Psí dědek

Psí dědek https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58083/psi-dedek-58083.jpg 3 28 7

Je horké pařížské léto, město je skoro vylidněné a v červenci ve čtvrti Saint-Antoine zahyne pádem z okna mladá, krásná a bohatá Marie-Agnes de Saint-Silvere, které nikdo neřekne jinak než Markýza. Nehoda je po pitevních nálezech vyloučena a zbývá tedy najít viníka. Je to mladý Ital Carlo, Markýzin milenec? Phillippe, její manžel, nebo Josyana, Markýzina nejlepší kamarádka a zároveň Phillippova milenka? Podezřelí jsou i obyvatelé domu, ve kterém Markýza bydlela. A jak do toho všeho zapadá postava starého Josepha Cottina, neustále vysedávajícího u okna a pozorujícího okolí? Viděl snad, kdo Markýzu zavraždil, nebo se sám dopustil onoho zločinu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

Le Vieux monsieur chiens , 1980

Harry
13.10.2021 3 z 5

Celkem čtivá a zajímavá detektivka, kterou vlastně z velké části objasní bývalý policajt, nyní soukromé očko.

Rup
19.05.2021 3 z 5

Klasická detektivka, byť se v ní motají dva na sobě nezávislí detektivové, což nebývá zvykem. Občas jsem byl zaskočen chaotickou větou, která mi ani po několika přečteních nedávala smysl, několikrát i zcela nesmyslným tvrzením. Nevím však, zda to nebylo ztraceno v překladu. Za mě slušný průměr, nicméně typ přečíst a zapomenout.

mcabr
06.01.2020 5 z 5

Docela pěkná a nenáročná detektivka.

Pet007
16.10.2016 3 z 5

Celkem dobrá kniha na podzimní podvečer. Hlavní hrdinka si užívá života a jednoho krásného rána leží na dlažbě před domem, kde bydlela se svým milencem a s ostatními zajímavými sousedy. Příběh není dlouhý, celkem všední a věřím, že se tak mohl stát i doopravdy.

regulax
20.07.2016 5 z 5

Čtivý příběh, který vás bude napínat do posledního řádku. Zobrazuje krutý osud mladé krásné ženy, která se ocitne v začarovaném kruhu bohatství, lásky, podvádění a vydírání.

dagmar5477
18.02.2016 5 z 5

Moc pěkně napsaná detektivka.

Rafa-P
29.09.2013 4 z 5