Když se rojí smrt

Když se rojí smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274257/bmid_kdyz-se-roji-smrt-1i0-274257.jpg 4 50 17

Marie Kovandová série

Netrpělivě očekávaný detektivní román známé české autorky zavádí čtenáře do prostředí včelařů. A rozhodně nepůjde o žádnou idylku. Na počátku letních prázdnin je totiž nalezena mrtvola včelaře, který zemřel na anafylaktický šok, když byl pobodán stovkami zdivočelých a zmatených včel. Záhy je jasné, že se jedná o vraždu, včelař byl připoutaný ke stromu v bezprostřední blízkosti úlů. Podezřelých je hned několik, neboť nepřátel měl tento muž více než dost… Kdo by byl ale schopen tak hrůzného činu?... celý text

babystar
16.10.2023 4 z 5

Desátý příběh s Marií Kovandovou o tom, že "boží mlýny melou pomalu, ale jistě" a každá špatnost je po zásluze potrestána. A těch špatností je i na moravském venkově přehršel. Marie se sice Klenskému moc pod nohy neplete, ale její postřeh přispěje k vyřešení dvou vražd. Tentokrát bylo hodně podezřelých a nakonec byly vyřešeny nejen vraždy.

jprst
04.03.2022 3 z 5

Šedivý průměr, autorka už předvedla výrazně lepší věci.

pepa4081
27.11.2021 4 z 5

Další zajímavý případ s Marií Kovandovou. Z některých okolností jsem poměrně brzy tipoval pachatele, ale stejně jsem byl nakonec překvapený. Milovníkům českých detektivek vřele doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Len2očka
23.10.2021 4 z 5

První moje přečtená kniha z této série,(ač desátá v pořadí),mě se to moc líbilo a četlo se na pohodu,určitě si přečtu celou řadu.

zdenaR
28.09.2021 3 z 5

Kniha se čte velmi dobře, tak jak je u autorky zvykem.
Trochu zklamala dějová linka, příliš mnoho potenciálních pachatelů, přesto nikdo tak úplně uvěřitelný.
Závěr slabší.

rafan65
30.04.2021 4 z 5

Znovu pěkná kniha, příběh trochu slabší ale celkově pohodové čtení. Tento díl série mě připadá docela zbytečně zamotaný. Strašně moc potencionální pachatelů a banální rozuzlení.

13werka
09.07.2019 3 z 5

Úplně normální venkovská detektivka, kde se pátrání rozbíhá běžnými, uvěřitelnými cestami. Příjemné lehké čtení na dovolenou

Val
19.06.2018 4 z 5

Moje spisovatelka, můj kraj ... co dodat :-) Detektivky paní Pospíšilové jsou velmi čtivé. Každý čtenář se v nich najde.

knihomolka1197
18.06.2018 4 z 5

co dodat, zase jedna skvělá detektivka...

Jaruš7
05.11.2017 4 z 5

Profesně jistá strohost, nabitá argumenty, bez příkras kudrlinek, se mi jeví jako učebnicový vzor pro literární psaní, což je na čtenářském zájmu evidentně patrno.
Zažitý vzorec pro venkovské zločiny je natolik pestrý, že jej asi netřeba měnit, jen pozorně vnímat problémy , přidat na gradaci, rozvětvit a zpestřit lehce všední zápletku, ze které je v konečném důsledku všem očividně, pořádně zle.
Citát : "On ho někdo sejmul? Tak to je krása, ani nevíte jakou jste mi udělali radost. Víte, já toho, kdo tu svini sejmul, neznám, ale už teď ho mám rád."
Kapku odlišné od velkoměstského naturelu, tudíž opravdovost, tu lze zde vnímat přesvědčivěji.

dagmar5477
28.07.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha, nejde jinak, než přečíst na jeden zátah.

Knižní střípky
25.06.2017 4 z 5

Všechny detektivky paní Pospíšilové přečtu na jeden zátah. Jsou pro mě velmi čtivé, opravdu mi tato série sedla. Mám ráda hlavní hrdiny, moravské prostředí, do kterého jsou knihy zasazeny je mi pohlazením na duši. Už se moc těším na další díl. A to je myslím to nejvyšší ohodnocení pro autora, když se čtenář nemůže dočkat dalšího dílu.

Pet007
31.05.2017 4 z 5

Na knihu jsem se těšila. Přečetla jsem ji jedním vrzem.

mari.seri
01.05.2017 4 z 5

Knížku jsem přečetla v rámci čtenářské výzvy (darovaná kniha). Knížku jsem darovala taťkovi, který miluje české detektivky. Z příběhu jsem nebyla vůbec zklamaná. Děj měl spád, čtivě napsáno, člověk měl prostě chuť knihu dočíst, aby věděl, jak to dopadne.

inikori
17.12.2016 3 z 5

Čtivá detektivka. Autorka píše úsporným - řekl bych novinářským - způsobem, aby bylo řečeno vše, co je důležité a nic navíc. Na ukrácení dlouhé chvíle skvělé.

Channach
28.07.2016 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Děj má spád, je to čtivé a reálné :-) Více v mé recenzi v záložkách.

28401
11.07.2016 5 z 5

Další skvělá detektivka od mé oblíbené autorky.