Podzimní blues

Podzimní blues https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36621/mid_podzimni-blues-z0n-36621.jpg 4 52 17

Marie Kovandová série

Marie Kovandová dostane nabídku, aby pro podnikatele Landu tlumočila během návštěvy jeho zahraničního hosta. Při procházce v lese však najde tělo zavražděného muže. Je jím ekologický aktivista Zouhar, který bojoval proti otevření kamenolomu na nedalekém kopci. Marie se dozvídá o starém nepřátelství mezi Landou a Zouharem, ale i o současnějších vztazích v životě zavražděného. Když Marie najde jednoho rána pode dveřmi anonymní dopis a Zouharova sestra má vážnou autonehodu, začíná jít do tuhého.... celý text

babystar
01.10.2023 4 z 5

Třetí příběh s Marií Kovandovou na téma "zoufalí lidé dělají zoufalé věci". Tentokrát je Marie důležitou svědkyní, která objevila mrtvolu. Zatím co policie hledá pachatele podle pravidel vyšetřování, Marie nechtěně sbírá střípky událostí, až se jí vyloupne obraz vraha.

Iki1
29.09.2023 3 z 5

V této edici patří Podzimní blues k mírně nadprůměrným detektivkám. Po velmi dobrém rozjezdu přichází trochu nudný střed a poté svižný konec, který parádně odsýpal a přinesl pro mne nečekané odhalení. Autorčin jazyk je jednoduchý, předkládá nám životné hlavní postavy, hezky charakterizuje venkovské prostředí. Jedná se o nenáročné, odpočinkové čtení pro pár podvečerů.

Len2očka
18.09.2022 4 z 5

Čtu průběžně celou tuto sérii a moc mě to baví,za mě prostě velká spokojenost.

pepa4081
21.04.2021 4 z 5

Svižná detektivka bez zbytečně hluchých míst a dnes módních brutalit. Motiv činu jsem odhalil celkem brzy, ovšem pachatele až na konci knihy. Příjemné počtení na jedno, dvě odpoledne. Doporučuji a jdu si půjčit další díl.
Velmi uspokojivé.

zdenaR
18.03.2021 3 z 5

Klasická česká pohodová detektivka.
Celkem čtivá, středně napínavá, možných pachatelů pouze pár, ke konci už celkem jasno. Žádný překvapující závěr.

Niš-knihovna
28.12.2020 2 z 5

Oddechové čtení...

ilčidlo
04.11.2020 3 z 5

Dobrá detektivka takové pohodovonapínavé čtení

jprst
09.10.2020 3 z 5

Slušná česká detektivka, jedna z těch, které nenudí, nejsou přehnaně překombinované, prostě taková dobrá příjemná oddechovka.

rafan65
16.01.2020 4 z 5

Znovu pohodová detektivka od paní Pospíšilové. Pěkný děj a odpočinkové čtení.

Pet007
25.05.2016 3 z 5

Celkem dobrá detektivka. Téma skvělé, ekologie táhne, jen by to šlo ještě trochu rozvinout.

pagac17
06.11.2015

Zajímá detektivka, ve které se řeší vražda ekologa Zounara. Příběh je napínavě postaven tak, že do poslední kapitoly netušíme, kdo je tím vrahem. Hlavní postavou je Marie Kovandová, která mimo svého hlavního úkolu se sama snaží případ vyřešit s pomocí policie. Dá se říci, že obsah knihy, řešené problémy připomínají i dnešní dobu. Byl jsem na závěr knihy tak zaujal, že jsem jí dočítal minulý den až do rána.

IlonaIlona
12.05.2015 4 z 5

Pohodová, průměrná krimi. Pořád lepší než sešitky pravdivých příběhů

kika 13
19.01.2014 4 z 5

Mě se to četlo pohodově,vraha jsem neodhadla.

Keddie
05.10.2013 4 z 5

Celkem svižná detektivka. Zápletka není příliš složitá, ale kniha se celkem dobře četla.

sabca
14.05.2013 3 z 5

Souhlasím s komentáři přede mnou. Chybělo tam trochu více napětí.

Neri
24.02.2013 2 z 5

Detektivka, která neurazí ani příliš nenadchne. Je to celé takové neslané - nemastné, chybí napětí, něco, co by vás opravdu zaujalo a strhlo.

Zdeslav
27.07.2012 3 z 5

Klasická česká detektivka držící se při zemi, v kolejích, ze kterých nelze vykolejit. Nenáročné čtení zbytečně nekomplikuje život, ale ani nepřekvapí. Rozjezd slibující tuzemskou agáthovku neudrží tempo ani natěšnost čtenáře, nicméně je tu jakási schopnost udržet ho až do konce.