Pet007 Pet007 komentáře u knih

Malomocná 1 Malomocná 1 Helena Mniszkówna

Dobrá kniha za 5 Kč z burzy vyřazených knih. Historická oddechovka pro ženy od polské spisovatelky.

10.07.2016 3 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Dobře napsaná kniha s příšerným obsahem. Tušíme, že to je podle skutečného případu a tím je to děsivější. A tím je to populárnější. Děláme v podstatě ze zločinců celebrity, když jim věnujeme prostor ve sdělovacích prostředcích a svou pozornost.

03.07.2016 4 z 5

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Život není peříčko a ženská vydrží hodně. Ještě že tahle hrdinka byla finančně zajištěná. Protože kdyby nebyla, na krku měla nemoc, nevěrného manžela a exekuci, to už by bylo skoro jak ze života.

25.06.2016 3 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Kniha se mi líbila až od druhé poloviny. Týden jsem ji dokonce nechala uzrát, protože mne nebavilo přeskakování děje. Příběh se vracel v čase a postavy se motaly jedna přes druhou. Po týdnu se vše srovnalo a já vplula do příběhu jako ryba do bystřiny. Okrajové téma chválím, obyčejný člověk si ani neuvědomí, že politická situace může ovlivnit práci policie.

13.06.2016 3 z 5

Únos urozené panny – Břetislav a Jitka Únos urozené panny – Břetislav a Jitka Oldřiška Ciprová

Všichni asi známe pověst, tak i já tušila, o čem příběh bude. Knihu jsem dočetla, ale byla jsem trochu zklamaná.

05.06.2016 2 z 5

Peří v průvanu Peří v průvanu Jarmila Pospíšilová

Skvělá kniha. Dobrý příběh. Tedy spíše setkání s několika dobrými příběhy, kterě se v jednom okamžiku protnou. Opravdu nemá smysl se pořád za něčím pachtit. Lepším bydlením, lepší prací, lepším oblečením, lepší postavou... To opravdu není vůbec důležité. Snad to jednou všichni pochopí.

04.06.2016 5 z 5

Leopard nemění skvrny Leopard nemění skvrny Jarmila Pospíšilová

Kniha přečtená jedním dechem. Musela jsem se dozvědět, kdo je vrahem. Spánek byl o něco odložen, ale stálo to za to.

01.06.2016 5 z 5

Kočka na plotě Kočka na plotě Jarmila Pospíšilová

Knihu jsem objevila v sekci románů pro ženy, tak jsem byla trochu připravená. Příběh se mi líbil, hodně věřím na mateřskou lásku. Příroda to zařídila, že matky většinou chrání svá mláďata. Třeba ta čapí při nedávné bouřce přikryla své děti vlastním tělem. Bohužel zahynuli všichni. Velkým zázrakem je, když tohle pouto vznikne i mezi nepokrevními.

29.05.2016 4 z 5

Kněžna Ida - Past na českého knížete Spytihněva Kněžna Ida - Past na českého knížete Spytihněva Oldřiška Ciprová

Hodnotná literatura mi většinou jiskru do oka a úsměv na rty nevrátí. Proto ať žije a zkvétá i ta méně hodnotná.

28.05.2016 3 z 5

Kosa a kámen Kosa a kámen Jarmila Pospíšilová

Skvělá česká detektivka se skvělým tématem. Zase se nám blíží volby, tak zamkněte kostlivce do skříně a zahoďte klíč.

28.05.2016 4 z 5

Podzimní blues Podzimní blues Jarmila Pospíšilová

Celkem dobrá detektivka. Téma skvělé, ekologie táhne, jen by to šlo ještě trochu rozvinout.

25.05.2016 3 z 5

V pekle ptáci nezpívají V pekle ptáci nezpívají Jarmila Pospíšilová

Skvělá česká detektivka. Svižná, uvěřitelná. Dobře se mi četla. Mohl by to být i dobrý film.

22.05.2016 5 z 5

Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Oldřiška Ciprová

Málokdy už dám přednost knize před spánkem. Naopak vždycky knize před televizí. U téhle jsem vydržela. Uznávám, není to žádný literární skvost, to pro mne ale není to nejdůležitější.

22.05.2016 4 z 5

Bílá princezna Bílá princezna Oldřiška Ciprová

Když toho člověk mnoho neočekává, není pak tolik zklamán. Tomuto žánru se říká červená knihovna, i když se snaží vycházet z historie.

21.05.2016 3 z 5

Věčná dobrodružství kapitána Školky Věčná dobrodružství kapitána Školky Robert Fulghum

Knihu jsem si půjčila, abych se seznámila s jejím autorem, než ho uvidím na vlastní oči. Možná jsem moc neočekávala od jeho úvah nad životem, ale byla jsem mile překvapena. I všední činnosti a obyčejné věci se stávají zajímavými.

20.05.2016 5 z 5

Šamanský bubínek Šamanský bubínek Jarmila Pospíšilová

Kniha se celkem dobře četla. Česká detektivka z českého prostředí. Byla jsem zvědavá na prostředí ezoteriky, která je teď hodně moderní, ale to dotvářelo jen kulisu příběhu. Hnacím motorem byly zase jen peníze a majetek. Mnoho lidí na tom staví i své vztahy, což je dost smutné.

19.05.2016 3 z 5

Doubravka Přemyslovna Doubravka Přemyslovna Oldřiška Ciprová

Čtivé. Nic složitého. Odpočinková kniha. Zkusím určitě další knihu od autorky.

15.05.2016 4 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Trochu zmatený případ slečny Marplové. Aneb zdání klame. Vždycky jde jen o peníze.

14.05.2016 3 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Napínavá klasika. Žádný zločin nezůstane nepotrestán. I ten nejchytřejší pachatel je nakonec odhalen za pomoci slečny Marplové

07.05.2016 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Zajímavá kniha. Doporučila mi ji dcera, která se po jejím přečtení nadchla pro podobné akce. Hlavní hrdinka mi byla sympatická svým amatérským přístupem a blízká, že jí neustále chyběly peníze. Je to teď takový masový jev říkat nemám peníze, ale ona je opravdu neměla, proto si někdy nemohla koupit ani jídlo. A nejdůležitější, příběh je podle skutečnosti.

01.05.2016 4 z 5