Filmové příběhy

Filmové příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267554/bmid_filmove-pribehy-267554.jpg 4 83 17

Oblíbený bestsellerový autor Zdeněk Svěrák má pro vás další skvělou knihu! Tentokrát se můžete těšit na beletristické zpracování filmových povídek – předloh k filmům Kolja, Obecná škola a Vratné lahve; plus Po strništi bos, která na své filmové zpracování teprve čeká. Typický humor Zdeňka Svěráka a jeho hravost, kterou ve svým knihách používá, slibují poutavé čtení! Filmová povídka je předloha pro budoucí film. Režisér si ji čte a představuje si – většinou líp než její autor – jak by vyprávění vypadalo na plátně. Když usoudí, že dobře, ve spojení s dramaturgem donutí autora ke změnám a škrtům a k napsání scénáře. Čtenář této knížky dostává povídky už ve finální podobě, a bude si většinou vybavovat, jak je natočil řežišér Jan Svěrák.... celý text

Batigol555
07.12.2021 5 z 5

Tak to byla jízda, pan Svěrák nikdy nezklame. Přestože člověk zná veškeré filmy téměř nazpaměť, byla kniha krásným připomenutím. A navíc mi do čtení průběžně vstupovali všichni herci z jednotlivých filmů, jak si to člověk pamatuje.

Katka2382
31.05.2020 5 z 5

Krásné a oblíbené filmy v knižní podobě.

nikikostadinova
26.12.2018 5 z 5

Krásný dárek kdysi k Vánocům.

KláraHunčarová
17.10.2018 5 z 5

Jako vždy, skvělý pan Svěrák :)

Matamis
21.03.2018 5 z 5

Krásné příběhy napsané krásnou, vřelou češtinou plnou slovních hříček a vtipů, které rozhodně nejsou laciné - to je přesně to, co jsem od této knihy očekávala a čeho jsem se (k velkému potěšení) dočkala. Pozitivní nálada, pohoda a moudrost, která z textu vyzařuje, je tak nakažlivá, že jí snad nelze odolat.

Placi
20.09.2017 5 z 5

Díla, která už roky milujeme prostřednictvím obrazovek díky úžasným hereckým výkonům, nelze nemilovat na stránkách Zdeňkem Svěrákem úžasně napsaných knih.

Endy17
02.01.2017 5 z 5

S jednou drobnou technickou připomínkou - vlak netroubí, vlak houká, eventuelně píská - je tahle kniha vrcholem toho, co jsem v roce 2016 přečetl.

amysa
24.11.2016 5 z 5

Ač jsem četla něco, co už jsem znala, viděla a nebo četla opakovaně, tak mě stejně nikdy neomrzí vracet se zpátky mezi řádky pana Svěráka... To je tak milé pohlazení, taková pohoda... Díky za příjemně strávené chvíle a také za prostou skutečnost, že i čeština může být krásná, hravá a kouzelná...

Dimas
15.11.2016 5 z 5

To, co milujeme na Zdeňku Svěrákovi je ta půvabná, duši hladící a vtipná čeština!

playada
20.10.2016 5 z 5

krááááása

myshmother
07.10.2016 3 z 5

Knihy pana Svěráka mám moc ráda a jsou vynikajicí, ale této jsem bohužel nemohla udělit plný počet hvězd. Moc mě to mrzí. Po strništi bos mám samostatně a je úžasná, ale styl psaní u zbytku, dnes již zfilmovaných povídek, se mi nelíbil. Nevím, čím to je, možná tím, že Svěrákův styl psaní mi je příjemný v krátkých povídkách, ale v dlouhém souvislém vyprávění jsem se nemohla začíst. Mám ráda, když mě děj knihy vtáhne do sebe a tady se to bohužel nestalo. Téměř vždy mám raději knihu, než film, ale v tomto případě jsem moc ráda za výtečné zfilmování zbývajících třech povídek. Omlouvám se, pane Svěráku.

Vlastina67
17.06.2016 5 z 5

Pan Svěrák je velice moudrý muž a jeho knížky se čtou úplně samy - pohoda, klídek, leháro :-)

michaelka9863
25.05.2016 5 z 5

Za mě naprostý TOP. Příběh Obecná škola už znám téměř zpaměti, ale stále ještě dokáže pobavit. Kolju a Vratné lahve jsem četla poprvé a musím říct, že jsem si všimla spousty věcí, které mi ve filmovém zpracování unikly a nebo jsem pochopila věci, které by mě nenapadly :) určitě doporučuji lidem, kteří mají tyto filmy rádi - čte se to dokonce mnohem lépe, než se na to dívá. Po strništi bos - už se nemohu dočkat filmového zpracování, je to skutečně bezvadný příběh plynule předcházející Obecné škole. Celý dojem z knihy umocňuje fakt, že ji mám od pana Svěráka podepsanou s věnováním (ano, tím se vám pouze chlubím). Ještě jednou - doporučuji!

zuzlajs
20.04.2016 5 z 5

Naprosto fantastická knížka. Příjemná oddechovka, u které se člověk směje stále znovu a znovu. Filmy jsou pěkné, ale psanou povídku fakt - aspoň u mě - nepřekonají.

Monike
04.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Autor opět nezklamal :-)

Pet007
02.01.2016 5 z 5

Výborná kniha. I když jsem filmy Obecná škola, Kolja a Vratné lahve viděla několikrát, stejně jsem se při čtení skvěle bavila.

hadak
17.11.2015 5 z 5

Jedním slovem - vynikající. Příběhy jsem si s velikou chutí přečetl ačkoli jsem Svěrákovy filmy viděl mnohokrát. K téhle knize se budu vracet stejně, jako k filmům samotným.