Pet007 Pet007 komentáře u knih

Firewall Firewall Henning Mankell

Výborná kniha. Trošku obsáhlejší, ale čte se dobře. Je to určité varování před elektronickým světem, ve kterém se ten opravdový začíná ztrácet. Jsou na něm závislí lidé, instituce, firmy. Vždycky si říkám, až to jednou někdo vypne...

24.07.2017 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Málem jsem si knihu v knihovně nepůjčila, protože jsem si myslela, že už jsem ji četla, ale nebyla to pravda. Přečíst si další knihu od osvědčeného Vondrušky, je pro mne malý zázrak.

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Výborná kniha. Napínavá. Drsná. Minulost zasahuje do přítomnosti, tak to je a tak to mám ráda.

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Kniha je opravdu skvělá. Než jsem po ní sáhla, váhala jsem, protože mne příliš nelákala doba a ani místo děje. Ale nejdůležitější je prostě příběh hlavního hrdiny. Nebyl bez bázně a hany, měl své chyby, přesto byl úžasný. Přejme si, aby takových lidí bylo i v reálném životě více. Ne, není to sluníčkář, je to Člověk.

Když se rojí smrt Když se rojí smrt Jarmila Pospíšilová

Na knihu jsem se těšila. Přečetla jsem ji jedním vrzem.

31.05.2017 4 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Celkem to ušlo. Nápad skvělý. Ale takové stručnější. Na druhou stranu to pak lze zmáknout za večer. Což je výhoda.

22.05.2017 3 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Zvláštní detektivka psaná z pohledu autistckého chlapce. Zajímavé seznámení s jejich světem.

01.05.2017

Léto pětačtyřicátníka Léto pětačtyřicátníka Slavomír Sýkora

Příběh muže, kterého manželka ponechá doma zdánlivě samotného. Kniha má sedm kapitol a každá má své specifické heslo. Tak třeba hned ta první: "Usmívej se, zítra bude hůř!" (Murphy)

Porodní bába z harému Porodní bába z harému Roberta Rich

Oddechovka s dobrým tématem.

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Super kniha. Nedala se přečíst na jeden zátah, ale já to zkusila. Četla jsem do čtvrt na dvě.

09.04.2017 4 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Celkem dobrá kniha. Pro každého život není procházka růžovou zahradou.

09.04.2017

Králův klenotník Králův klenotník Alexandre Dumas, st.

Celkem zklamání.

09.04.2017 1 z 5

Kráska a Zvíře Kráska a Zvíře Barbara Hambly

Nápad dobrý. Jen mi to pŕišlo takové nedodělané.

18.03.2017 2 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Dobrá kniha. Pustila jsem se do ni bohužel v období nečtení. Začátek nebyl tak úchvatný jako konec, ale to je asi v pořádku. Jednu myšlenku by si měli vzít k srdci všichni: Měj na paměti, že v našem světě je pravda to, co tvrdí mocní, ne něco, co existuje samo o sobě.

11.03.2017

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

Knihu jsem začínala číst dvakrát a podruhé se povedlo. Člověk se nemá nikdy vzdávat.

22.01.2017 1 z 5

Všechno, co potřebuješ ke štěstí Všechno, co potřebuješ ke štěstí Éric-Emmanuel Schmitt

Povídky jsem zvládla. Některá byla lepší, jiná horší. Celkově nic zázračného.

28.12.2016 2 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Celkem čtivá kniha. Trochu mi připomínala nějaký film.

29.11.2016 3 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Autorka napsala mnohem lepší knihy. Knihu jsem přečetla, ale mohla jsem se odtrhnout, takže to rozhodně nebylo jedním dechem.

26.11.2016 2 z 5

Dobrá kniha. Asi nikdy nebude patŕit do povinné četby, ale mne postavila na nohy. Lidem se dějí mnohem horší věci, než zjištění, že jste bez přátel. Díky.

19.11.2016 5 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Pohádka pro ženy. Taky se tomu říká červená knihovna. Prostě útlá oddechovka.

15.11.2016 2 z 5