Když se rojí smrt

Netrpělivě očekávaný detektivní román známé české autorky zavádí čtenáře do prostředí včelařů. A rozhodně nepůjde o žádnou idylku. Na počátku letních prázdnin je totiž nalezena mrtvola včelaře, který zemřel na anafylaktický šok, když byl pobodán stovkami zdivočelých a zmatených včel. Záhy je jasné, že se jedná o vraždu, včelař byl připoutaný ke stromu v bezprostřední blízkosti úlů. Podezřelých je hned několik, neboť nepřátel měl tento muž více než dost… Kdo by byl ale schopen tak hrůzného činu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274257/big_kdyz-se-roji-smrt-1i0-274257.jpg 3.637

Kniha Když se rojí smrt

pepa4081
27.11.2021

Další zajímavý případ s Marií Kovandovou. Z některých okolností jsem poměrně brzy tipoval pachatele, ale stejně jsem byl nakonec překvapený. Milovníkům českých detektivek vřele doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Len2očka
23.10.2021

První moje přečtená kniha z této série,(ač desátá v pořadí),mě se to moc líbilo a četlo se na pohodu,určitě si přečtu celou řadu.

zdenaR
28.09.2021

Kniha se čte velmi dobře, tak jak je u autorky zvykem.
Trochu zklamala dějová linka, příliš mnoho potenciálních pachatelů, přesto nikdo tak úplně uvěřitelný.
Závěr slabší.

rafan65
30.04.2021

Znovu pěkná kniha, příběh trochu slabší ale celkově pohodové čtení. Tento díl série mě připadá docela zbytečně zamotaný. Strašně moc potencionální pachatelů a banální rozuzlení.

13werka
09.07.2019

Úplně normální venkovská detektivka, kde se pátrání rozbíhá běžnými, uvěřitelnými cestami. Příjemné lehké čtení na dovolenou

Val
19.06.2018

Moje spisovatelka, můj kraj ... co dodat :-) Detektivky paní Pospíšilové jsou velmi čtivé. Každý čtenář se v nich najde.

knihomolka1197
18.06.2018

co dodat, zase jedna skvělá detektivka...

Jaruš7
05.11.2017

Profesně jistá strohost, nabitá argumenty, bez příkras kudrlinek, se mi jeví jako učebnicový vzor pro literární psaní, což je na čtenářském zájmu evidentně patrno.
Zažitý vzorec pro venkovské zločiny je natolik pestrý, že jej asi netřeba měnit, jen pozorně vnímat problémy , přidat na gradaci, rozvětvit a zpestřit lehce všední zápletku, ze které je v konečném důsledku všem očividně, pořádně zle.
Citát : "On ho někdo sejmul? Tak to je krása, ani nevíte jakou jste mi udělali radost. Víte, já toho, kdo tu svini sejmul, neznám, ale už teď ho mám rád."
Kapku odlišné od velkoměstského naturelu, tudíž opravdovost, tu lze zde vnímat přesvědčivěji.