Kosa a kámen

Kosa a kámen https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36623/kosa-a-kamen-36623.jpg 4 47 13

Marie Kovandová série

Marie Kovandová se za přispění novináře Štěpána Mánka opět dostává do blízkosti vraždy. Případ vyšetřuje major Pavlata s kapitánem Klenským, ale Marie se o věc zajímá také. Na jméno mrtvého inženýra Severy všude naráží. Vychází najevo, že to byl neoblíbený člověk, měl spory se sousedy i s bývalou ženou. Věnoval se své zálibě - sběru lidových pověstí a místní historii, ostatní badatelé ho ale neuznávali. Jak byl spojen s hledači pokladů? A proč se tolik zajímal o dávnou autonehodu, při níž přišel o život devítiletý chlapec? Co věděl o armádní korupční aféře, o které před časem psal právě Štěpán Mánek? První vydání.... celý text

babystar
03.10.2023 4 z 5

Čtvrtý příběh s Marií Kovandovou o tom, co se stane, když se střetnou dva ambiciózní jedinci a "kosa padne na kámen". Marie se díky tomu, že nedokáže novináři Mánkovi říci ne, opět připlete k vraždě neoblíbeného důchodce a nechtěně "fušuje" policii do řemesla. Skoro od začátku jsem myslela, že znám motiv vraždy i pachatele, proto bylo pro mne rozuzlení velikým překvapením. Už se těším na další příběh.

Anmara
25.02.2023 5 z 5

Příjemně napsaný příběh, při jehož čtení jsem si perfektně odpočinula. Pachatel překvapil, ale pozornějšímu čtenáři ty "stopy" určitě neuniknou a motiv byl jasně nejsilnější.
Určitě se podívám i po dalších příbězích.

hanap
05.07.2021 4 z 5

Detektivní příběhy z českého venkova čtu velmi ráda. Pani Pospíšilová je píše výborně. Těším se na další příběh s Marii Kovandovou.

zdenaR
18.05.2021 3 z 5

Detektivky autorky se mi líbí, postupně je čtu, je to prima oddechovka.
Závěr malinko překvapil, vraha jsem "téměř" odhalila, pohnutky byly jasné.

pepa4081
25.04.2021 4 z 5

Další pěkná detektivka ze série s Marií Kovandovou. Více možných motivů i podezřelých, ale dalo se v tom slušně orientovat. Vrah mne nakonec trochu překvapil. Příjemné čtení na jedno odpoledne. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

rafan65
26.04.2020 5 z 5

Opět bezvadná kriminálka která potěší. Paní Pospíšilová znovu napsala super knihu která se krásně čte.

Kerberos
07.09.2019 4 z 5

Další povedená detektivka s všetečnou Marií,která na všechno přijde.Já jsem měla podezření kdo za tím je,mýlila jsem se ,ale zůstalo to v rodině.

knihomolka1197
18.06.2018 5 z 5

Kniha sem mi moc líbila, jako všechny od paní Pospíšilové

Aleh
14.10.2017 4 z 5

Opět jsem zvolila ke čtení klasickou českou detektivku od Jarmily Pospíšilové. Netrvalo dlouho a a objevila se mrtvola a záhy ještě jedna. Autorka vloží do děje i starou známou osobu - Marii Kovandovou - detektivní amatérku (podílela se již na odhalení vraha mladé servírky z restaurace Kamenný mlýn v jiné detektivce Jarmily Pospíšilové), která není zprvu nadšená, ale nakonec pomůže dvojici vyšetřovatelů - Pavlatovi a Klenskému odhalit vraha obou mužů. A vrah a jeho pohnutky? Tentokrát jsem až do samotného odhalení vraha netušila, kdo to byl.

jarin58
22.04.2017 4 z 5

Moc pěkná detektivka.

Pet007
28.05.2016 4 z 5

Skvělá česká detektivka se skvělým tématem. Zase se nám blíží volby, tak zamkněte kostlivce do skříně a zahoďte klíč.

28401
18.01.2016 5 z 5

Po úvodním představení postav a následné vraždě mi bylo "úplně jasné" kdo je vrah.
Velmi mě tedy překvapil závěr - jak jsem byla vedle - že vrah byl někdo docela jiný,
až jsem musela listovat zpět, abych si přesněji tuto osobu připomněla, jak se chovala...

RadkaKabát
26.05.2015 5 z 5

Pro mě nejlepší Pospíšilová.