Pet007 Pet007 komentáře u knih

Červenka Červenka Jo Nesbø

Člověk musí zdolat trochu nudný začátek, ale pak už se skoro neodtrhne, pokud má možnost ponořit se do příběhu. Střídá se současnost a minulost a naplňuje se známá pravda, že minulost ovlivňuje současnost. Hole někoho ztratí a někoho nového získá. Odhalí pachatele několika vražd, ale někdo zůstane přesto neodhalen.

03.10.2015 4 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Pomalý rozjezd, ale jinak dobré čtení. Všichni doufáme, že existuje něco mezi nebem a zemí, ale zároveň tušíme, že spousta lidí je ochotna pro svůj prospěch udělat cokoli a vůbec nejlepší je, když to maskují vznešenými myšlenkami...

26.09.2015 3 z 5

Ten, který zabil draka Ten, který zabil draka Leif G. W. Persson

Syrová detektivka. Četla jsem na etapy, od knihy se tedy dalo odejít, nevtáhla mne do děje, nepotřebovala jsem vědět hned, kdo je pachatelem. Hlavní hrdina nebyl žádný rytíř bez bázně a hany, ale takoví my lidé prostě jsme a policista je taky jen člověk. Vrah byl odhalen a předpokládám, že snad i potrestán, tak jako v opravdovém světě.

13.09.2015 3 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Zápletka mi něco připomínala. Černobyl, děti, radioktivita, mocenský boj...Byl to Kamenný koncil. Poslední orákulum má určitě lepší hodnocení, ale čekala jsem víc.

05.09.2015 3 z 5

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Dobrá drsná detektivka. Možná mi trochu chybělo, že byl důvod toho běsnění pouze tajemně naznačen, kdyby jej autor trochu rozvedl, byla by kniha možná ještě lepší.

29.08.2015 3 z 5

Ochraňuj mě Ochraňuj mě Maya Banks

Kniha asi nemá tu patřičnou kulturní úroveň, ale vtáhla mne do děje, nemohla jsem se o dní odtrhnout a to je pro mne to nejdůležitější. Je to druhý díl, je tedy nutné sehnat ten první:)

25.08.2015 5 z 5

Na knihu jsem dlouho čekala, ale celkem mne zklamala. Dávám jen dvě hvězdičky. Jednu za název a druhou za nápad - napsat humorný příběh o starém člověku. Bylo tam příliš mnoho politiky, ta sice bohužel ovlivňuje náš život, ale mnohem lepší je tvářit se, že neexistuje. Do toho občas nějaká jiskřička humoru. Muž jménem Ove bývá přirovnáván k této knize, ale mně se zdál mnohem lepší. Možná je to tím, že mu nebylo sto let:)

24.08.2015 2 z 5

Kodex Camelot Kodex Camelot Sam Christer (p)

Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další knihu od Sama Christera.

15.08.2015 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Knihu jsem přečetla také za jediný den. Milá romantická oddychovka.

07.08.2015 4 z 5

Posedlost Posedlost James Patterson

Drsná kniha, která měla spád.

07.08.2015 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Viděla jsem film, líbil se mi. Jsem proto ráda, že kniha na mne zapůsobila stejně. Taková láska asi patří jen do knih a filmů, v opravdovém životě je to zázrak.

25.07.2015 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Výborná kniha. Vše není, tak jak se zdá aneb zdání klame. Sebevražda je vražda a vražda sebevražda. Minulost zase jednou ovlivnila přítomnost. Proč jen některým lidem tolik záleží na tom, co si o nich druzí myslí?

19.07.2015 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Příběh se odvíjel v několika rovinách a až ke konci se spojil. Proto mne skoro dvě třetiny knihy příliš nebavily, ale konec byl skvělý.

15.07.2015 3 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Kniha se mi líbila. Není to jen klasický příběh o zločinu, ale dotýká se i dnes velmi propíraného tématu migrace. S obyčejnými lidmi, kteří utíkají před bídou, přichází i zločinci. Uprchlíků je mnoho, v jejich evidenci je chaos, nenávist k nim vzrůstá...Nepřipomíná nám to něco?

13.07.2015 4 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Dobrá kniha. Napínavá. Vydírání to je velký byznys. Ale Dick Francis to není.

13.07.2015 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvělá kniha. Konečně jsem ji dnes zdolala. Napínavá od začátku do konce. Plná nečekaných zvratů. Sněhuláků je odhaleno několik, ale až ten poslední je ten pravý.

10.07.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nádherná kniha. Byla jsem připravená, že konec bude pravděpodobně smutný, ale stejně jsem měla slzy v očích. Při čtení jsem se několikrát hlasitě rozesmála, i když se Ove téměř po celou dobu chystal dobrovolně odejít za svou milovanou ženou. Doufám, že takového muže jednou potkám...

10.07.2015 5 z 5

Pozvánka pro Hercula Poirota Pozvánka pro Hercula Poirota Agatha Christie

Celkem dobrá stará detektivka.

08.07.2015 3 z 5

Spřízněni krví Spřízněni krví Felix Francis

Celkem dobrá kniha, ale Dick Francis je prostě Dick Francis.

23.06.2015 3 z 5

Nebezpečná maškaráda Nebezpečná maškaráda Barbara Cartland

Je to sladký a romantický příběh, člověk od toho nemůže moc čekat. Odreagovala jsem se i zasmála, tak je to v pořádku.

15.06.2015 3 z 5