace na netu, zajímavá žena. Byl to dobrý nápad sepsat její příběh, jen kdyby byl napsán tak, abychom se od něho nedokázali odtrhnout.

26.12.2015 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Autorova první kniha mne nadchla mnohem více. Tento příběh je ovlivněn tím, že hlavní hrdinkou je malá Elsa. Je to její svět, který se dotýká světa dospělých, ale je to z větší části Říše fantazie. Taky jsem jednu měla, ale před pár lety se mi ztratila a nemůžu trefit zpátky.

13.12.2015 4 z 5

Irská šaráda Irská šaráda Colin Bateman

Sean na mušce se mi líbil o něco více, ale i tato kniha je dobrým čtením. Seznámila jsem se s obdobím, kdy ve Velké Británii řádila IRA, to bylo pro mne nové. Zločiny jsou prostě páchány v každé době a za každého režimu. A politici se neustále tváří, že jim záleží jen na našem blahu, ale ve skutečnosti myslí jen na svůj prospěch. Za použití všech legálních i nelegálních prostředků.

28.11.2015 3 z 5

Sean na mušce Sean na mušce Colin Bateman

Nečekané dobrá kniha. Začala jsem tradičně od konce série, ale budu určitě pokračovat. Černý humor, hlavní postava naštěstí není hrdina bez bázně a hany, jen ten závěr byl smutný.

20.11.2015 4 z 5

Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky Hana Parkánová-Whitton

Dobrá kniha. Ráda jsem si přečetla román o Karlu IV., mám tu dobu ráda. Bylo to celkem oddychové čtení, sáhnu i po nějaké další knize od téhle autorky.

15.11.2015 3 z 5

Zločin v Yorku Zločin v Yorku Sam Thomas

Na knihu jsem se moc těšila, ale nějak jsem se do ní nemohla zakousnout, moc času nebylo, ale to asi nebyl ten hlavní důvod. Téma bylo skvělé, dokonce se v doslovu dozvíme, že hlavní hrdinka byla skutečnou osobou, ale nejvíc mne uchvátil až závěr knihy. Ten je strhující.

09.11.2015 3 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Těžkopádný začátek, ale pak už to bylo dobré. Opět jedna z knih, kde je zločin páchán pro větší slávu boží. Dokonce jsem si dnes něco našla o Turínském plátně na netu. Mám ráda knihy, kde je nějaký reálný základ. Příběh mne pobavil i poučil, tak to má být.

19.10.2015 3 z 5

Dražby Dražby Dick Francis (p)

Dick Francis mne opravdu nemůže nikdy zklamat. Jeho knihy nejsou rozsáhlá veledíla, ve kterých se málem utopíte. Jsou to napínavé příběhy, jež mají spád a vy se nemáte šanci odtrhnout. Odehrávají se vždy v dostihovém prostředí a to je Vám najednou bližší, i když jste ve skutečnosti nikdy na žádném dostihu nebyli:)

11.10.2015 5 z 5

Opatruj mě Opatruj mě Maya Banks

Knihu jsem přečetla za jeden večer, ale druhý díl série se mi zdál lepší. Je to oddychovka pro ženyl

04.10.2015 4 z 5