Porodní bába z harému

Porodní bába z harému https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284100/bmid_porodni-baba-z-haremu-Eqx-284100.jpg 4 95 26

Porodní bába série

Hanna Léviová žije s milovaným Izákem v Konstantinopoli a zdá se, že jí nic nechybí: má příjemný dům a získala si přízeň mocných v harému sultánova paláce. Jenže právě tam se ze soucitu zaplete do intriky, která ji může stát život, neboť nová otrokyně, o kterou má sultán zájem, skrývá nebezpečné tajemství. Když se pak dosud idylický domov ocitne v ohrožení, Hanna bude potřebovat všechnu svou obratnost a statečnost, aby zachránila sebe i svou rodinu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The harem midwife , 2014

hankapimi
03.10.2022 2 z 5

Kdyby se porodní bába Hanna měla porody a léčitelským umem živit, tak umře hladem, porodů bylo jako šafránu... Pro mne byl tento oddechový román až příliš oddechový, naivní, nezábavný. Nebyl to můj šálek čaje, když už Porodní bábu, tak určitě sérii od Sabine Ebert, ta se mi líbila mnohem víc !

archivářka115
28.12.2021 4 z 5

I když byl děj částečně nevěrohodný např. ke konci chování Valide , tak se romantická, oddechová knížka dobře četla.

LeHor
25.07.2021 4 z 5

I druhý díl se mi líbil a po menší pauze si určitě zase ráda přečtu další příběh o Hanně a její rodině.

marli58
06.06.2020 4 z 5

Čtivý příběh a zároveň jsem se dozvěděla i něco ze židovských zákonů. Některé i těžko uvěřitelné, to když zemřel bratr Izáka, tak jeho manželka (tedy vdova) - protože byli bezdětní, byla automaticky manželkou Izáka. Nebo způsob života v harému. Doporučuji k přečtení.

RendyaDav
13.01.2020 4 z 5

Zase nezklamalo pěkně čtivé .. Příjemný román...

JessieEx
26.10.2019 3 z 5

Byla to každopádně blbost, pouštět se do pokračování knihy, která mě moc nebavila... Stejně jako u Benátek mi ani tady nesedlo prostředí. Osmanská říše v 16.století asi není úplně místo vhodné pro život. Sultán, harém, otroctví... nejen, že to nejsou témata pro mě atraktivní, ale mě se to vyloženě příčí. V téhle knížce se dějí fakt odporné, hnusné a nechutné věci - ty porody, to je ještě to nejmenší. Mám na mysli třeba zacházení s otroky atd.
Jednu scénku si dovolím přiblížit, ale zároveň nad ní kroutím hlavou, jak mi přijde nereálná: která žena by byla schopná zakousnout se do krysy, kterou právě zašlápla (syrové, chlupaté)? No ještě jsem nezažila opravdový hlad, ale stejně mi to připadá trochu přes čáru. Celkově hodně situací mi tam připadalo nereálných a neuvěřitelných.
Zároveň nechci křivdit autorce, protože knížka není špatná, líčí nám přeci jen úplně jinou dobu a místo. Je čtivá. Jen asi já na to nemám stavěný žaludek. Upřímně, mnohem raději si přečtu nějaký pořádný krvák - detektivku nebo thriller...
Ale konec byl přece jen docela napínavý, ale opět dost vyhrocený a těžko uvěřitelný. Ona celá zápletka v této knize mi připadala uměle až násilně vytvořená.
Obávám se, že s hodnocením 3* jsem ke knize ještě hooodně mírná...

novina
21.10.2018 4 z 5

Tohle byl takový malý návrat k četbě historických románů. Knížka se četla dobře, bavila mě.

anamor.avonoz
19.09.2018

Typická červená až rudá knihovna :D.
Ale....dočetla jsem :D

1casper
16.07.2018 5 z 5

Kniha se četla sama, zhltnuto za jedno odpoledne na pláži :-)) pokračování nemám ráda, většinou je to nastavovaná kaše, ale tohle bylo stejně čtivé.

Příběh Hanny a Izáka mě bavil :-)

prochajda
04.07.2018 4 z 5

Příjemné, oddechové a pohádkové čtení. Určitě si přečtu pokračování.

flycat
21.01.2018

Takové líbivé čtení,konec příliš dobrý,až pohádkové povahy.....Za mě nenáročná kniha ,kterou jsem dočetla přestože jsem dopředu tušila co bude....

cmelda26
12.11.2017 5 z 5

Moc se líbila , bavila mě už od samotného začátku. Trochu s nádechem červené knihovny , realita té doby a toho místa byla určitě jiná . Už běžím do knihovny pro další příběh z této serie.

erinka077
28.08.2017

za mě asi lepší než 1 (Porodní bába z Benátek)

Knižní střípky
26.06.2017 3 z 5

Opšt mohu napsat, že kniha je čtivá, ale asi není pro čtenářky rozmazlené Porodními bábami od spisovatelky Harmanové. Zde v druhém díle jsou sice popsány již dva porody, ale stále se jedná hlavně o život Hanny a její rodiny. Zde jsme mohli nahlédnout do života v harému v Konstantinopoli, který byl velmi zajímavý. Díky němu mě tento díl zaujal více než předchozí.

Aaloha
29.04.2017 4 z 5

První díl mě bavil asi o trochu víc, ale i tak pěkné odpočinkové čtení.

Pet007
09.04.2017

Oddechovka s dobrým tématem.

Ivanule
26.03.2017 5 z 5

Takže co napsat,asi jen to že jsem čekala,jaké bude pokračování Porodní báby z Benátek,a musím teda říct,že moje očekávání předčila,ne že by první díl nebyl nijak dobrý,byl a moc ale druhý díl byl myslím lepší z hlediska děje a taky moc pěkně čtivé:) Konec se vyřešil teda během asi 3 až 4 stránek:) Ale rozhodně doporučuji si tuto sérii přečíst,nezklame!

likaf
31.10.2016 5 z 5

Stejně čtivé jako první díl. Přečteno za chvilku.

zuzana2599
27.10.2016 5 z 5

Mám-li být upřímná, tak musím napsat, že mě tato knížka potěšila a tak trochu předčila mé očekávání. Příběh se odehrával v krásném, nevšedním a exotickém prostředí, byl trošku napínavý, trošku romantický, ale určitě ne přeslazený, všeho tu bylo tak akorát. Na konci knihy jsem ocenila slovníček židovských pojmů, ze kterého jsem se moc ráda poučila.

mirunda

americká, 1946
2015  73%Porodní bába z Benátek
2016  80%Porodní bába z harému
2017  80%Benátský proces: Návrat porodní báby

Kniha Porodní bába z harému je v