Pet007 Pet007 komentáře u knih

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Může to potkat každého z nás. Celkem veselá kniha o celkem smutných záležitostech.

13.11.2016 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Každá kniha, která mne vtáhne do svého světa, je dobrá.

04.11.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Na knihu jsem čekala dlouho, ale předešlé mne bavily víc. Opět pořádná bichle. I stejné postavy. Ale chvilku jsem měla pocit, že jsem knihu už četla. Že by vrazi uvažovali podobně?

29.10.2016 5 z 5

Psí dědek Psí dědek Michel Guibert

Celkem dobrá kniha na podzimní podvečer. Hlavní hrdinka si užívá života a jednoho krásného rána leží na dlažbě před domem, kde bydlela se svým milencem a s ostatními zajímavými sousedy. Příběh není dlouhý, celkem všední a věřím, že se tak mohl stát i doopravdy.

16.10.2016 3 z 5

Kramerová versus Kramer Kramerová versus Kramer Avery Corman

Kniha se mi líbila. Většinou od dítěte a ženy odchází muž, tady nastala opačná situace. Otec malého chlapce to zvládl skvěle. Překonal všechny překážky a máme tu sladký šťastný konec.

12.10.2016 4 z 5

Žabí bratrstvo Žabí bratrstvo Edgar Wallace

Dobrá kniha. Dobrá společnice pro sezení ve volební komisi. Čas s ní utíkal rychleji.

09.10.2016 3 z 5

Malý kamarád Malý kamarád Donna Tartt

Konečně jsem knihu včera večer zdolala. Chvilku mne i bavila, připomněla mi Prázdné místo, jen byla zbytečně rozvláčná a konec jsem moc nepochopila. Sociální rozdíly v demokratické kapitalistické společnosti prostě přináší problémy.

05.10.2016 3 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Celkem dobrá severská detektivka. Celkem dost drastická. Už jsem si říkala, že bych si od toho zla měla odpočinout.

14.09.2016 3 z 5

Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Jiří Hanibal

Je to další kniha od Jiřího Hanibala, kterou jsem přečetla. Je o něco lepší než Polyxena, ale úplně odvázaná jsem z ní nebyla.

11.09.2016 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Nádherná kniha, která mne vzala u srdce skoro jako Ove. Britt je jiná a přece mi byla tolik blízká. Kniha byla veselá i smutná jako život.

07.09.2016 5 z 5

Sedmadvacet detektivů Sedmadvacet detektivů Janet Hutchings

Knihou jsem se prokousávala dlouho. Jedná se o povídky, tak jsem nit neztratila. Některá povídka byla lepší, jiná horší.

03.09.2016 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Chvilku jsem si myslela, že jsem knihu už četla, protože autor vzpomíná, případně odkazuje na jiné případy. Nemesis se mi líbila, ale nebylo to tak, že bych se nemohla odtrhnout.

06.08.2016 4 z 5

Vražda v lázních Skalka Vražda v lázních Skalka Jarmila Pospíšilová

Celkem dobrá detektivka. Taková domácká. Možných pachatelů je více, ale odhalen je nakonec ten pravý.Třešničkou na dortu je sblížení hlavní hrdinky s vedlejším hrdinou.

05.08.2016 3 z 5

Zločiny pro dva Zločiny pro dva Agatha Christie

Zábavná kniha. Dalo se od ní odejít, aniž by člověk ztratil nit příběhu, neboť příběhů-případů bylo více. Tušila jsem, že vše dobře dopadne, proto jsem se při čtení bála jen trochu. Zahřála mne u srdce.

29.07.2016 4 z 5

Vražda v Národní katedrále Vražda v Národní katedrále Margaret Truman

Celkem ucházející detektivka. Příběh dobrý. Politické intriky mne rušily.

18.07.2016 3 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Skvělá kniha, moc jsem od ní nečekala, mělo to být o rekonstrukci, ale bylo to o životě. O tom, jak se lidé snaží dovést své příbytky k dokonalosti. Jak je pro ně důležité, co si o nich ostatní myslí. A jak zapomínají na to nejdůležitější.

16.07.2016 5 z 5

Prach, popel a dým Prach, popel a dým Jarmila Pospíšilová

Dobrá kniha. Minulost se promítá do přítomnosti. Dobro vždycky nezvítězí a každý zločin nemusí být potrestán.

15.07.2016 4 z 5

Zelený lučištník Zelený lučištník Edgar Wallace

Trochu zamotaná ale dobrá kniha.

12.07.2016 4 z 5

Malomocná 3 Malomocná 3 Helena Mniszkówna

Nemám ráda smutné konce.

11.07.2016 3 z 5

Malomocná 2 Malomocná 2 Helena Mniszkówna

Druhý díl se mi zdá ještě lepší než ten první. Z protivenství nám vyklíčila láska.

10.07.2016 4 z 5