Šamanský bubínek

Šamanský bubínek https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251709/bmid_samansky-bubinek-251709.jpg 4 47 18

Marie Kovandová série

Marie Kovandová se nechá zlákat kamarádkou a společně začnou navštěvovat Ženský kruh. Je to neformální skupina, která se věnuje ezoterickým praktikám, muzikologii, meditacím. Přes prvotní skepsi je Marii ve společnosti těchto žen dobře a s nadšením se chystá na další setkání. Jenže jedna z jejích nových přítelkyň je zavražděna. Co se přesně stalo, kdo je vrah a proč musela Soňa zemřít?... celý text

babystar
13.10.2023 3 z 5

Devátá kniha série s Marií Kovandovou o lásce a žárlivosti, která zabíjí. Vystupuje zde spousta ženských postav, v nichž jsem občas tápala. Postava zemřelé mi tedy moc sympatická nebyla, i když smrt si opravdu nezasloužila. Jinak to byl příběh plný vášní, ať už kladných, či záporných. Podle mne to byl zatím nejslabší díl série, i když se četl dobře.

Honzin
12.10.2023 5 z 5

Paní autorka má jistě absolvovány základy psychologie a filozofie a je to znát. Postavy jsou vybarvené a reálné.

jprst
28.01.2022 4 z 5

Mezi českými detektivkami (hlavně v edici Původní česká detektivka) velice slušný nadprůměr, ostatně jako většina detektivek této autorky, které jsem dosud přečetl.

hanap
20.11.2021 4 z 5

Dobrý detektivní příběh, příjemné čtení, gradujici k rozuzlení.

pepa4081
06.11.2021 4 z 5

Pro mne již známá detektivní série s Marií Kovandovou. Trochu mi tam tentokrát vadila ta esoterika, na kterou mám svůj názor, ale to je věc vkusu. Pro mne je zde všechno, co očekávám od typické české detektivky. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

zdenaR
29.04.2021 3 z 5

Další čtivá detektivka z pera autorky. Odpočinek od drsných knih severského typu.

rafan65
31.03.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha , paní Pospíšilová je úžasná spisovatelka. Její knihy mají krásně vybarvené postavy a propracovaný děj. Z každého příběhu na čtenáře sáhne lidské teplo a vtáhne ho do děje. Těším se na její další knihy.

alnahu
02.11.2020 4 z 5

Další čtivá detektivka i když ze začátku se musíme seznámit se spoustou osob tohoto příběhu.Několik žen středních let se schází v klubu se stejnými zájmy.Odjedou společně na chalupu ,aby se zde blíže vzájemně poznaly.Jedna z členek spolku nedorazí -je nalezena mrtvá.Zde jim jedna z nich rozdá šamanské bubínky a poví jim o šamanském bubnování .O tom ,že buben je velmi osobní předmět a provází každého šamana na jeho pouti a právě tento bubínek uzavírá celý příběh.

Iki1
05.04.2019 3 z 5

Plošší dějová linie byla v závěru rozvinuta méně očekávaným rozuzlením. Množství postav skutečně příběh znepřehledňuje, část z nich je tu zcela zbytečná. Takže kniha celkově nijak nevybočuje z řady knih této edice. I když autorka v jiných detektivkách přesvědčila, že umí.

Marcik7
12.02.2019 4 z 5

zajímavá detektivka s psychologickými úvahami a příklady

Val
12.09.2018 4 z 5

Jarmila Pospíšilová píše velmi čtivě a v každé její knize narazíme na situaci nebo osobu, kterou jako bychom důvěrně znali. To je aspoň pro mě velmi příjemné. Její Marie je velmi sympatická a milá žena a Klenský je taky super chlap. Když potřebuju vypnout, přijít na jiné myšlenky a odpočinout si, tak po její knize moc ráda sáhnu :-)

knihomolka1197
18.06.2018 5 z 5

další dobrá detektivka

Pet007
19.05.2016 3 z 5

Kniha se celkem dobře četla. Česká detektivka z českého prostředí. Byla jsem zvědavá na prostředí ezoteriky, která je teď hodně moderní, ale to dotvářelo jen kulisu příběhu. Hnacím motorem byly zase jen peníze a majetek. Mnoho lidí na tom staví i své vztahy, což je dost smutné.

Vědruna
18.02.2016 3 z 5

Zajímavý "ženský" námět, proto jsem po knize sáhla. Zpočátku mírně nepřehledná množina různých žen, matka, dcera, ženy z kruhu, švagrová, uprostřed knihy trochu děj ztrácí dech, ale ke konci opět získá spád a závěr už měl ty správné detektivkové grády. Na českou detektivku slušná práce. Určitě zkusím od autorky ještě jinou knihu.

dagmar5477
12.02.2016 5 z 5

Moc pěkně napsaná detektivka, velmi čtivá.

mariva
30.12.2015 4 z 5

Po knize jsem sáhla, protože jde o "prostějovskou" autorku a i když už napsala spoustu detektivek, zatím jsem od ní nic nečetla. Zpočátku jsem taky měla obavy, že se v množství postav nevyznám, ale pak už se kniha četla dobře. Detektivky už sice nejsou můj oblíbený žánr, ale jako oddechová četba to bylo dobré.

mmmisulka.r
28.12.2015 4 z 5

Tak tohle bylo velmi milé překvapení. Na českou detektivku hodně slušné! Recenze již brzy...

peprminta
14.12.2015 2 z 5

Na začátku knihy jsem měla pocit, že bych si měla dělat poznámky, abych se v postavách vyznala. Příliš mnoho vedlejších linek, které dle mého názoru autorka nakonec ani nevytěžila. Zápletka pro mě nebyla dostatečně uvěřitelná.Byla to první knížka, kterou jsem od autorky četla, možná jsem neměla šťastnou ruku a ty další jsou mnohem lepší. Samotný styl psaní autorky se mi líbí, možná zkusím nějakou jinou knížku.